PDA

View Full Version : косата ми се омазнява бързо



heyitsalq
06-02-2013, 10:22
здравейте имам 1 въпрос
дайте някакви съвети за добро поддържане на косата
понеже косата ми много бързо се омазнява за около 2 дни чудя се каква ли е причината дали е от маската за коса която използвам при всяко миене на косата или е просто от пубертета или нещо такова (на 14 съм)
и още искам да попитам да си купя ли кристали за коса предпазват ли от изгаряне при изправяне на косата
а освен това имам проблем с акнето и омазняване на кожата дайте съвети

благодаря предварително и извинете за неграмотното писане но бързах

Unicorn lover
06-02-2013, 14:07
Пробвай със сух шампоан.Впръскваш го в косата си без отмиване :)

SomeRandomNerd
06-02-2013, 15:24
здравейте имам 1 въпрос
дайте някакви съвети за добро поддържане на косата
понеже косата ми много бързо се омазнява за около 2 дни чудя се каква ли е причината дали е от маската за коса която използвам при всяко миене на косата или е просто от пубертета или нещо такова (на 14 съм)
и още искам да попитам да си купя ли кристали за коса предпазват ли от изгаряне при изправяне на косата
а освен това имам проблем с акнето и омазняване на кожата дайте съвети

благодаря предварително и извинете за неграмотното писане но бързах
Амии попринцип може и да е от пубертета, но ако слагаш маската в корените също може и от това да е.
Купи си шампоан за нормална коса и прави маски с мед+кисело мляко+хума+лимонов сок (поне 2 неща от тези трябва да има в маската ти) Не прекалявай с количеството шампоан и го разтривай с меки масажни движения. Успех!

sexa_na_kompleksa
06-03-2013, 06:57
^ Съгласна. Ако често се изправяш, това също може да оказва влияние. Намали вредните фактори и се мий косата по-рядко (отначало е много неприятно да ходиш с мръсна коса, но след това косата ти свиква да се мие на по-голям период от време и се омазнява по-рядко). А тук има и още малко съвети: http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/31-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D 0%B0-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B8%D0%B4/780-%D0%9D%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D1%89%D0%B0,-%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0

pepa97
06-03-2013, 12:28
Виж това http://www.hera.bg/s.php?n=1344 и това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233399.45

Sladurr
06-03-2013, 18:42
купи си шампоан за мзна коса например?ъъъ...ето ти идея:
шампоан-маска-шампоан..така редуваш..а.к.а. измиваш,мацаш и пак миеш...
и след тва си слагаш чай от лайка(чист) и не измиваш...
но иначе косата се къпе през 2 дни...явно си нечистоплътна и затова е проблема..как може 2 дни да не се къпеш,при условие,че имаш мазна кожа и коса?аз имам същия проблем,но...го увладявам..а с сух шампоан ще си търсиш косата после..

sexa_na_kompleksa
06-04-2013, 04:20
купи си шампоан за мзна коса например?ъъъ...ето ти идея:
шампоан-маска-шампоан..така редуваш..а.к.а. измиваш,мацаш и пак миеш...
и след тва си слагаш чай от лайка(чист) и не измиваш...
но иначе косата се къпе през 2 дни...явно си нечистоплътна и затова е проблема..как може 2 дни да не се къпеш,при условие,че имаш мазна кожа и коса?аз имам същия проблем,но...го увладявам..а с сух шампоан ще си търсиш косата после..

Честото миене допълнително уврежда и омазнява косата. Също и шампоана. Ако се измива косата няколко пъти с шампоан, косата се изсушава много, в следствие на което се омазнява дори по-бързо. И това, че косата ти е мазна, не означава, че човек е нечистоплътен...

Bloodlust
06-04-2013, 07:58
1. Купи си шампоан с хума (аз ползвам на Авиа). Спри да ползваш сегашната си маска и я замени с домашна или с някакъв балсам. Сухият шампоан също е вариант за поддържане между къпанията.

2. Кристалите не предпазват от изгаряне, те са за фиксация и блясък. Ако искаш защита си купи термозащитен спрей (или крем).

3. Не знам какъв ти е режима за лице, но основното е подходящ измивен продукт + кремче за проблемна кожа. Нещо универсално, което на мен ми помага, е маската за проблемна кожа на Талодерма.



Sladurr изказването ти е меко казано глупаво. Това, че един човек не си мие косата всеки ден не го прави нечистоплътен.

JuStElly
06-05-2013, 01:22
Вземи си хума и прави домашни маски с нея. За мазна коса съм чела какво ли не, мисля, че някъде бях видяла една жена буквално да се кълне, че водата за уста й е помогнала, много съмнително ми звучеше... Иначе взимаш си шампоан за мазна коса, не слагай маската в корените, само по дължините. Кристалите нямат термозащита, вземи си спрей или във кремообразна форма. Аз имам един на "Виктория", който е термозащита с арган, много съм доволна за сега от него, въпреки, че аз го ползвам за студената струя на сешоара, с друго не си третирам косата.

hellgod2
06-05-2013, 13:23
Не се притеснявай. Всичко е от пубертета :3 . Аз съм на 17 и имам същия проблем . Ходих на дерматолог и той ми каза че е от пубертета :д .

Sladurr
06-05-2013, 14:33
това си е мое мнение :)
+тва имам същия проблем,но си мия косата макс през ден и нямам грижи...според мен косата и (най-вече) тялото трябва да се мият всеки ден...затова изказването ми беше такова..
ето ти хубава дом.маска:
1 жълтък,1/2 кофичка кис.мляко,1 суп,лъжица водка,2 суп лъжици масло от бадем(аз ползвам икаров)..вс се смесва,стои се 2 часа така и се къпе с шампоан..не омазнява косата,но я подхранва и омекотява..