PDA

View Full Version : Какво мислите за тази програма ?



3x0tik
06-05-2013, 21:34
Значи първо проблема : Купих си нов лаптоп с Уиндоус 8 и цялата памет на лаптопа е в Диск Ц... и така казаха ми, че тази програмка е можела да ги раздели. partition magic се казва програмата :) Та въпроса ми е някой използвал ли е тази програма и как работи и всичко ОК ли е ?

npp
06-06-2013, 07:31
внимавай с тази програма да не (би да) си затриеш някаква информация с нея т.е. ако ще работиш с нея трябва да знаеш/внимаваш какво правиш, иначе програмата е много добра, има програми с които информацията може да се уплътни и така диска да се раздели на всякакви дялове - обаче трябва да се внимава с тях, защото дори само едно погрешно кликване може да повреди информацията на диска

3x0tik
06-06-2013, 15:06
И как точно да постигна това да не се изтрие някой необходим файл ? Аз още не съм започнал да я използвам, защото се страхувамм точно от това да не изтрия нещо :Д

npp
06-06-2013, 15:09
просто трябва да намериш необходимите функции на програмата и да ги използваш предпазливо

dimitar_ak
06-06-2013, 15:49
А защо не си го оставиш така? Нужно ли ти е диска да е разцепен?

3x0tik
06-06-2013, 21:35
Не но ... Ако случайно се развали нещо и при преинсталацията на уиндоуса ще заминат и всички файлове, аз от туй се опасявам.

OoVasKoO
06-06-2013, 21:53
Затова направи точка за възстановяване ;)

3x0tik
06-07-2013, 07:53
Малко съм индианец :Д Как се прави тази точка на възстановяване ?

JDeel
06-07-2013, 11:37
След Vista си има вградена такава функционалност, не ти трябва Partition Magic.
http://www.youtube.com/watch?v=LLBiPtKGwsA
http://www.vistax64.com/tutorials/95398-disk-management-shrink-partition.html

naksdy
06-08-2013, 08:30
Такааа, значи диска трябва да ти е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО разцепен, защото след една преинсталация е*аваш мамата на цялата картинка. В никакъв случай не ползвай тая боза Partition Magic, защото е една кафява миризлива и топла купчинка (сещаш се) ;) Пробвала съм я, харда ми стана на нищо, хубаво че имах бекъп, направен предварително. Точката на възстановяване по никакъв начин няма да те спаси в случая, не се залъгвай. Колкото до Disk Management - JDeel, пич, аз съм с ХР и пак го имам тва ;) Но в случая на автора не му върши работа отново, защото има инсталиран уин, който иска да спаси.
Авторе, ако наистина държиш на тоя уин, се приготви за много играчка и намери си някакъв хард, по-голяма флашка и т.н., на който да прехвърлиш временно нещата. Изтриваш всички mp3-ки и филми, с които си го нахакал тоя лаптоп (100% има) и оставяш НАААААЙ-ВАЖНОТО! След това правиш огледален образ на това C: (под формата на .iso файл).
После взимаш временния хард, хакаш му някакъв там уиндоус, колкото да има нещо (примерно седмицата). Даже може да не е и регистриран. Задаваш на лаптопа да отвори него (7) и прехвърляш онова iso дето си го направил. След това форматираш харда на лаптопа, цепиш го на 2 (вече може и с Disk Management) и ресторваш директно от iso-то в новото ти C:. Сваляш допълнителния хард и накрая си пич с уин 8, запазени настройки и т.н. :D
Май бая сложно го обясних, но цялото това упражнение го правих наскоро и още ми държи влага :D Ако не можеш да се справиш, пали колата към Пловдив да ти го оправя за без пари, от мен даже ще е временния хард :D

anonymous908491
06-08-2013, 14:06
Затова направи точка за възстановяване ;)

И тая точка, ще ползва кое след преинсталация ?

anonymous908491
06-08-2013, 14:07
Такааа, значи диска трябва да ти е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО разцепен, защото след една преинсталация е*аваш мамата на цялата картинка. В никакъв случай не ползвай тая боза Partition Magic, защото е една кафява миризлива и топла купчинка (сещаш се) ;) Пробвала съм я, харда ми стана на нищо, хубаво че имах бекъп, направен предварително. Точката на възстановяване по никакъв начин няма да те спаси в случая, не се залъгвай. Колкото до Disk Management - JDeel, пич, аз съм с ХР и пак го имам тва ;) Но в случая на автора не му върши работа отново, защото има инсталиран уин, който иска да спаси.
Авторе, ако наистина държиш на тоя уин, се приготви за много играчка и намери си някакъв хард, по-голяма флашка и т.н., на който да прехвърлиш временно нещата. Изтриваш всички mp3-ки и филми, с които си го нахакал тоя лаптоп (100% има) и оставяш НАААААЙ-ВАЖНОТО! След това правиш огледален образ на това C: (под формата на .iso файл).
После взимаш временния хард, хакаш му някакъв там уиндоус, колкото да има нещо (примерно седмицата). Даже може да не е и регистриран. Задаваш на лаптопа да отвори него (7) и прехвърляш онова iso дето си го направил. След това форматираш харда на лаптопа, цепиш го на 2 (вече може и с Disk Management) и ресторваш директно от iso-то в новото ти C:. Сваляш допълнителния хард и накрая си пич с уин 8, запазени настройки и т.н. :D
Май бая сложно го обясних, но цялото това упражнение го правих наскоро и още ми държи влага :D Ако не можеш да се справиш, пали колата към Пловдив да ти го оправя за без пари, от мен даже ще е временния хард :D

Всеки луд с номера си, а ти трябва да си главната атракция в някой цирк.

naksdy
06-08-2013, 20:04
Всеки луд с номера си, а ти трябва да си главната атракция в някой цирк.

Ако не можеш да грееш, поне не затъмнявай!

anonymous908491
06-09-2013, 13:33
Ако не можеш да грееш, поне не затъмнявай!

Ако даваш в дупето, искаш ли да се видим ?

naksdy
06-09-2013, 16:23
Тцъ, ще си седиш само на чекии и тая вечер ;)

anonymous908491
06-09-2013, 18:29
Сигурна ли си, че не искаш, защото втори път няма да ти предлагам ?

naksdy
06-09-2013, 20:45
Виж кво, стига спами темата на човека, видя се че няма да му помогнеш. Ако толкова искаш да трупаш мнения, отивай в Кофата.

anonymous908491
06-09-2013, 21:11
Виж кво, стига спами темата на човека, видя се че няма да му помогнеш. Ако толкова искаш да трупаш мнения, отивай в Кофата.

Глупави коментари само ти трупаш.
Колко залупена трябва да си, за да му предлагаш всички тия простотии, защото ти нямаш достатъчно мозък, за да правиш смислени неща.

"Купих си нов лаптоп с Уиндоус 8 и цялата памет на лаптопа е в Диск Ц"

Май няма смисъл да се запазва нещо.

JDeel
06-09-2013, 22:38
Колкото до Disk Management - JDeel, пич, аз съм с ХР и пак го имам тва ;) Но в случая на автора не му върши работа отново, защото има инсталиран уин, който иска да спаси.

Ами как да ти кажа... ако има свободно място от дясната страна на харда то няма да има проблеми с разделянето, дори няма да му се наложи да рестартира. Като си даде десен бутон на избрания хард и като натисне Shrink Volume първото нещо което Windows прави е да изчисли какво пространство от дясната страна на харда може да му бъде осигурено за нов дял. Тъй че няма страшно за C и няма защо да се мъчи с копирания, .iso, и всякакви такива, които не виждам как може да направи след като дори един дял не може да раздели. Но разбира се за всеки случай е най-добре да си копира най-важните неща на друг хард преди да поема такива маневри с този.

Иначе бих ти препоръчал да не се занимаваш с този "papugai" - очевидно неговата цел в живота е само да се заяжда с другите. При такава цел мен лично доста ме учудва способността му да пише правилно, но както и да е... отдавна е известно че на троловете е най-добре да не им се обръща внимание, щото те с това се хранят.

naksdy
06-09-2013, 23:23
Ами как да ти кажа... ако има свободно място от дясната страна на харда то няма да има проблеми с разделянето, дори няма да му се наложи да рестартира. Като си даде десен бутон на избрания хард и като натисне Shrink Volume първото нещо което Windows прави е да изчисли какво пространство от дясната страна на харда може да му бъде осигурено за нов дял. Тъй че няма страшно за C и няма защо да се мъчи с копирания, .iso, и всякакви такива, които не виждам как може да направи след като дори един дял не може да раздели. Но разбира се за всеки случай е най-добре да си копира най-важните неща на друг хард преди да поема такива маневри с този.

Бях пробвала по този начин да разцепя един диск (под уин ХР). Даваше някви супер луди грешки и се отказах. За уин 7 и 8 вече може да са ги оправили, тук вече не мога да споря :)

Колкото до papugai - загорели, пъпчасали и заядливи пубери в тоя форум колкото си искаш, понякога им се радвам на това колко си вярват, а отстрани изглеждат смешни. На въпросния господин направо ще му стана фенка даже, класическият пример http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/rgh1370816515u.gif

JDeel
06-10-2013, 00:48
XP не беше годно за правене на такива неща доколкото си спомням. В момента нямам XP подръка за да потвърдя, но такива въпроси могат да се задават и на Google. Което е все тая обаче, защото доколкото си спомням още, PowerQuest PartitionMagic не върви на уиндоусите след XP - още при инсталацията изревава че е несъвместимо. Symantec са го купили по някое време, но от 2011 програмата вече е спряна.

Ето един списък от такива програми: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_disk_partitioning_software
... но едва ли има нужда наистина от тях.

anonymous908491
06-11-2013, 16:05
Иначе бих ти препоръчал да не се занимаваш с този "papugai" - очевидно неговата цел в живота е само да се заяжда с другите. При такава цел мен лично доста ме учудва способността му да пише правилно, но както и да е... отдавна е известно че на троловете е най-добре да не им се обръща внимание, щото те с това се хранят.

Може и да се заяждам, но никога не бих писал за неща, от които не разбирам.
Достатъчно умните, ще успеят да научат нещо от постовете ми, а останалите ще продължават да се мислят за разбирачи.

MaGuSs
06-11-2013, 16:35
Не съм чел въобще какво сте писали, но ето моят съвет към автора.

Не разцепвай дялове с програми и всякакъв подобен такъв софтуер, защото веднага ще ти кажа... след като имаш само дял C:\ и като го разделиш на C:\ и D:\:
1) Могат да се изтрият системни файлове
2) Не можеш да ползваш вече System recovery след това, което означава, че ако нещо започне да се ташака с тебе преинсталацията му е майката.....

А ето какво да се прави като си за преинсталация и си само с дял C:\ - ако не си експерт отиваш в сервиз и казваш за преинсталация със запазване на информацията от еди си къде и къде и вече след това можеш да кажеш да ти го разделят на колкото си искаш дялове и там да ти сложат файловете, иначе ако смяташ, че можеш да се справиш и сам/а преинсталираш ОС и си правиш дяловете...

JDeel
06-11-2013, 18:18
Може и да се заяждам, но никога не бих писал за неща, от които не разбирам.
Достатъчно умните, ще успеят да научат нещо от постовете ми, а останалите ще продължават да се мислят за разбирачи.

В този раздел на форума достатъчно умните отговарят по темата на автора, не ги грее че на тебе ти е скучен деня.