PDA

View Full Version : Варицела



pepa97
05-31-2013, 15:47
Здравейте !
Вече почти цяла седмица карах варицела ... първите 3-4 дена за мене бяха ад .. не можах да спя ,заради сърбежът на пъпките ..
В момента наистина се оправят и са станали корички . Мажа се със Галена алба (бялото кремче така го наричам ;dd) и Ментолов спирт . Та въпросът ми е ,когато дадените корички изпадат дали ще ми останат белези ? До колко време ще изпаднат ? И ако останат белези с какво да ги третирам ,че да се махнат?!? Имам бележка за у-ще до 10 юни ,дали ще се оправя изцяло дотогава .. Много се притеснявам .. искам поне лицето ми да се оправи изцяло ,защото съм в ужасно състояние.Благодаря предварително ! :)

skok
05-31-2013, 16:17
Ако си ги чесала много ще останат белези. Можеш да ги мажеш с контратубекс или някав друг крем против белези, ама първо не помага на 100%, второ трябва месеци докато минат. Аз имах варицела преди 10-11 години си ми останаха няколко белега

AliceSw
05-31-2013, 16:25
не е вярно, и да не си ги чесала, пак може да останат белези

много лошата част е, че тези от шарка с нищо не се махат напълно

pepa97
05-31-2013, 16:46
Ако си ги чесала много ще останат белези. Можеш да ги мажеш с контратубекс или някав друг крем против белези, ама първо не помага на 100%, второ трябва месеци докато минат. Аз имах варицела преди 10-11 години си ми останаха няколко белега

А ти ползвал/а ли си контратубекс и помогна ли ти ? Мерси за мнението ;)

pepa97
05-31-2013, 16:46
не е вярно, и да не си ги чесала, пак може да останат белези

много лошата част е, че тези от шарка с нищо не се махат напълно

Ужас :(

Found_a_lover
05-31-2013, 21:38
Аз в началото на месеца преболедувах варицела и още си лекувам белезите..
внимавай да не чоплиш коричките, най-добре е да си паднат сами. Аз се мазах с Мадеказол, към 15-16 лв май беше, 3 пъти на ден го пръсках и имаше видим ефект. Отделно си правих и компреси със смрадлика, на Биодерма също ползвах един крем с цинк и още нещо за регенерация на кожата. Колкото и да се мажех, пак си личат още белезите ... също внимавай да не се излагаш много на слънце, за да не се пигментират белезите, че при мене така стана. Макар че като ми паднаха коричките на гърба, без да искам изгорях на слънце, обелих се и се махнаха белезите.
Дано съм ти била полезна. :)

pepa97
05-31-2013, 22:12
Аз в началото на месеца преболедувах варицела и още си лекувам белезите..
внимавай да не чоплиш коричките, най-добре е да си паднат сами. Аз се мазах с Мадеказол, към 15-16 лв май беше, 3 пъти на ден го пръсках и имаше видим ефект. Отделно си правих и компреси със смрадлика, на Биодерма също ползвах един крем с цинк и още нещо за регенерация на кожата. Колкото и да се мажех, пак си личат още белезите ... също внимавай да не се излагаш много на слънце, за да не се пигментират белезите, че при мене така стана. Макар че като ми паднаха коричките на гърба, без да искам изгорях на слънце, обелих се и се махнаха белезите.
Дано съм ти била полезна. :)
Ой ,милата .. И още си личат белезите ,така ли ? :XX Аз съм на 15 години , а ти ? Досега трябваше да съм карала шарка ,щеше да е по-леко... Мама е питала една дерматоложка за кремчета против белези след шарка и тя е дала там някаква рецепта за такива кремчета.Надявам се наистина да ми помогнат ако ми останат белези.Уж се не чопля ,ама знае ли се..Повечето ми казват дори и да не се чоплиш пак ще останат :( Направо ужас.. И все пак много ти благодаря ,стискам палци да си оправиш белезите ;)

Found_a_lover
05-31-2013, 23:56
На 18 съм аз и заради гадната варицела си пропуснах изпращането и бала... просто без думи :D иначе при мене коричките паднаха много бързо, ама не бяха зараснали напълно раните и стана малко гадно. Бързо оздравяване ти пожелавам :)

pepa97
06-01-2013, 12:51
На 18 съм аз и заради гадната варицела си пропуснах изпращането и бала... просто без думи :D иначе при мене коричките паднаха много бързо, ама не бяха зараснали напълно раните и стана малко гадно. Бързо оздравяване ти пожелавам :)

Да не отидеш на изпращането си ,заради шарка :/ Жалко... Ясно и благодаря много ! ;)

skok
06-02-2013, 00:03
А ти ползвал/а ли си контратубекс и помогна ли ти ? Мерси за мнението ;) Ползвах и ми помогна до някъде но не ги махна на 100%.

pifiella
06-02-2013, 10:17
Аз я карах,когато бях на 10.
Не съм се чесала,но имам 3 белега големи...два на гърба и един на челото.Мазах се със спирт,но си ми остахана белези.
Не помня какво беше - ако си с бяла кожа ли оставаха белези,или обратното.

pepa97
06-02-2013, 14:36
Ползвах и ми помогна до някъде но не ги махна на 100%.

ясно :)

pepa97
06-02-2013, 14:36
Аз я карах,когато бях на 10.
Не съм се чесала,но имам 3 белега големи...два на гърба и един на челото.Мазах се със спирт,но си ми остахана белези.
Не помня какво беше - ако си с бяла кожа ли оставаха белези,или обратното.

ами нито съм много бяла ,нито съм много черна... средна хубост

ross
06-03-2013, 09:17
В ранна детска възраст заболяването протича най-леко. Моя приятелка се зарази тази пролет и освен, че я изкара доста тежко се наложи и да пропусне сватбата на близък човек. Ето повече за варицелата:http://www.kak-da.com/saschestvuvat-li-nachini-za-barzo-lechenie-na-varicela.html

pepa97
06-03-2013, 12:20
В ранна детска възраст заболяването протича най-леко. Моя приятелка се зарази тази пролет и освен, че я изкара доста тежко се наложи и да пропусне сватбата на близък човек. Ето повече за варицелата:http://www.kak-da.com/saschestvuvat-li-nachini-za-barzo-lechenie-na-varicela.html

Много ти благодаря . Информацията е много полезна и жалко за твоята позната. :(

Ou7oFmYhEaD
06-08-2013, 07:40
Аз си имам белези, но се заличават мажа си ги с контратубекс, трябват си стабилно няколко месеца да се заличат

pepa97
06-08-2013, 10:20
Аз си имам белези, но се заличават мажа си ги с контратубекс, трябват си стабилно няколко месеца да се заличат
ясно