PDA

View Full Version : Какво да кандидатствам, след 12ти клас?



IrenNikolovaHarizanova
06-04-2013, 19:09
Какво да кандидатствам, след 12ти клас?
Аз съм в 8ми клас девойка, но желая още от сега да се ориентирам къде да следвам след това.
И като казвам "следвам" - нямам предвид в България, а в някоя друга държава като Англия, Гърция, Русия, Македония, Турция и така нататък.
Само мога да ви кажа, че математиката много не ми върви, по български език съм г/д добре. Математиката и географията само не ми вървят толкова. Чуждите езици ми вървят.
Моля помогнете ми, защото се нуждая от съвет какво и как да направя.
Благодаря предварително. :)
Лейди Ирен.

ameli
06-04-2013, 19:25
До 12 клас още 50 пъти ще ти се сменят интересите.. недей го мисли от толкова рано. Най-доброто, което можеш да направиш сега е да наблягаш на езиците :)

Hayashi
06-04-2013, 19:27
Насочи се поне към държава, в която искаш да кандидатстваш и проучи всичко за процедурата там. Имах съученик, който 3 месеца преди завършването реши, че му се учи в чужбина и вече беше късно. Проучи и какви изпити ти трябват за кандидатстване.

YSMF
06-04-2013, 19:33
Не знам защо изобщо вземаш в предвид БЮРМ-а, след като много макета идват да учат тук.
Според мен първо се ориентирай към определена специалност, а след това може да видиш в кои държави я предлагат и как стоят нещата. :)

IrenNikolovaHarizanova
06-04-2013, 19:35
Смятам, че трябва да уча в Англия, Русия или Гърция. Уча Руски и Английски, а всяка година практикувам Гръцки.
И го мисля от сега, защото искам още от сега да знам какво ще следвам, защото не искам да съм човек без цели като 60% от моя клас.

scioquoniamsuccedere
06-04-2013, 19:46
И очакваш хора от форум, които изобщо не те познават да ти кажат какво да кандидатстваш? Това си е лично твоя задача за решаване :D

Hayashi
06-04-2013, 19:50
Казах ти вече, реши с какъв език искаш да учиш и ако трябва се яви на изпит за ниво. Какво учиш няма никакво значение, ако няма как да докажеш, че го знаеш този език.

kosder
06-04-2013, 21:51
Българска филология в Гърция звучи престижно...

POLLINA
06-04-2013, 21:55
И като казвам "следвам" - нямам предвид в България, а в някоя друга държава като , Македония, Турция и така нататък.


спираме до тук

yakuza_
06-04-2013, 22:49
От Турция и Македония идват тук, а тя щяла да ходи там :lol: Намери си сводник и дано ти потръгне.

sexa_na_kompleksa
06-05-2013, 06:26
Като искаш цел, постави си я, не очаквай другите да го правят вместо теб!
Имаш време, не е нужно сега, веднага, на момента да решиш, къде и какво ще учиш. Според мен, за сега просто трябва да проучваш и да мислиш. Помисли, с какво искаш да се занимаваш, какво образование ти трябва, къде може да го получиш, в кои университети, как се влиза там, какви са цените на таксите и т.н.