PDA

View Full Version : Почистване на лицето при козметик



malkasladka
06-04-2013, 14:05
Здравейте, реших да ви попитам дали с еподлагата на подобни процедури, какви са резултатите и какво като цяло мислите за почистването на лицето при козметик. Също така ако може някой да ми препоръча някой в Пловдив, като съм в България, да знам къде да ходя. Благодаря предварително!
Аз лично съм ходила няколко пъти, защото нямам кой знае каква нужда и след всяко ходене си казвам "оо това беше за последно", но пак отивам...

strawberry88
06-04-2013, 14:14
Абе да ти кажа аз вече сама почнах да си го почиствам у нас. 8-) А и щом нямаш такава голяма нужда.И аз преди ходех, но вече почнах сама и съм си доволна.Не е толкова трудно. :D

malkasladka
06-04-2013, 14:19
Как го почистваш в домашни условия? аз си отварям порите на водна пара и след това мацам някаква маска или лепвам от лентичките за черни точки...

ManuelaK
06-04-2013, 14:43
Пробвай мицеларна вода след почистване на лицето http://www.enzo.bg/eucerin/dermatoclean-micelarna-pochistvassha-voda/

Действа страхотно на кожата .

YSMF
06-04-2013, 14:54
Ягодке, я кажи как. И аз го чистя сама, но все остават. Какви продукти ползваш? 8-)

strawberry88
06-04-2013, 16:17
Ами слагаш някъде да се вари вода (може да добавиш и билки по желание ;д).Като заври си слагаш една кърпа на главата и седиш над водата, за да се отворят порите.Изстискваш каквото има.После слагаш маска (аз повечето пъти си правя домашна маска с мед, лимон и хума...или само с мед).Накрая слагам крем.Сега съм с този на а-дерма с овес и съм мнооого доволна. :) http://i.imgur.com/1ZIIAvB.jpg

Hayashi
06-04-2013, 16:20
Аз съм казала, че много зле трябва да стана, за да отида на козметик. Последно такава статия четох от една блогърка, че се уплаших.
Иначе аз също се справям чудесно в къщи. Ексфолирам, правя различни маски и почиствам порите редовно.

YSMF
06-04-2013, 16:23
Ами слагаш някъде да се вари вода (може да добавиш и билки по желание ;д).Като заври си слагаш една кърпа на главата и седиш над водата, за да се отворят порите.Изстискваш каквото има.После слагаш маска (аз повечето пъти си правя домашна маска с мед, лимон и хума...или само с мед).Накрая слагам крем.Сега съм с този на а-дерма с овес и съм мнооого доволна. :) http://i.imgur.com/1ZIIAvB.jpg
Вместо крема си слагам или тоник на акне аут или пор рифайнъра на биодерма. Моята козметичка ме мажеше с доста неща и не знам с какво да ги замествам.

malkasladka
06-04-2013, 17:20
Аз съм казала, че много зле трябва да стана, за да отида на козметик. Последно такава статия четох от една блогърка, че се уплаших.
Иначе аз също се справям чудесно в къщи. Ексфолирам, правя различни маски и почиствам порите редовно.

Как ексфоалираш ии какви маски правиш ако не е тайна?

Аз преди да започна д аси отварям порите слагам ледчета с магданоз във фризера и като съм готова с цялата процедура си минавам лицето с тях, за да затворя порите и действа много освежаващо :))

Hayashi
06-04-2013, 17:29
^ Ето това е чудесна идея! Все се чудех как да затворя порите най-добри, защото иначе няма смисъл.
О, ами правя си хидратиращи маски веднъж два - два пъти в седмицата. Ползвам и една почистваща на Refan. В момента ексфолирам с скраба на The Body Shop, но като свърши мисля да си направя домашен. Веднъж на две седмици почиствам и с пилинг на Tony Moly. Мажа се и почти всекидневно с две гелчета на Tony Moly и Etude House против черни точки.

Харесала съм си и една маска с хума и смятам и нея да пробвам.

malkasladka
06-04-2013, 17:55
Коя е маската с хума? На The Body Shop са ми всичките душ гелове, лосиони, масла, гланцове, но за скраба не се бях сещала да изпробвам, мерси за идеята!

kalpazanka
06-04-2013, 18:19
Да мина да ви препоръчам и аз мицеларна вода :D
http://www.dermahelp.bg/image/cache/data/SVR/LYSALPHA-EAU-MICELLAIRE-500x500.jpg :)

Hayashi
06-04-2013, 18:50
Ами просто разбъркваш хумата с вода, това е. :D
Калпазанка, къде мога да намеря продуктите на тази марка? И на слънцезащитните им се канех.

girlwithblueeyes
06-04-2013, 19:42
Абе друго си е да те поглези козметик . Има страшно добри професионалисти това ,че сте попадатали на некъдарни не е гаранция , че всички са такива .

girl91
06-04-2013, 19:48
И аз си почиствам сама лицето вкъщи - ексфолирам, след това над котлона да се отворят порите, изстисквам каквото мога с ръце и с инструмент за пъпки и черни точки, накрая маска с хума и понякога след това обтривам с ледче лицето.

koshtramba
06-04-2013, 19:51
^ Ето това е чудесна идея! Все се чудех как да затворя порите най-добри, защото иначе няма смисъл.

Да, нарича се козметичен лед. Ето още варианти, аз си ги правя със сок от лимон или диня, попринцип си е полезно за кръвообращението, не само за след парна баня : http://www.zajenata.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BC-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D 0%B5%D0%BD-%D0%BB%D0%B5%D0%B4-savet364.html

strawberry88, къде мога да намеря продукта на A-DERMA и на каква цена?

kalpazanka
06-04-2013, 19:59
Калпазанка, къде мога да намеря продуктите на тази марка? И на слънцезащитните им се канех.

Hayashi, виж framar.bg :)

strawberry88
06-05-2013, 11:53
strawberry88, къде мога да намеря продукта на A-DERMA и на каква цена?

В аптеките се продават.Крема беше 20,90лв.

koshtramba
06-05-2013, 14:40
Никъде не ми е попадала в полезрението тази марка преди. На щендери като медицинската козметика ли да я търся? Или? И за каква кожа е кремът ?

kalpazanka
06-05-2013, 15:26
^Аптеки Субра имате ли?

koshtramba
06-05-2013, 15:46
Да, има, ама са ми на мега неудобните места.

Бизнес парк

Аутлет София

Хит София

Мол България

Мол Илиянци

Летище София

Парадайз Център

Южен Парк

Шеее го намеря аз. Но малко ме притеснява, че има вазелин и глицерин в него. Няма ли да запушва порите това?
strawberry88, лек ли е? Бързо ли попива?

strawberry88
06-05-2013, 20:01
На щендери като медицинската козметика ли да я търся? Или? И за каква кожа е кремът ?

Да.Кремът е за...и аз не знам :D, на опаковката пише така ''Ежедневна грижа, подходяща за деца и възрастни.За лице и тяло.Подхранващ и успокояващ крем с мляко от овес''.Не знам, търсех си хидратиращ крем и този ми изглеждаше хубав. 8-) Доволна съм.Бързо попива.Гъст е също. ;д

monroe999
06-05-2013, 20:10
мога ли за ежедневна грижа, т.е. след измиване или тонизиране, маска... да ползвам кремче на Бочко? или този хидратиращия в кутията, или другия в тубичката, който се води защитен крем с/у вятър, слънце и т.н.?

koshtramba
06-05-2013, 20:15
Да.Кремът е за...и аз не знам :D, на опаковката пише така ''Ежедневна грижа, подходяща за деца и възрастни.За лице и тяло.Подхранващ и успокояващ крем с мляко от овес''.Не знам, търсех си хидратиращ крем и този ми изглеждаше хубав. 8-) Доволна съм.Бързо попива.Гъст е също. ;д

Аз прочетох в нета, ама ми се струва, че ше ми е мазен... с тоя вазелин и глицерин.