PDA

View Full Version : Мускулна маса при кардио тренировки



jojii
06-04-2013, 18:16
Здравейте на всички! Може би вече има такава тема и много се извинявам ако съм я пропуснала. Та, аз съм момиче на 16, години, 56-7 кг, 173 см. От близо два месеца започнах кардио тренировки във фитнес, 5 дни в седмицата. Не спазвам някакъв строг хранителен режим, но се храня с млечни продукти, чисто месо, плодове и зеленчуци. До ден днешен съм свалила около 12 килограма. Не е голямо постижение, но положих наистина много труд. Въпросът ми е, възможно ли е от кардио тренировки, плюс това хранене да натрупам мускулна маса? Понеже от една-две седмици забелязвам че краката ми започват да се стягат, а аз лично доста се притеснявам относно това... Благодаря за отделеното време!

D*Rose
06-04-2013, 18:40
Може би донякъде на краката, но по тялото няма как само с кардио да имаш мм; и внимавай с плодовете; не прекалявай - яж ги отделно, а не като десерт. Ако 12 кила не са постижение за тебе..?

jojii
06-04-2013, 18:44
Относно килограмите, мисля че има още какво да се желае. А ти какво имаш в предвид, да не прекалявам с плодовете?

D*Rose
06-04-2013, 19:48
Избягвай ги. Не е лошо да ядеш плодове - източник на витамини, минерали и тн. но ги яж отделно и също така не прекалявай. Примерно 30 мин преди закуска 1 кисел плод и готово. Те пречат на на процеса на сваляне на килограми.

marrcandy
06-05-2013, 08:41
Да ,ще станеш като Мис Олимпия http://mrolympia.com/sites/default/files/frontpage/mainpanel2/msowhite.jpg
Да добиеш представа.

Убивате ме,с кардио никаква мускулна маса не можеш да натрупаш. С кардиото ще ти се стегнат краката. Това е.

Minwu
06-05-2013, 18:01
Ако тичаш много време мускула се оформя и издължава, но не става по-голям. Бъди спокойна.. момичетата не трупаме лесно мускули, камоли с кардио.. :D Като искаш да гориш калории я прави за по-кратко време, но по-бързо.