PDA

View Full Version : Компютърно въпросче



EinGutesKind
05-31-2013, 21:53
Лаптопът вече 5-та година кара и е като чисто нов (и външно и вътрешно). От магазина си дойде с уиндоус 7. Периодично се ъпдейтва. Това означава ли, че уиндоусът сам се обновява и не може да се прецака, както на стария комп се прецакваше XP-то? Щото там на няколко месеца, макс година и за нищо не ставаше, трябваше преинсталация и всичко наново да се инсталира и сваля ...

yakuza_
05-31-2013, 21:55
ауу даскал, а да прави таква нелепа грешка :/

EinGutesKind
05-31-2013, 22:09
Ква грешка, спи ми се пък и никой не е безгрешен :lol:

NqkfaNikakva21
05-31-2013, 22:16
инсталира* :Д

EinGutesKind
05-31-2013, 22:19
Хубаво, айде сега отговорете :cool:

NaOH
05-31-2013, 22:46
тц, 7-цата не се омазва толкова лесно.. имам 4-годишен компютър без преинсталация на 7, а се използва ежедневно и няма никакъв проблем

EinGutesKind
05-31-2013, 22:49
тц, 7-цата не се омазва толкова лесно.. имам 4-годишен компютър без преинсталация на 7, а се използва ежедневно и няма никакъв проблем

Супер, дано още доста годинки издържи

Uzerneim
06-02-2013, 13:04
Просто го поддържай, деформатирай, чисти, махай вируси и malware от време на време и ще е всичко наред. Вече и аз карам 4-върта година с този и само един път съм го принсталирал и то само, защото изтрих регистрито без да искам :D:D:D

the sniper guy
06-02-2013, 20:26
Офф първо това че се ъпдейтва не дава гаранция че няма да се омаже нещо. Второ казваш че лаптопа е с фабричен уиндоус 7 тоест не е хакнат и не му е бърникано из sis32-то от където следва че има малък шанс да ти изкара син екран. Препоръчвам ти да не бараш папка sis32 да си инсталираш антивирусна. Няма какво друго да направиш.

EinGutesKind
06-02-2013, 21:30
А, аз в такива папки не човъркам :D Трия само тва, което съм свалил и знам кво е ... иначе си го чистя всяка вечер преди лягане

MrCreeper
06-03-2013, 10:05
деформатирай

https://dl.dropboxusercontent.com/u/88851382/1368721158261.gif


sis32

За System32 папката ли говориш о.О и да уцели причините за BSOD

EinGutesKind
06-03-2013, 10:41
^ Сигурно имаше предвид "дефрагментирай"

MrCreeper
06-03-2013, 11:05
Точно това е имал в предвид и о.О браво Насе, научил си нещо :D

fUcKsMiLe
06-03-2013, 11:57
Аз от 7-цата съм много доволна, за 1 година съм го преинсталирала само 1 път (заради брат ми, който не знаеше къде не трябва да пипа :Д). Малко, докато свикна ми беше проблем, но това е друга тема. А пък хр-то трябваше да го преинсталирам на няколко месеца и постоянно ми беше бъгав компа, каквото и да правех.

Аз да питам нещо друго, че не ми се прави нова тема (сорка Насе ;д).
Разбрах, че в момента се прави уин 9 и щели (или май вече са..) да спират обновяването на уин 8.
Вярно ли е това? :Д

MrCreeper
06-03-2013, 12:17
Следващия уиндоус щял да се казва Blue/8.5 и не, няма да спират ъпдейтите за уин 8, нито пък за уин 7

EinGutesKind
06-03-2013, 12:37
Точно това е имал в предвид и о.О браво Насе, научил си нещо :D

:oops:

fUcKsMiLe
06-03-2013, 12:40
Следващия уиндоус щял да се казва Blue/8.5 и не, няма да спират ъпдейтите за уин 8, нито пък за уин 7

Ок :д

JDeel
06-03-2013, 12:54
Е, преинсталацията въпреки всичко си е хубаво нещо. Освен че Windows има способността сам да се омазва, то и ние имаме склонността да пълним папките му с боклуци - на десктопа, my documents, my не знам си кво, програми... туй ми ти, онуй ми ти.

Днешните Windows се държат по-стабилно от XP и предишните му, но затова пък имат вече по няколко папки дето бавно и сигурно се пълнят с файлове които дори не можеш да изтриеш.

Дефрагментирането би трябвало да е нагласено по дифолт да се прави на определено време автоматично, ама то не пречи и ръчно да се прави. Ъпдейтите е все тая дали се правят или не (аз поне ги избягвам). От антивирусни програми няма нужда ако този който ползва компа знае къде и що влиза и какво сваля и инсталира.

NaOH
06-03-2013, 14:15
8.1 е версията и представлява безплатен ъпдейт на 8-цата. Мислете го като Windows 8 SP1 с добавени IE11, старт бутон, изчистени бъгове и още екстри. Няма да спират никакви ъпдейти, на 7-цата поддръжката продължава до 2015, а на 8-цата до 2018.

the sniper guy
06-04-2013, 09:28
Аз да питам нещо друго, че не ми се прави нова тема (сорка Насе ;д).
Разбрах, че в момента се прави уин 9 и щели (или май вече са..) да спират обновяването на уин 8.
Вярно ли е това? :Д
Става дума за Win. XP a Win 8 излезна в началото на годината за да се намали употребата на вече остарелия Win XP98 (sp3).
Други неразбрали?

NomNomNom
06-05-2013, 21:13
Освен че Windows има способността сам да се омазва Мерси, хайде сега дай примери какво точно и как си омазва. И ми обясни как много се кефиш на убунту 10-12.Х, защото гнома е як, само дето от време на време има един черен екран, дето трябва да пиша някакъв su , make install, ама иначе съм пълноценен линукс фен.

то и ние имаме склонността да пълним папките му с боклуци - на десктопа, my documents, my не знам си кво, програми... туй ми ти, онуй ми ти. Което е особено рилейтнато към проблема.

Днешните Windows се държат по-стабилно от XP и предишните му, но затова пък имат вече по няколко папки дето бавно и сигурно се пълнят с файлове които дори не можеш да изтриеш. Айе пак спомени папките де, и тези файлове, дето по никакъв начин не можеш да изтриеш. И хайде ми обясни кои са днешните уиндоуси и как заключи, че са по-стабилни.

Дефрагментирането би трябвало да е нагласено по дифолт да се прави на определено време автоматично, ама то не пречи и ръчно да се прави. по-скоро не
Ъпдейтите е все тая дали се правят или не (аз поне ги избягвам).Много мъдро, то тези ъпдейти са за да ги избягваш
От антивирусни програми няма нужда ако този който ползва компа знае къде и що влиза и какво сваля и инсталира.
Аха, понеже като си нахакаш нещо от замунда, виждаш всичко що се качва в бекграунда, пък в този ред на мисли - защо ти е и файъруоу.


преинсталирала само 1 път (заради брат ми, който не знаеше къде не трябва да пипа :Д). Малко, докато свикна ми беше проблем, но това е друга тема. А пък хр-то трябваше да го преинсталирам на няколко месеца и постоянно ми беше бъгав компа, каквото и да правех.
Една питанка - какво точно е направил, каквото не може да се оправи без реинстал, и как така дойде заключението, че компа е бъгав от XP-то, а не от неправилната му употреба



фабричен уиндоус 7 тоест не е хакнат и не му е бърникано из sis32-то от където следва че има малък шанс да ти изкара син екран. Препоръчвам ти да не бараш папка sis32 да си инсталираш антивирусна. Няма какво друго да направиш.

деформатирай, изтрих регистрито без да искам :D:D:D

Win XP98 (sp3).




Не работя почти с desktop машини, ама вие се заляхте тука.