PDA

View Full Version : Сертификат по английски език ?



qna_m
06-05-2013, 18:45
Хора , кажете ми моля ви за какво точно ми трябва сертификата по английски език - при кандидатстване във всички университети ли го изискват ? 9ти клас съм и се чудя дали не мога да се подготвям самостоятелно и да се явя направо или трябва да си ходя редовно на уроци , защото някакси не ми се дават 4оо лева за ниво . Някой да ми разясни как стоят нещата и кога най-късно мога да взема сертификат . Мерси предварително :)

qna_m
06-05-2013, 20:24
никой ? :(((

Nakadah
06-06-2013, 07:38
Лелей, никой не ти е отгворил за 105 минути и вече спамиш... Но за да не следвам твоя пример ще ти отговоря на въпроса. Има 1 нещо наричащо се TOEFL на което трябва да изкараш x/120 точки и колко трябва да е това x го определя университета. TOEFL не е валиден за винаги и TOEFL трябва да изпрати резултатите на университета, а не ти да ги пратиш.

А как ще научиш английски си е твой проблем!

vladyman
06-06-2013, 08:00
Напиши за кой точно сертификат става дума(TOEFL, SAT, CAE,IELTS...) и едва тогава очаквай отговори. Ние няма как да четем мисли и да знаем ти какво точно имаш предвид.

MsMiracle
06-06-2013, 13:39
Предполагам че става дума за FCE. И да, парите са доста за курсовете, но сама не вярвам да можеш да се подготвиш.
Дори Speaking-a ще е препънка за теб.

Cооkie
06-06-2013, 14:03
Всички университети, в които се учи на английски, изискват сертификат. В повечето приемат различни (и TOEFL, и IELTS, и CAE; SATs e друга тема според мен).
Без значение за кой сертификат става дума, повечето са валидни за определен период от време(2 години). В този ред на мисли, 9ти клас е прекалено рано да го изкарваш, ако планираш да кандидатстваш в университет с него. Най-късно можеш да го изкараш в 12ти клас, в зависимост от срока за кандидатстване в университета, който си си избрала.
Дали ще се подготвиш сама или ще ходиш на курс е твой личен избор, но е важно да знаеш, че различните изпити са в различен формат. Хората, които са се подготвяли за дадения формат на специализираните курсове, винаги ще имат предимство над теб, ако просто си си учила вкъщи английски. Също така се съмнявам точно ти да ги даваш тези 400лв, че да не ти се дават, така че говори с родителите си - не е безсмислен разход, а и има достатъчно време за заделянето им.

ledenakrasota
06-06-2013, 14:14
За Британиката 1800 лв за Б1 и Б2 искаха на моя приятелка. :lol:

qna_m
06-06-2013, 20:18
Благодаря много и съжелявам за спаменето :) може би ще се запиша на курсове към 11 клас

OoVasKoO
06-06-2013, 20:24
За Британиката 1800 лв за Б1 и Б2 искаха на моя приятелка. :lol:
:D :D :D :D
В 1 АЕГ учим в момента C1/C2.