PDA

View Full Version : Ще ми анулират ли матурата според вас ?



yoana.lazarova
06-04-2013, 19:44
Здравейте, завърших 12 клас и на 21.05.2013 г. се проведе матурата ми по БЕЛ. Въпросът ми към вас е, дали смятате, че е възможно да ми анулират работата, защото без да искам надрасках леко листа..някак ми трепна ръката преди да започна да пиша съчинението и се получи драсканица върху листа. Притеснявам се, че може проверяващите да го помислят това нещо за някакъв знак и да ми анулират матурата. Вие какво мислите ?

maximxxl
06-04-2013, 20:06
споко ;)

yoana.lazarova
06-04-2013, 20:09
Много ме е страх . :(

hristo99
06-04-2013, 20:34
Никъде не съм чувал леко надраскано да се приеме за знак. Колко още хора като теб са драскали така? Това не би могло да бъде прието за знак. Знак е, да речем, нарисувано кученце, котенце, усмивка, сърчица, черепи, човече и т.н.

princo90
06-04-2013, 20:41
И при мен се получи абсолютно същата ситуация - леко драснах съвсем неволно встрани от текста. И двете квесторки казаха, че не е абсолютно никакъв проблем. Така че не си единствена, явно има и много други като нас, затова и не вярвам да го счетат за знак. Даже ако става въпрос, досега аз не съм чувал въобще да има анулирани работи заради съмнение за знак. Изчетох и заповедта на министъра за матурите, където е обяснен целият процес на организацията им стъпка по стъпка, и там никъде не видях да пише за анулиране. Така че споко! :)

Wwwooow
06-04-2013, 20:51
те така ни наплажиха, че и от точица се страхуваме...аз задрасквах нещо по матурата на свободните отговори и компетентната квесторка ми каза, че не трябвало и ме гледаше все едно съм подпалила матурата си