PDA

View Full Version : Висше в Германия



monini4ka
06-02-2013, 13:06
Догодина завършвам и мисля да уча в Германия, ако се получат нещата..

Основен проблем ми е езика. Знам за подготвителната година (не много подробно, така че ако някой е проучвал по-задълбочено - моля да сподели), но не ми се иска да си губя времето..
Въпросът ми е, мога ли да представя сертификат за немски непосредствено преди започване на семестъра?
Благодаря предварително!
Всякаква друга информация и отзиви от учащи и имащи намерение да учат там са добре дошли! :)

POLLINA
06-02-2013, 13:09
В Германия има университети с обучение на английки, моя приятелка е там, като заминаваше знаеше на немски доста малко неща.

anonymous708973
06-02-2013, 16:30
Не, сертификатът се представя при кандидатстването.
Не си губи времето да търсиш специалности на английски, не са никак много.

POLLINA
06-02-2013, 16:32
Moже би зависи от университета , не съм запозната, но е нейния университет преподаването е изцяло на аглийски

ch0c0late44
06-02-2013, 16:37
Има и възможност да не изгубиш тази една година в която учиш езика,и аз като дойдох не знаех езика,една година го учих но и в същото време влизах и в нормални часове и можех следваща година нормално да си продължа без да губя година,но после отидох в друго у-ще и нещата се объркаха но това е друга история,мисълта ми е че не е задължително да учиш само език една година.Иначе можеш и в интернационален уни да отидеш,само на анг. където е.

PainMonopoly
06-02-2013, 21:46
Замисли се добре дали искаш да си го причиниш. :Д

Ако не си учила немски години наред, ще прекараш години в ужаси докато го научиш дори и да си в Германия, мега тегав език. Доста от специалностите е невъзможно да се завършат навреме, освен ако не си комбинация от вундеркинд, асоциал и вашите не те издържат. Ohne Scheiß.

anonymous708973
06-03-2013, 06:44
Moже би зависи от университета , не съм запозната, но е нейния университет преподаването е изцяло на аглийски

Кой е университетът?

POLLINA
06-03-2013, 15:20
Oo :cool: само града знам. Предполагам е интернационален университет, както по-горе споменаха. В Нюрнберг е.

anonymous708973
06-03-2013, 19:14
Ха, интересно...

POLLINA
06-03-2013, 19:16
Ти не беше ли и ти за Германия?

ohluv
06-03-2013, 20:45
Замисли се добре дали искаш да си го причиниш. :Д

Ако не си учила немски години наред, ще прекараш години в ужаси докато го научиш дори и да си в Германия, мега тегав език. Доста от специалностите е невъзможно да се завършат навреме, освен ако не си комбинация от вундеркинд, асоциал и вашите не те издържат. Ohne Scheiß.

кофти тръпка а :D

monini4ka
06-04-2013, 06:11
Има и възможност да не изгубиш тази една година в която учиш езика,и аз като дойдох не знаех езика,една година го учих но и в същото време влизах и в нормални часове и можех следваща година нормално да си продължа без да губя година,но после отидох в друго у-ще и нещата се объркаха но това е друга история,мисълта ми е че не е задължително да учиш само език една година.Иначе можеш и в интернационален уни да отидеш,само на анг. където е.

А може ли да споделиш каква е точно тази възможност да уча и език, и по специалността.. ;д Ако не ти се пише тук, може и на лично. :)

Иначе, че е труден немския, труден е.. Но аз искам да уча архитектура, а нея не може да английски ии така.. Иначе имам позната, която сега първа година учи там медицина и каза, че не е толкова трудно да се справя с езика.

anonymous708973
06-04-2013, 07:07
Ти не беше ли и ти за Германия?

Да, но с немски :)
Просто наскоро търсих определена специалност на английски и свестен вариант просто нямаше, та съм останала с недобро впечатление.

Cооkie
06-06-2013, 14:28
Сертификатът се подава заедно с останалите документи, няма как по-късно да го изпратиш.
Аз изкарах такава подготвителна година в Хайделберг, като отидох, не знаех и дума на немски (есента на 2011). Не знам как са курсовете в другите университети, но там вариантите са 2:
1. Кандидатстваш за университета, приемат те, не знаеш немски, изпращат те на техния си курс, таксата е наполовина, а след като го изкараш си продължаваш в университета без да кандидатстваш наново(за протокола - нямат архитектура там).
2. Кандидатстваш директно за курса, таксата е по-висока, след курса кандидатстваш за университет по избор.
Бях там 2 семестъра, изкарах DSH и кандидатствах на друго място. В момента ми е адски тегаво - всичко разбирам по време на лекциите и докато чета, но когато аз трябва да пресъздам нещо (било то писмено или устно), се запъвам ужасно и ми трябва доста време. Това зависи доста от специалността и предметите, които учиш. Аз например имам разни психологии и икономики, където материалът си е сложен и без да е на немски. В архитектурата има повече рисуване и математика и подозирам, че ще ти е доста по-лесно откъм език.
Мисълта ми е, започни усилено да учиш немски от сега. Гледай филми и чети книги на немски, намери си с кого да говориш. Като отидеш там, изкарай един курс, въпреки че "губиш" една година, със сигурност ще ти е от полза!
Малко хаотично обяснявам, извинявам се за което, та ако те интересува още нещо - кажи :D

p.s. Относно специалностите на английски - за магистратура има много, а бакалавърските се въртят в IT бранша, поне по мои наблюдения (в моя университет например има доста на английски, но са все Computer Engineering и подобни).

POLLINA
06-06-2013, 14:33
Да, но с немски :)
Просто наскоро търсих определена специалност на английски и свестен вариант просто нямаше, та съм останала с недобро впечатление.

Към какво си се насочила ти, ако не е тайна де :cool: