PDA

View Full Version : Направих голяма грешка :X (поръчах "лоши работи") онлайн



yoofer121
06-04-2013, 17:18
Здравейте приятели,

Имам много сериознен проблем за който аз съм си виновен; преди 4 дена поръчах от един английски сайт за етнобилки, семена от сорт: Хавайска Роза (hawaian babywood rose). Проверих статуса на това растение (и семките) и не видях да е незаконно или контролирано. САМО че преди малко група приятели ме шокираха като казаха че могат да ми задържът пратката (RoyalMail ot UK) в митница. Също така съм можел да бъда задържан за 24 часа от МВР, или по зле..... НАПРАВО МИ СЕ ПЛАЧЕ! имам син и съруга и не искам да им скапвам живота (и моя) за такава простотия.

Въпроса ми е: Как стоят нещата със този вид семе, могат ли да си помислят че е канабисово??
Какво може да ми се случи ако са задържали пратката в митница??
Искрено се моля някой да ми помогне. Благодаря ви много предварително.

pifiella
06-04-2013, 18:47
Нищо не знам.

TheBeliever
06-05-2013, 14:36
Това семе е халюциноген, съдържащ вещество подобно на LSD. Напълно нормално е да го спрат на митницата и да ти поискат обяснение.

Ще те задържат ако веществото се съдържа с списъка със забранените субстанции, него можеш да намериш нейде из приложенията на Закона за наркотичните вещества.


Да беше помислил за жената и детето преди да решиш да си поръчваш наркотици онлайн.

draid
06-27-2013, 21:50
Ще го спрат ако пише какво е. Може изобщо да не му обърнат внимание. А с каква цел е поръчвано ?

DuMbErRr
06-28-2013, 04:42
Айде бе ще го спрат, я се стегни. Те изобщо няма да го отворят в пощата. Поръчвал съм семена за марихуана от Англия (seedsman) около 4 пъти е идвала с RoyalMail и никога не са ми задържали пратките.

yoofer121
06-30-2013, 13:00
Update: Още не е пристигнала пратката, вече почти месец. Дано да си остане така :X
DuMbErRr мерси за успокояващата информация! :)

BrightSun
07-09-2013, 06:20
Едва ли ще те задържат, но дори и да се случи не означава, че ще скапеш твоя живот или този на семейството ти :) Просто ще ти е урок за в бъдеще.

Krisy...
07-10-2013, 14:21
BrightSun
Едва ли ще те задържат, но дори и да се случи не означава, че ще скапеш твоя живот или този на семейството ти Просто ще ти е урок за в бъдеще.

Крису- Урока ще бъде голям.Но защо като поръчтате нещо не четете внимателно.

socareless
07-12-2013, 16:58
Не знам какъв е статуса на това растение у нас, ама със сигурност ако е незаконно няма да го пратят в кутия,на която с големи букви да пише Хавайска роза,Наркотично вещество или нещо подозрително от този род, със сигурност хората,които го изпращат си знаят работата и по всяка вероятност ще го изпратат като допълнение към нещо друго,което не буди подозрение...поне такава е политиката на повечето online сайтове за поръчки на незаконни вещества,семена,етц.

s40t4
07-14-2013, 23:06
Всичко зависи какво пише на пратката, колко е голяма и ест. цената. Ако има нещо нередно ще я проверят и тва е...

AnarchyBoy
07-15-2013, 00:41
:lol: Как, може да си толкова тъп да си поръчваш наркотици онлайн..

existenz55
08-10-2013, 02:52
Има около 1% шанс да хванат пратката. Тъй като пратката идва и от ЕС, шанса вече клони към 0.5%. Отиваш и си взимаш пратката, като ако има проблем (искат ти обяснение какво е) казваш, че са семена за разсад на домати (никой не е длъжен да знае и няма как да знае какво му пращат при поръчката). Ако се стигне до отваряне не се противиш и оставяш да конфискуват стоката. След това ще си търсят изпращача, а ти само ще даваш обяснение от къде си я купил.

chupachups
09-04-2013, 12:25
Аз не съм пълнолетна но мога да ти споделя нещо от опит.
С баща ми бяхме поръчали едни плувни бански от Proswimmer това е американски сайт. Като пратката пристигна в Бг го прибраха на митницата защото не беше от ЕС и баща ми трябваше да ходи да го взима лично. Отишъл е, и са го питали какво е и баща ми е казал бански и би трябвало да е това защото на опаковка та пише Proswimmer и му го дадоха без проблем.
Така че ако те викнат на митницата и те питат какво е може да кажеш че са билки не е нужно да споменаваш какви точно са, освен ако не пише на опаковката.
Надявам се да съм ти помогнала, дори малко :)

xantia
09-04-2013, 22:49
Стара тема..

prince
09-18-2013, 07:49
Няма от какво да се притесняваш.

Никой нищо не може да ти направи. От мен можеш да си поръчаш 3 кила брашно , а аз да ти пратя 3 кила кокайн .. кой е виновен аз или ти ?

NissaN
09-20-2013, 11:09
Това не е ли дизайнерска дрога

yoofer121
09-21-2013, 21:23
Благодаря ви за подкрепата и отговорите, извинявам се че не съм поствал отговор от бая време. :) Процеса протече без проблем, но повече няма да поръчвам подобни работи онлайн. Наистина беше много-МНОГО тъпа постъпка от моя страна, признавам си.

baby_baby
10-01-2013, 13:11
:lol: Как, може да си толкова тъп да си поръчваш наркотици онлайн..

:lol:

koko95
10-15-2013, 08:22
:D

ranieri
10-16-2013, 08:24
Ох пич ,върна ме години назад и ние си бяхме поръчали семена от хавайска роза ама май беше от бг сайт ,ама тогава още нямаше закон да ги забранява, по-внимателно друг път ;

LeagueofShadows
10-28-2013, 10:33
имат скенери на мен са ми спирали пратка от китай понеже на скенера им излязло че прилича на оръжие и трябвало да го проверят

тва с марихуаната иначе само пълен тъпанар би си поръчал по нета, та и оше по тъп ако си е писал адреса и имената реалните

mcfe
10-31-2013, 23:10
имат скенери на мен са ми спирали пратка от китай понеже на скенера им излязло че прилича на оръжие и трябвало да го проверят

тва с марихуаната иначе само пълен тъпанар би си поръчал по нета, та и оше по тъп ако си е писал адреса и имената реалните
Е, ако е поръчал от Silk Road то тогава няма шанс да го спипат, освен ако дистрибутора не е бил "агент под прикритие". Но вече няма SR.

LeagueofShadows
11-01-2013, 04:52
и аз трябва да знам какво е силк роад :?: бахти колко сте напреднали с наркотиците , отворете кръжок някакъв знам ли

BlackEyedPeas
11-01-2013, 08:30
http://i1.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/006/971/Sohardcore.jpg

mcfe
11-01-2013, 18:57
и аз трябва да знам какво е силк роад :?: бахти колко сте напреднали с наркотиците , отворете кръжок някакъв знам ли

Разбира се, не искаш хората да си помислят, че живееш под камък, нали? http://forums.data.bg/public/style_emoticons/default/mosking.gif