PDA

View Full Version : ВИНАГИ ЛИ ТРЯБВА ДА ИЗБИРАМ?



purssue_
06-04-2013, 19:15
Здравейте, на всички.Преди доста време бях решила,че трябва да отслабна от начало тренирах,спазвах режим всичко,както трябва,обаче по едно време ми дойде идеята,че мога да ям по-малко и да не тренирам,защото съм доста мързелива и ми се губи мотивацията.Виновна съм признавам.Така,както и да е карах го така до февруари,а и до ден днешен и естествено отслабнах доста бях 67кг. сега съм 56кг.,а съм висока 176-7 там някъде да кажа само,че съм на 16 и от тук почват проблемите спря ми цикъла още февруари,а се сещате,че сега сме юни майка ми и баща ми са откачили постоянно с това яде,отделно и с цикъла преди месец разбраха и става ми много кофти,защото хем искам да съм слаба,защото така сега г/д се харесвам,обаче разбрах,че може да не мога след време да имам деца,което сега не ме плаши,обаче след време сигурно ще рева, като откачена.Идва и другият проблем ще ходя на генеколог,но по това,което разпитах и търсих ми казаьа,че ще ми изпишат някакви хормонални лекарства,от който се пълнее просто ми идва в повече,всичкия ми труд,всичките ми мъки да отслабна отива на вятъра,та това ми беше почти като мечта още от малка бях по-едра и това доста ме притесняваше пък и все пак никой не те пита идва ли ти или не,а ти гледат тялото,знам че е ацки тъпата логика и какво и да било,но наистина не искам да надебелявам само заради тоя умрел цикъл здравето е на 1во място,но просто много преживях покрай това и наистина се радвам,че стигнах до тук не искам да избирам от това да се чувствам добре и от това да съм здрава жалкото е само,че никой не ме разбира.Вие какво бихте ме посъветвали?

pifiella
06-04-2013, 19:18
Вие какво бихте ме посъветвали?
Да отидеш при психиатър!

pepa97
06-05-2013, 08:40
Да отидеш при психиатър!

Момичето иска съвет, ти ??? По-добре си запази мнението за себе си -.- ....... Аман от такива хора !!

pepa97
06-05-2013, 08:41
Здравейте, на всички.Преди доста време бях решила,че трябва да отслабна от начало тренирах,спазвах режим всичко,както трябва,обаче по едно време ми дойде идеята,че мога да ям по-малко и да не тренирам,защото съм доста мързелива и ми се губи мотивацията.Виновна съм признавам.Така,както и да е карах го така до февруари,а и до ден днешен и естествено отслабнах доста бях 67кг. сега съм 56кг.,а съм висока 176-7 там някъде да кажа само,че съм на 16 и от тук почват проблемите спря ми цикъла още февруари,а се сещате,че сега сме юни майка ми и баща ми са откачили постоянно с това яде,отделно и с цикъла преди месец разбраха и става ми много кофти,защото хем искам да съм слаба,защото така сега г/д се харесвам,обаче разбрах,че може да не мога след време да имам деца,което сега не ме плаши,обаче след време сигурно ще рева, като откачена.Идва и другият проблем ще ходя на генеколог,но по това,което разпитах и търсих ми казаьа,че ще ми изпишат някакви хормонални лекарства,от който се пълнее просто ми идва в повече,всичкия ми труд,всичките ми мъки да отслабна отива на вятъра,та това ми беше почти като мечта още от малка бях по-едра и това доста ме притесняваше пък и все пак никой не те пита идва ли ти или не,а ти гледат тялото,знам че е ацки тъпата логика и какво и да било,но наистина не искам да надебелявам само заради тоя умрел цикъл здравето е на 1во място,но просто много преживях покрай това и наистина се радвам,че стигнах до тук не искам да избирам от това да се чувствам добре и от това да съм здрава жалкото е само,че никой не ме разбира.Вие какво бихте ме посъветвали?

Не мога да ти дам никакъв съвет -.- .. просто от една страна искаш да си слаба от друга страна да имаш деца .. но мисля ,че второто е по-важно :(( слушай майка си какво те съветва ,в този форум няма да намериш отговора

sexa_na_kompleksa
06-05-2013, 13:21
Кой е казал, че трябва да избираш между това да бъдеш слаба или да имаш цикъл?
Най-важното е сега да отидеш на лекар и цикълът ти да се нормализира. По-важно от здравето няма, жалко, че много хора го разбират след като им се случи нещо. Обикновено за проблеми с цикъла се предписват противозачатъчни, но не винаги от тях се пълнее. Аз съм пила преди и не ми се отрази на килограмите. А и толкова много жени ги приемат, ако всички напълняваха, и то драстично, не мислиш ли, че щяха да ги спрат?
Освен това, килограмите, които си в момента, ми звучат добре, предвид височината ти. Да не би проблемите с килограмите да са само в мислите ти? Препоръчвам ти да спреш с диетите, тъй като те са много опасни, особено за подрастващи. Липсата на цикъл с голям проблем, но може да си докараш и по-големи беди! Още повече, че звучиш доста вманиачено на тази тема, което означава, че има риск да развиеш хранително разстройство.
Ако искаш да изглеждаш добре, спортувай! Доста по-лесно е от гладуването, а и е полезно. Може да бъде и много приятно дори. И ако смяташ, че ако си слаба, момчетата ще започнат да ти се лепят, грешиш. Никой няма да иска да излиза със скелет, вманиачен на тема килограми и диета. Стойностните момчета търсят интелигентни момичета, а по начина ти на писане и действията ти, не те показват в добра светлина.

tori
06-08-2013, 18:16
Не мога да ти дам никакъв съвет -.- .. просто от една страна искаш да си слаба от друга страна да имаш деца .. но мисля ,че второто е по-важно :(( слушай майка си какво те съветва ,в този форум няма да намериш отговора
Ти пък като не можеш да дадеш съвет кво се бъркаш? Аман от такива като тебе.
Авторке, храни се здравословно, махни газираното, сладкото, тестените изделия. Яж разнообразна и богата на витамини храна. Замени захарта със мед, чувала съм, че натуралния шоколад е "диетичен", замени с него другите сладки неща. Яж плодове, може и пауър барс да си правиш. Освен това спортувай. Поддържай си теглото и тялото. Отиди на лекар, говори с него за лекарствата и отслабването. Ако чак толкова се притесняваш, консултирай се с диетолог, който да ти изготви някакъв режим. Общо взето се храни дисциплинирано и отговорно, а не твърде много или малко, твърде рядко или често и такива неща. Комплекса над мен е права, жалко, че няма лайк бутон за мнения.

sweetycherry33
06-08-2013, 20:17
Авторке, храни се здравословно, махни газираното, сладкото, тестените изделия. Яж разнообразна и богата на витамини храна. Замени захарта със мед, чувала съм, че натуралния шоколад е "диетичен", замени с него другите сладки неща. Яж плодове, може и пауър барс да си правиш. Освен това спортувай. Поддържай си теглото и тялото. Отиди на лекар, говори с него за лекарствата и отслабването. Ако чак толкова се притесняваш, консултирай се с диетолог, който да ти изготви някакъв режим. Общо взето се храни дисциплинирано и отговорно, а не твърде много или малко, твърде рядко или често и такива неща. Комплекса над мен е права, жалко, че няма лайк бутон за мнения.

Това е главното. :)

YSMF
06-08-2013, 21:21
Много по - важно е да си възвърнеш цикъла. Килограми могат да се свалят отново, виждала съм невероятни трансформации на хора, които са били доста по - тежки от теб. Нищо хубаво не идва на готово без да положиш усилие. Тори е написала много хубаво мнение.

Cооkie
06-09-2013, 00:42
Момичето иска съвет, ти ??? По-добре си запази мнението за себе си -.- ....... Аман от такива хора !!

Това всъщност беше най-подходящият съвет в случая.
Липсата на "тоя умрел цикъл" вследствие на намаляване на теглото е болестно състояние, нарича се аменорея. Често върви ръка за ръка с анорексията. За гинекологичните проблеми си се досетила и сама, но едва ли си помислила и за много други, които те чакат, ако не се вземеш в ръце скоро (например с костната система).
Винаги ли трябва да избирам? Между това да си слаба, лишавайки тялото си от жизненоважни хранителни вещества, само и само за да си лежиш на дивана, и това да си здрава, фертилна и нормална млада жена? Ако смяташ, че има избор за правене между тези две неща, действително най-добре върви на психиатър. И гинеколог. И диетолог.

LadyTerrible
06-09-2013, 09:25
Женските хормони са най-показателни при отслабване.Когато цикъла ти спре,значи си прекалила.Организмът ти е отслабнал твърде много.Отиди на лекар и прави точно това,което ти казва,не по-малко-един ден ще си благодарна на вашите,че са те завели.Още един съвет-ако искаш да отслабнеш ефективно,за дълго,но и здравословно,иди на диетолог.Там ще ти съставят хранителен режим,чрез който ще приемаш здравословна храна на интервали,но достатъчно количество и видове,че да бъдеш и здрава.Казваш,че те мързи да тренираш-кофти,но може да правиш някои обикновени упражнения веднъж на ден,без тежко физическо натоварване.

seek&destroy
06-11-2013, 14:32
Умрел цикъл ли? Избирам си всеки месец да ме боли корема за некви дни, да ми е кофти за 3-4 дни, постоянно да съм в тоалетната, от тва да се чувствам половин жена. Повярвай ми, тва е най-лошото, психически не би се чувствала пълноценен човек. По-добре някое килце отгоре ;)