PDA

View Full Version : Френски СПЕШНО



Noone95
06-03-2013, 10:46
Здравейте! Много ви моля да напишете някакво примерно съчинение по френски на тема "Моят ден". Би трябвало да изглежда ето така

9.00 Събуждам се
9.30 Измивам си зъбите и очите
10.00 Излизам на работа

И така нататък.
Да е на ниво като за първа година на изучаване на френски. Прости думи.
Ще съм ви МНОГО БЛАГОДАРЕН.
П.С черпя по една бира отзовалите се :) :D

newdivide
06-04-2013, 17:47
Chaque jour que nous passons est different des autres. Nous faisons des projets pour le jour suivant et je vais vous parler un peu de ma journée.
Je m’en lève à 6:00 de matin avec mon telephone portable. Puis je vais dans la bain où je me brosse les dents. Apres tout ça je me baigne et je commence à me préparer pour travail. Je m’habille avec mon costume préferé, prends un café et à 7:00 je pars pour travail avec mon automoblile.
Je travaille dans une firme de web-design, donc cela veut dire que je passe 6-7 heures devant un ordinateur auquel je fais mes œuvres. Je m’inspire de mes collègues parce que je suis debutant dans ce boulot et leurs projets me font aimer le web-design.
Je termine le travail à 15:00 d’après midi et puis la vie commence. Je sors avec mes amis dans le parc ou bien dans un café, on parle et on s’amuse beaucoup. Nous abordons des sujets comme la politique, la vie et bien sûr – les femmes. Quand nous avons faim , le plus souvent on va dans le KFC parce que là –bas la nourriture est tres délicieuse.
Je n’ai pas encore de famille donc je peux rester avec mes amis le plus long possible. A 18:00 je vais chez nous et je passé la soirée en reagrdant le télé ou bien en faisant quelque chose à l’ordinateur.
Et cela se répète chaque jour. Mais le plus importants ce sont les moments, les moments qu’on passe avec nos amis. Ils font notre jour different et ensoleillé.


Не знам колко думи ти трябват, но тук са около 260. И като цяло написаното от МЕН не ме радва особено, защото всеки параграф ми започва с "Je"... Дано и езикът да не е сложен като за ученик първа година с френски. За 30 минути долу-горе това успях да измисля, на мен не ми харесва, но мисля, че даскалите ти ще го харесат :D
Може да съм изтървал някоя шапка или ударение, но не ползвах френска клавиатура, а копирах определени буквички от един сайт, но дано всичко е ОК.
Това е като цяло - дано съм помогнал :D

Noone95
06-05-2013, 18:35
Ооооооооооооооооооооооооо оо ПИЧ МЕРСИ МНОГО. Днес го прочетох и нашата остана възхитена :D Даже ме похвали че съм използвал изрази които не сме вземали :D :D Абе като цяло днеска си подпечатах 5чката на 100% че и нагоре мога да мисля :D. Мерси много човек че си се потрудил ако минеш някой ден покрай Стара Загора ми пиши на лично да те черпя едно :D

newdivide
06-06-2013, 06:23
Че аз съм си от там, няма какво да минавам. :D