PDA

View Full Version : Любов и .. приятел?



totincito
06-03-2013, 20:04
Здравейте, имам един малък проблем.. То даже и проблем май не е, но искам да споделя, пък може и някое съветче да изкарам...
Ходих с едно момче, в което имах чувства.. от 4 години :| ние ходихме по-точно преди 4 години, аз прекратих нещата след това имах приятел с който ходихме почти от тогава до сега ии така ;д .. бях няколко месеца в чужбина и оттам тръгнаха нещата със този от преди време.. Като си дойдох всичко ОК, разбирахме се, обичахме си се, ходихме си, но ме запозна с най-добрия си приятел .. който в последствие стана мой приятел (колкото е възможно за 1 месец ~ ) Но проблема е че нещо ме плясна отвътре когато се запознах със "приятеля" ( btw с него съм говорила по телефона, когато бях в чужбина, и има страхотен глас, и още тогава ми харесваше да си говорим, но това е било от телефона на гаджето ми, той му е давал примерно за малко ако е имал работа иии такаа .. ) С течение,на иначе не толкова многото изминало време, взех да се осъзнавам, че се влюбвам в това момче, което, подчертавам, е най-добрия приятел на гаджето ми. И такаа..скъсах с гаджето си, защото не исках да го лъжа, и да се преструвам, че всичко е наред, когато нищо не беше наред. В един момент осъзнах, че (ако искате ми вярвайте !) съм се влюбила от пръв поглед. Не е най-красивия, но пак си е, характера му е ужасно страхотен. Ще го наричам " Х " Знае как да се държи с дадени хора, така както заслужават. Но това не е важно. Исках да замина на работа по морето , както и Х, но разбрах, че може да направя грешка и се отказах. Защото все пак съм ходила с най-добрия му приятел.. Дори и да искам, той не би ме пипнал с пръст, сигурно дори и не би си помислил да мисли или погледне на мен като на нещо повече от приятелка. А и сме си пускали такива базици и той ми го е казвал. И така реших да сменя курорта за да не се задълбочават чувствата.. И преди няколко дни разбрах, че той след сезона ще се мести в друг град. А дори и пред почивните дни няма да се връща тук, защото няма къде.. И днес той замина на работа. Утре ще си идва да си пренесе багажа само, да излезем за малко да се видим и така ...Едва ли ще се виждаме, а ако се видим ще е някакво чудо.... Ужасно съм хлътнала, все си повтарям, че не трябва да изпитвам нищо, да не задълбавам, но не става.. (да добавя само,че след като скъсах с гаджето си, не сме излизали мн мн със Х) и все пак чувствата... !!!! Когато разбрах, че утре я го видя, я не го видя за последно ... Сякаш нещо млъкна във мен, почувствах се адски празна, с празен поглед и празна глава.. Това е ясно... Но не знам какво да правя оттук нататък. Няма никакъв изглед да излезе нещо между нас, с 3 главни причини.. ;( ;(
Моля, най-искрено и от сърце, някой ако може да ме посъветва нещо.. Няма кой знае какво да се каже по темата, ако някой има мнение, да заповяда, ако не - здраве да е :)

fenkaaa
06-03-2013, 20:47
Единственото,което бих те посъветвала е или да стоиш известно време сама,или да си намериш друг обект на желанията ти.Момчето,което харесваш заминава и няма да се върне,т.е няма как да се получи между вас и се налага да оставиш нещата така.Към бившият си приятел не знам какви чувства изпитваш,но се вижда,че не са както преди,така че не заблуждавай момчето и не се връщай при него,ще се появи някой друг и отново ще стане същата история,накрая на него ще му е гадно за 2-ри път,а това никой не го заслужава.

xXxPETYAxXx
06-03-2013, 22:23
все си повтарям, че не трябва да изпитвам нищо, да не задълбавам, но не става..

Колкото повече се стремиш да отбягваш нещо, толкова повече ти е като трън в очите. Така че, просто не мисли за него - дори не мисли, че трябва да го забравиш, защото така всъщност само си удължаваш периода на "забравяне".

totincito
06-06-2013, 08:45
Единственото,което бих те посъветвала е или да стоиш известно време сама,или да си намериш друг обект на желанията ти.Момчето,което харесваш заминава и няма да се върне,т.е няма как да се получи между вас и се налага да оставиш нещата така.

Аз не искам да съм със Х .. 1во - Знам, че няма да стане, при положение, че заминава след сезона. 2ро ходих с най-добрия му приятел. Дори и да задраскаме 1вото, аз не бих искала да съм с него, защото като ме погледне ще знам, че мисли за приятеля си ..