PDA

View Full Version : Въпрос относно храненето



normalisboring
06-05-2013, 12:52
Здравейте!
Правя коремни всеки ден.Имам няколко въпроса.
1.Кога да се храня?Преди или след тренировката?
2.След тренировката мога ли да изяждам един малък натурален шоколад,за да възстановя силите си?
3.Колко хранения трябва да има на ден?
4.Какво ГЛАВНО трябва да ям за да постигна плоския корем,освен с тренировките?
5.Добре ли е да си купувам Активия закуска за у-ще ? Като се има на предвид ,че сутрин не ям нищо?
6.Може ли веднъж в седмицата,или по-рядко да си позволявам нещо газирано(в малки количества) ,шоколад или примерно пица?

Сега ще ви кажа долу горе ежедневното ми меню
Сутринта не ям нищо.Пия само чаша вода и тръгвам за у-ще. Нямаме чак толкова пари и не винаги ми се отдава възможността да изям един плод,защото не винаги има в нас.
Около 9-10 часа изяждам една Активия закуска.Тогава е голямото ми междучасие.
Когато се прибера от у-ще в 1 сядам да обядвам обикновено салата.
И вечер към 7-8 отново ям салата + още нещо като ориз (но ориза - рядко)
Еми това е общо взето.
МОЛЯ,хората ,които няма да ми помогнат ,да не коментират.Благодаря предварително на тези ,които ще ми помогнат!

strawberry88
06-05-2013, 14:23
Не пропускай закуската, много е важна!

пAteNцЕ
06-05-2013, 17:09
1.ако е преди тренировката изчакай да ти поолекне :Д ако решиш след поизчакай да си починеш :Д
2. еми щом искаш давай :Д
3.ами 3 основни :3
4.идея си нямам
5.бе хапвай си сутрин и по още нещо, не само активията
6.ами няма лошо пък
аз лично да ти кажа замених хляба, който доста хапвах с бисквитки

.Wonder
06-05-2013, 17:16
1.Кога да се храня?Преди или след тренировката?
И двете. Преди тренировка се ядат бавни въглехидрати, а след- протеин и бързи въглехидрати.
2.След тренировката мога ли да изяждам един малък натурален шоколад,за да възстановя силите си?
Предполагам, но все пак смятам, че относно бързи въглехидрати след тренировка би било по-добре да хапнеш банан или мед.
3.Колко хранения трябва да има на ден?
Идеалният вариант за мен персонално са 5-6. Три основни и две междинни.
4.Какво ГЛАВНО трябва да ям за да постигна плоския корем,освен с тренировките?
Няма универсална формула. Стига да ядеш чисто 80% от времето, останалите 20% можеш да ги запълниш с каквото пожелаеш.
5.Добре ли е да си купувам Активия закуска за у-ще ? Като се има на предвид ,че сутрин не ям нищо?
Яж си у дома по-добре. Не мисля, че Активиата е особено добър избор. На твое място бих избрала плод, сандвич (пълнозърнест хляб, домат, краставица, маруля ) или нещо друго по-питателно. Готви си вкъщи.
6.Може ли веднъж в седмицата,или по-рядко да си позволявам нещо газирано(в малки количества) ,шоколад или примерно пица?
Разбира се, просто спазваш принципа 80/20.

Успех :3

Забелязах, че си споменала, че не винаги успявате да отделите средства за храна, която ти е необходима за закуска. Е, взимайки предвид, че цената на Активиа варира от 1 до 1,50, то по-добре си купи една ябълка, която би ти излязла по-евтино. С оглед на менюто ти също така ми изглежда, че е бедно на протеини и въглехидрати. Яж 5-6 пъти на ден, но гледай да има от всичко- въглехидрати, протеини, свежи продукти. Погледни как е хубаво да изглежда една порция на основно хранене http://www.wellmamaoregon.com/wp-content/uploads/2012/10/Portion.jpg.

TheMaggie
06-05-2013, 18:57
Само да отбележа, че шоколад или банани се ядат ПРЕДИ тренировка, защото са бърз източник на енергия и дават сили. Няма смисъл след тренировка да си наваксваш. Освен това, изобщо не е хубаво да ядеш веднага след тренировка. Относно закуската: по-добре обикновено кисело мляко с мед или плодове (ягоди, праскови, т.н.), отколкото 'Активия' . Иначе, най-добре да ядеш много обилно сутрин и по-малко през деня. А от личен опит, мога да ти кажа, че стига да тренираш редовно (всеки ден/през ден, дори по 30 мин.) няма проблем да ядеш всичко в малки количества - няма нужда да се ограничаваш чак толкова. :)

tonssy
06-05-2013, 19:12
2.След тренировката мога ли да изяждам един малък натурален шоколад,за да възстановя силите си?


Моля?! Не. Никъде не видях да споменаваш каква е тренировката ти, видях просто "правя коремни преси всеки ден". Ако тренировката ти се състои в тях, няма какво толкова да си наваксваш след нея. Най-много да напълнееш, ако си похапваш така шоколад.

На другото сега ме мързи да отговарям :Д

BlackMeow
06-05-2013, 19:41
Тази активия не е особено добра идея. Няма строго правило колко пъти на ден трябва да ядеш, ти и без това гладуваш като куче. Вода за закуска, салата за не знам си какво. Може да е добра идея да пробваш да хапваш поне нормално като за начало - 2-3 пъти, но поне да е храна, не салата.
Менюто ти е смешно и крещи, че се напъваш да отслабваш, но не знаеш как да го направиш.

tonssy, как ще напълнее, като от написаното излиза, че тя се храни като мишка едва ли не?

FuckingFreak
06-05-2013, 20:09
^ Точно затова и го е написала. Енергия от черния шоколад няма да получи, нито ще си "възвърне силите" (особено ако тренировката и е коремните преси).
А и не знам какви въглехидрати преди тренировка препоръчвате, при условие, че иска да отслабва. Тя не вдига щанги, че да й трябва бърза енергия, а ако яде шоколад и банани преди да тренира, то цялата тренировка се обезсмисля, или поне ефекта няма да е отслабване.

MaLkaTa_LaDy
06-06-2013, 05:40
1.Кога да се храня?Преди или след тренировката? - Ако искаш да стапяш мазнини е добре тренировката да е сутрин на почти гладно. Добре е известно време преди тренировката да хапнеш нещо леко - банан, каша от мюсли... Някои хора казват, че тренировката на гладно съсипвала организма, за това хапни задължително нещо, но малко, защото по този начин на тялото ти ще му се наложи да топи мазнини, а не въглехидратите, които си приела до сега.
2.След тренировката мога ли да изяждам един малък натурален шоколад,за да възстановя силите си? - Не съм много сигурна за това. Натуралните шоколади на Милка били боклуци. Можеш да взимаш лъжица мед, но мисля, че цял шоколад не е добре.
3.Колко хранения трябва да има на ден? - Колкото повече, толкова повече. Яж често и по малко.
4.Какво ГЛАВНО трябва да ям за да постигна плоския корем,освен с тренировките? - За да свалиш мазнините от корема, трябва просто да се храниш здравословно и да си тренираш както ти писах горе. Яж месо, зеленчуци, варива, риба, млечни продукти, мюсли, плодове...
5.Добре ли е да си купувам Активия закуска за у-ще ? Като се има на предвид ,че сутрин не ям нищо? Първо - не е добре да не ядеш нищо за закуска и второ - не! Активията и тя е пълен боклук. Купи си мюсли и ги накисвай в кисело мляко, може да сложиш малко мед, ако искаш да ти е по-сладко.
6.Може ли веднъж в седмицата,или по-рядко да си позволявам нещо газирано(в малки количества) ,шоколад или примерно пица? - Това е на психическа основа. Ако си кажеш "Е, то от веднъж в седмицата няма да надебелея.", после ще си кажеш, че и два не е проблем. Един приятел свали адски много килограми с ниско въглехидратната диета, като си имаше един чиит ден, в който ядеше въглехидрати основно, но сама си прецени.

sexa_na_kompleksa
06-06-2013, 08:22
Не е хубаво да се храниш непосредствено преди или след тренировка. Трябва да са минали/да изминат поне 20-30 минути. Храненията трябва да са много на брой, но малко като количество - само колкото да се заситиш, а не да преяждаш. Хубаво е всеки ден да се храниш горе долу по едно и също време. И закуската наистина е много важна, по-добре не я пропускай. Не е необходимо да гладуваш и да не си позволяваш абсолютно никакви удоволствия. Няколко парчета шоколад няма да ти навредят, ако през останалото време си се хранила здравословно, и си спортувала. Това, което си написала, че приемаш като храна, е много малко и еднообразно. Така килограми не се свалят. Също така не е необходимо да харчиш луди пари за здравословна храна, за да отслабнеш. Мамините манджи, ако не са прекалено мазни, и не преяждаш, също ще свършат работа. Особено ако са съчетани със спорт. Освен това, може да си взимаш храна от вкъщи за училище - плодове, сандвичи, мюсли... Някои хора го приемат за срамно, но това изобщо не е така. Аз също съм си носила на училище храна от вкъщи, тъй като лавките в училището не предлагаха хубава храна, а зимата всеки ден в студ и сняг да търсиш магазин на близо, изобщо не беше оферта. А пък едно момче от моето училище тренираше доста сериозно и му беше необходим специален хранителен режим. Хранеше се много често и си носеше и на училище, и то шишчета, картофи, салати... Идваше с цял плик, пълен с купички с храна. Тук може да видиш едно примерно меню, подходящо за тинейджъри, както и още малко съвети: http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/27-%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D 0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B8/1582-%D0%94%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D0%B4%D0%B6%D1%8A%D 1%80%D0%B8-%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82