PDA

View Full Version : ИТ тест 7 клас



sweetmony
06-03-2013, 11:20
Здравейте, тази седмица ще правим тест по Информационни технологии. Този предмет не ми върви, смисъл не мога да го разбера, а и госпожата не ни е много кадърна... както и да е ще ви помоля за една много голяма услуга да ми дадете отговорите на този тест http://izkustva.net/pdfs/test_7class_izhodno_nivo.pdf . Ще ме направите много щастлива. Благодаря, Ви предварително :)

MaGuSs
06-03-2013, 13:21
Като напишеш всеки въпрос в нета ти излиза отговора. Вдигни се заешкия гъ*з и се помъчи да си го направиш или поне потърсиш в нета. Лично ги проверих и ги намерих. Сега остава и ти да се помъчиш. Няма да ти кажа отговорите и се надявам и другите потребители да не го направят това.

Успех...

MrCreeper
06-03-2013, 13:32
1)Б
2)Г
3)В
4)Г
5)Б
6)А
7)А
8)Б
9)А
10)В
11)Г
12)А
13)Б
14)Б
15)В
16)Г
17)Г
18)В
19)В
20)Б

anonymous895156
06-03-2013, 13:40
7 клас съм и гарантирам за верността на тези отговори :smt023

JDeel
06-03-2013, 14:17
По въпросите около MS Office не съм специалист, лично не ги ползвам тия програми толко често (не съм секретарка), затова ще ги пропусна. Иначе отваряш Word, Excel или PowerPoint и пробваш :)

Не се води по отговорите на MrCreeper, не са верни.

1. в) Моделите на Атлоните изглеждат подобно на честота. Гледаш 4600+ и си мислиш - тоя е егати якия процесор, 4600 MHz (4.6GHz)... да ама не. Това е обикновена търговска стратегия, която е прилично малоумна. Честотата на един процесор се записва като число с добавка "GHz". Няма "GHz" = не е честота. Е, при по-старите процесори беше MHz :)
2. а) Тук нещата са малко по-сложни :) Близко до акъла в случая е, че 1 GB = 1024 MB, щото там пише 2х512 MB. Но според SI след 2000 година е въведено следното:

1GB (gigabytes) = 1000MB (megabytes)
1Gi (gibibytes) = 1024 Mi (mebibytes)

Въпреки всичко според информацията тук http://en.wikipedia.org/wiki/Gigabyte когато става въпрос за RAM се използва 1024 (двоично представяне), а когато говорим за мрежи, харддискове и други преносими памети - 1000 (десетично представяне).

Това 800 там е друго - честота. Би трябвало да е записано като 800 MHz.

абе отваряш някой сайт за компютърни части и гледаш... http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=10&i=10005

3. г) То пък сякаш някой не е наясно с това...
...
...
13. г)
14. Най-вероятно г). Форматите "wmv" и "wma" са на Windows. Означават Windows Media Video и Windows Media Audio.
15. a) На английски "Provider" означава доставчик.
16. б) То това кой не го знае.
17. или а) или б)... не знам какво точно се разбира под "приложение" :D
18. г)
19. или а) или г) щото 3100 е сумата от тия полета и условията са окей, само че тази нуличка във формулата не я знам за какво е, та можеш просто да направиш една проба с ексела :)

anonymous895156
06-03-2013, 14:28
По въпросите около MS Office не съм специалист, лично не ги ползвам тия програми толко често (не съм секретарка), затова ще ги пропусна. Иначе отваряш Word, Excel или PowerPoint и пробваш :)

Не се води по отговорите на MrCreeper, не са верни.

1. в) Моделите на Атлоните изглеждат подобно на честота. Гледаш 4600+ и си мислиш - тоя е егати якия процесор, 4600 MHz (4.6GHz)... да ама не. Това е обикновена търговска стратегия, която е прилично малоумна. Честотата на един процесор се записва като число с добавка "GHz". Няма "GHz" = не е честота. Е, при по-старите процесори беше MHz :)
2. а) Тук нещата са малко по-сложни :) Близко до акъла в случая е, че 1 GB = 1024 MB, щото там пише 2х512 MB. Но според SI след 2000 година е въведено следното:

1GB (gigabytes) = 1000MB (megabytes)
1Gi (gibibytes) = 1024 Mi (mebibytes)

Въпреки всичко според информацията тук http://en.wikipedia.org/wiki/Gigabyte когато става въпрос за RAM се използва 1024 (двоично представяне), а когато говорим за мрежи, харддискове и други преносими памети - 1000 (десетично представяне).

Това 800 там е друго - честота. Би трябвало да е записано като 800 MHz.

абе отваряш някой сайт за компютърни части и гледаш... http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=10&i=10005

3. г) То пък сякаш някой не е наясно с това...
...
...
13. г)
14. Най-вероятно г). Форматите "wmv" и "wma" са на Windows. Означават Windows Media Video и Windows Media Audio.
15. a) На английски "Provider" означава доставчик.
16. б) То това кой не го знае.
17. или а) или б)... не знам какво точно се разбира под "приложение" :D
18. г)
19. или а) или г) щото 3100 е сумата от тия полета и условията са окей, само че тази нуличка във формулата не я знам за какво е, та можеш просто да направиш една проба с ексела :)

не лъжи момичето :smt023
Авторке, ако знаеш този колко човека е изпързалял. направо не зная как machoka не го банва!

sweetmony
06-03-2013, 14:53
Благодаря, ти много JDeel :)

JDeel
06-03-2013, 15:01
не лъжи момичето :smt023
Авторке, ако знаеш този колко човека е изпързалял. направо не зная как machoka не го банва!

Давай доказателствата, не се обяснявай.

MaGuSs
06-03-2013, 17:37
не лъжи момичето :smt023
Авторке, ако знаеш този колко човека е изпързалял. направо не зная как machoka не го банва!

Аз ще потвърдя, че всичко казано от JDeel е вярно, а всичко казано от MrCreeper е грешно ;)

На 19 е а), защото във IF-а има зададено условие, на което и а/ и г/ отговарят, но когато това условие е вярно се изпълнява първото нещо след знака ";", а ако не е вярно то се прескача и се изпълнява следващата функция след ";". Т.е. IF(AND();ако е вярно; ако не е вярно). В г/ условието е вярно и ще се изпълни и ще се покаже "0", защото е записана 0 след условияето, но в а/ ще се покаже сумата, а ако е грешно условието ще се покаже 0.

Успех, верния отговор на 19 е а/

На 17 е Б), защото има цифра 5 пред notepad приложението, която показва, че са отворени още 5 такива приложения. Това се нарича комбинация на приложенията. Забравих, точното название, но беше нещо такова и като прибавим още 2 прозореца /калкулатор и пейнт/ стават общо 7.

14 г) - вярно...

Най ми е смешно за 1). Толкова ли е труден въпроса? В самия въпрос се крие отговора /Athlon 64 X2 4600+ 2.4GH (AM2)/. Не е възможно да имаш компютър с 64Ghz процесор, освен ако не искаш да си стопиш компа и да се грееш за половин час на него. 4600ghz е възможно, но серията на Athlon 64 x2 не поддържат честоти над 3200Ghz. 64x2Ghz това означава да имаш 64 завряни процесора в компа си по 2Ghz. Ох моля Ви се. Аз бих направил това контролно за 2 само, за да се изташакам с госпожата.

sweetmony
06-04-2013, 12:03
MaGuSs не знам защо не ми вярвате, но сериозно не мога да ги разбера.. благодарение на теб и JDeel разбрах някои неща.. Благодаря, Ви изключително много. :)

sweetmony
06-04-2013, 17:29
Намерих на един потребител, който не е дал отговорите, а леки подсказки
1. 1000 Hz = 1 KHz, 1000 KHz = 1 MHz, 1000 MHz = 1 GHz

2. 1024 B = 1 KB, 1024 KB = 1 MB, 1024 MB = 1 GB, 1024 GB = 1 TB - за персонални компютри все още няма рам модули от стотици гигабайти, но най-големите са под 100

3. най-вероятно и сама можеш да отговориш на този въпрос

4. влез в google.bg --> предводач, и виж коя е английската дума за сливане

5. дали едни от най-известните разработчици биха пропуснали тази функция в най-популярната програма за електронни таблици?!

6. абсолютното адресиране е когато пред реда и пред колоната се поставя знакът "$", например: $B$22

7. самото име подсказва, то е като кръгла торта, може да се разреже по диоганали, така че някое парче да е по-малко, друго по-голямо, така е представяно процентното съотношение между отделните части на едно цяло - кое е това нещо в англоезичният свят, което е подобно на торта?

8. специалните знаци, които ги няма на клавиатурата могат да бъдат въведени чрез character map или insert/symbol

9. самите английски думи подсказват точно каква е операцията

10. английската дума за "вмъквам"

11. в powerpoint таблиците и диаграмите са активни обекти защото може да се направи съдържанието им да се променя по време на презентацията за разлика от това на изображенията и текста

12. може да се прехвърли в друг формат(наприм. handouts) чрез функция send to --> ms word, или да се вмъкне като object, обаче без power point няма да може да се разглежда в word по същият начин както с него

13. добавянето на звуков файл може да увеличи обема на презентацията, а ако звуковият файл дублира текста, тогава това няма да намали броят на слайдовете, що се отнася до планирането на презентацията, при всички случаи то е неминуемо

14. и четирите изброени файлови формати е възможно да бъдат вмъкнати в презентация

15. коя е английскта дума за доставчик?

16. точният превод е "световна обширна мрежа", английската дума за мрежа в този случай означава и "паяжина"

17. можеш и сама да ги преброиш, имай предвид че windows има функция да показва приложения от една и съща програма в едно поле само че показвайки в него колко приложения от нея са стартирани

18. това можеш и сама да научиш, всички клетки с среден успех трябва да бъдат сортирани от първата до последната

19. if(условие; положителна стойност; отрицателна стойност) е условна функция, чието условието ако е изпълнено, отговаря с положителната стойност, а ако условието не е изпълнено, и има зададена отрицателна стойност, тогава отговаря с нея, иначе няма да има отговор, and() e за проверка на няколко условия едновременно, sum() е за намиране на сумата от стойностите на две или повече клетки, min() е за намиране на най-малката стойност от всички дефинирани клетки, а max() е за намиране на най-голямата, когато най-накрай в скобите на функцията "if" има нула, това означава че ако не е изпълнено условието, ще отговори с стойността "0"

20. обединяване на клетки е възможно само когато те образуват правоъгълник

Поствам ги тук, за други хора, които имат същия проблем като моя :)