PDA

View Full Version : Рисуване



christina95
06-01-2013, 18:30
11 клас съм и догодина ще кандидатствам в университет. Бях си намислила да следвам едно, но най-много искам да уча за моден дизайн. Проблемът е, че никога не съм се занимавала сериозно с рисуване. Мога да рисувам сравнително добре но някога ми е трудно да нарисува това, което си представям. Също така никога не съм работила с цветове. Необходимо за кандидатстването ми ще е да мога да рисувам скици т.е. човешко тяло и дрехи. Мислите ли, че ще успея в рамките на горе долу една година да усвоя как да правя тези неща на задоволително ниво?

sweetmony
06-01-2013, 20:22
Да разбира се, стига да се отнасяш сериозно към уроците. Една моя позната за една година напредна много, и я приеха в УАСГ. Като си представиш, че тя не обичаше да рисува, но сега рисува перфектно. Стига да имаш желание, ще успееш. Успех от мен :)

AliceSw
06-02-2013, 00:31
^те повечето неща в УАСГ без рисуване приемат, само с математика

за университетите в България, където се учи мода, се кандидатства с портфолио...т.е. може и друг да ти е направил рисунките, а ти да си ходиш на уроци, само за са се справиш със следването след това

den656
06-05-2013, 15:27
Разбира се, че ще успееш, ако си напълно отдадена на занаята си.Успех!!!!!

mayaaa
06-14-2013, 18:42
Защо нас питаш? Физически е възможно, но ти си знаеш търпението, нервите, постоянството...

пAteNцЕ
06-21-2013, 17:13
запиши се на професионални уроци
+ това мисля, че изпитът не е "това, което си представяш"
научи се в натура или поне като гледаш нещо, да го рисуваш добре
и да знаеш, че в модния дизайн е голямо връзкарство и голяма борба (поне така знам за едно място, няма да коментирам какво е)


И аз смятам да кандидатсвам като дойде моят ред, но с промишлен дизайн :)