PDA

View Full Version : Продукти за лице, тяло, коса БЕЗ химия



BaffaLsc
06-06-2013, 07:30
Здравейте, отдавна не съм влизала, но вчера с майка ми попаднахме на нещо интересно. От скоро си сменихме пастите за зъби с такива без флуорид, че се оказа, че бил доста вреден /а не обратното както твърдят/ и в този същия магазин открихме страхотни чисто натурални какаови и кокосови масла /ако се сещате как невероятно ще мирише това нещо/, без абсолютно никакви химии и се изумих. Не са от най-евтините, разбира се, но ги предпочитам пред млеката за тяло, с които се мажа, че дори и бебешките. Разровихме се в интернет и открихме и сапуни, които са пак от разни масла - бадемово, кокосово, всякакви. И решихме да сменяме нашитe. Води се ''био козметика''. Може и да знаете, нямам представа, но съм длъжна да ви кажа :)

цък (www.zoya.bg/)

anonymous708973
06-06-2013, 07:40
Има ли начин ментова паста да съществува без флуорид?

Точно вчера гледах как мъжката част си избира 10 минути паста без флуорид... след което излиза навън и пали цигара. :Х

BaffaLsc
06-06-2013, 07:46
Има, ние използваме. Ама поне сме непушачи :D

Hayashi
06-06-2013, 09:20
Био козметиката е много хубаво нещо, но лошото е, че поне половината не са био изобщо. Баща ми скоро ми обясняваше, че причината за развалящите се зъби били пастите за зъби и изобщо не трябвало да си мием зъбите с тях.

BaffaLsc
06-06-2013, 15:38
Отвори да прочетеш за флуорида и можеш да поспориш с баща си :D

FuCKkK13
06-06-2013, 16:39
късно си се сетила 8-)
и да.. био козметиката е хубаво нещо,но на мен лично не ми е по джоба всичко да ми е био 8-) гледам повечето неща да са,но гледам и да имат мн функции .. примерно сега си взех кокосово масло и го ползвам за коса,тяло,лице,готвене и за почистване на грим ...
скоро си взех и био паста за зъби,но не съм сигурна колко е био 8-)
майка ми от дерматолог има изписан био сапун
преди време си бях взела био бадемово масло
ям пчелен прашец ( слагам го и в маски за коса)
сега обмислям да си купя някое био кремче за лице ( за сега съм със здраве,който ми действа учудващо добре,а е най-евтиния крем,който съм ползвала)
преди ми бяха подарили и био скраб за тяло
а да.. и чист шоколад,наистина чист 8-) може би едно от най-гадните неща,които съм опитвала,а и беше доста скъпо 8-)
био шампоан мисля да си купя

BaffaLsc
06-08-2013, 18:41
Факт е, че са скъпички, но пък са доста добри, изпробвах ги вече.

kalpazanka
06-08-2013, 19:03
Факт е, че са скъпички, но пък са доста добри

Ха здрасти :)

Червилата ми са био, имам и балсам, лаковете- също, кокосовот масло ми е био, а по едно време и шампоаните даже. :D Стикът ми против изпотяване е амониево-алуминиев сулфат Санте. Противобръчковият ми крем също е био и да ви кажа, няма друг такъв добър резултат. Ползвала съм тестери медкозметика, ми... не е същото. :)

fizzyg
06-08-2013, 19:36
Абсолютно сте прави.
Едно по едно нещата си ги заменям с био,но още имам от консервативната козметика.
Ако трябва да бъда честна,с нетърпение чакам да свършат някои продукти (независимо,че са се доказали като качествени),за да си подменя арсенала козметика с био :)

kalpazanka
06-10-2013, 11:34
fizzyg, хвърли едно око тук- има намаление на декоративната козметика Лавера- http://shopthebest.eu/manufacturer/132/lavera.html?page=3

fizzyg
06-10-2013, 15:53
^ Сдържам се едвам аз.. Успокоявам се с това,че имам необходимите продукти за момента. 8-) Иначе досега да са заминали 30лв :D

kalpazanka
06-10-2013, 15:59
Хаха, само толкова ли :D

fizzyg
06-10-2013, 16:21
Колкото за един руж иli бронзираща пудра :D