PDA

View Full Version : Криви зъби



GreenDay111111
06-02-2013, 21:20
Имам един комплекс, който ме мъчи много - кучешките ми горни зъби са криви. :( Особено десния, левия се пооправи малко, още е крив, но въобще не се забелязва толкова, колкото десния.Проблемът е, че дори ме е срам да се смея - винаги, когато се усмихвам или се смея си крия устата с ръка.Много хора вече са забелязвали този мой дефект и това много ме смущава.Зъбът, който е между резеца и десния кучешки ми е навътре, защото проблемния го избутва. :( Та към въпроса ми - има ли някакъв начин да се оправят без брекети/шини ? :( :( :( Скоро ми предстои консултация с ортодонт.Ако се наложи за брекетите, ще ми кажете ли от колко до колко варират цените ? Благодаря предварително :)

anonymous929647
06-03-2013, 07:09
Ами незнам дали има друг начин, аз брекети ще си слагам, защото имам същия проблем като теб. Видях, че си от София, затова ти предлагам да отидеш при Д-р. Иванова. Всички много я хвалят, а цените не са високи. При друг зъболекар металните биха ти стрували 3000-4000лв, а при нея са общо 1500лв /цената включва и горни, долни, посещения и т.н./ Аз все още не съм ходила, но със сигурност при нея ще си ги сложа :) Кабинетът й се намира на ул. Иван Асен, София. Номерът й е 02/944 94 56 /ако не си го е сменила/ :)

vladyman
06-03-2013, 07:26
Единственият по-евтин начин (НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ!!!) е да се изпили почти изцяло зъба и да се сложи коронка.

Искам обаче нещо друго да ти кажа - почти всеки има криви зъби и, повярвай ми, на никой не му прави впечатление ОСВЕН ако ти самият не ги накараш да го забележат. Нали знаеш как когато учителката търси кого да изпита, а ти се криеш защото не знаеш нищо, тя винаги избира теб ? Същата работа е. Просто не се вживявай много и ще видиш, че никой няма да ти обръща внимание на зъбите

GreenDay111111
06-03-2013, 09:11
Благодаря, много ми помогнахте. :) А относно д-р Иванова, и личният ми зъболекар ми я препоръча казвайки, че там цените са сравнително евтини, а е добър специалист.Сетих се за още един въпрос - боли ли при слагането на брекетите ??

pepa97
06-03-2013, 12:23
Имам един комплекс, който ме мъчи много - кучешките ми горни зъби са криви. :( Особено десния, левия се пооправи малко, още е крив, но въобще не се забелязва толкова, колкото десния.Проблемът е, че дори ме е срам да се смея - винаги, когато се усмихвам или се смея си крия устата с ръка.Много хора вече са забелязвали този мой дефект и това много ме смущава.Зъбът, който е между резеца и десния кучешки ми е навътре, защото проблемния го избутва. :( Та към въпроса ми - има ли някакъв начин да се оправят без брекети/шини ? :( :( :( Скоро ми предстои консултация с ортодонт.Ако се наложи за брекетите, ще ми кажете ли от колко до колко варират цените ? Благодаря предварително :)

И един приятел на вуйчо ми беше така ,но му направиха шини и се оправи за 3 години... струваха 300 лв..Ортодонтът ще ти каже най-добре като отидеш ,не се притеснявай.

sweetycherry33
06-03-2013, 13:03
Ортодонтът ще ти каже най - добре. :)

sweetycherry33
06-03-2013, 13:04
И един приятел на вуйчо ми беше така ,но му направиха шини и се оправи за 3 години... струваха 300 лв..Ортодонтът ще ти каже най-добре като отидеш ,не се притеснявай.

+ 1

anonymous929647
06-03-2013, 18:07
Шините са за децата, на които все още млечните им зъби не са опадали ;) А и при тях не е сигурно дали ще ти се оправят. Аз моите ги носих 4-5г. и имам 5 зъба, които само с брекети могат да се оправят...

Mase
06-03-2013, 18:38
има ли някакъв начин да се оправят без брекети/шини ? :( :( :(


да, с клещи

pepa97
06-03-2013, 20:41
Шините са за децата, на които все още млечните им зъби не са опадали ;) А и при тях не е сигурно дали ще ти се оправят. Аз моите ги носих 4-5г. и имам 5 зъба, които само с брекети могат да се оправят...

E , приятелят на вуйчо ми дете ли е като ги носи на 20 годишен ? 3 години ги носи

anonymous929647
06-05-2013, 16:06
Не мисля, че са били шини. Питала съм много зъболекари и всички казват, че са за деца с млечни зъби :)