PDA

View Full Version : Купих си официални високи обувки, но май ми е трудно да ходя с тях... ПОМОЩ



myfavouriteseason
06-07-2013, 04:41
Купих си страхотни обувки, които са чисто нови. Реалната им цена е 180 лв., но успях от продавалник да бутна цената до 50 лв. Официални са, от естествен велур, страшно красиви. Номера ми е точен, но когато опитах да ходя с тях ми се стори трудно. Високи са 12см. като имат платформа от 1.5 см. Дали ми е трудно, защото вкъщи пода е адски хлъзгав (естествен паркет) или защото просто няма как да се науча да ходя с това нещо?

Обувките ги взех да ги имам, когато ходя някъде, примерно на сватба, парти - такива неща. Не са за ежедневието, и без това са малко официални, не много, но не са и ежедневни.

Обаяе крака ми има много голяма извивка и онова движение на оттласкване почти го няма, а като стъпя първо с пета после в пръст и токчето ми се хлъзга и залитам. Паркета е хлъзгав и обувката няма опора. Предполагам въргу асфалт ще е малко по - добре или плочки, но...

Много са красивиииии :(
Може ли съвет?

ВИЕ ИМАТЕ ЛИ ОБУВКИ С ТАКЪВ ТОК 12СМ? КАК ХОДИТЕ С ТЯХ?

sexa_na_kompleksa
06-07-2013, 05:15
Имам толкова високи обувки и лесно ходя с тях, но имам и тренинг. Не съм скочила направо на 12 см, а съм започнала с по-ниски. Ти преди ходила ли си на висок ток?
Просто трябва да се упражняваш. Ходи колкото се може по-често с тях. И ако не свикнеш с тях, по-добре не излизай с тях, особено на сватба или друго място, където ще трябва да танцуваш.

sunnyreni
06-07-2013, 06:03
Зависи не само то височината на тока, а и от самата обувка - от извивката, която има на крака и т.н. Миналото лято си купих едни сандалки с 11-12 ток...еми цяло лято си ходех с тях, навсякъде. Имам едни обувки пак толкова високи-не мога и не мога, 10 минути ставам без крака.
П.с. С първите ми високи обувки вървях в къщи с една енциклопедия балансирана на главата, помагаше...

myfavouriteseason
06-07-2013, 15:52
Не съм ходила на високи обувки от две години. Започнах да нося все ниски и изгубих тренинг. А допреди това ходех всеки ден с висок ток по 10см. някъде. Тези които си купих са адските, но извивката е голяма... ето такива са...

http://picture-cdn.wheretoget.it/v0r1x2-l-610x610-shoes-platform-sandals-high-heels-strappy-black-heels.jpg
Съвсем малко по - ниски, но си сякаш стъпил на пръсти...

Ходя като кон, засега съм ги пробвала само вкъщи на хлъзгавия паркет, предполагам по асфалт където ще има сцепление ще е лесно..

HellOfaHottie
06-07-2013, 16:33
Ще свикнеш, какво ти пречи да си ги обуваш като излизаш с приятели по разни места вечер.А вкъщи се парзаляш защото пода е гладък нормално е.упражнявай се

malkasladka
06-07-2013, 16:44
Аз като балерина смея да твърдя, че никога не съм имала проблеми с каквито и да е токчета, и с най-неудобните обувки съм стискала зъби и съм вървяла все едно не вървя на точета, така че и ти ще свикнеш, никой не се е родил научен все пак! :) Гледай само да не паднеш и да си направиш нещо на глезена, тренирай у вас преди да излезнеш с тях, нищо, че се пързаля, по-добре даже :)

anonimnaags
06-08-2013, 05:41
Подкрепям казаното преди мен от малка сладка.Навсякъде вече момичетата по баровете носят високи обувки, дори няма момиче без рокля, поне от обувките не се отказвай.Нормално е на гладка повърхност да се пързаляш и токовете да са нестабилни друго си е обаче на по грапава пов.
Просто прави малки крачки и не забравяй да стъпваш първо с пета а после с пръст, ходи изправена и разчупи обувки у дома за да не ти убият при първото обуване

lqlq89
06-08-2013, 11:08
Аз за бала си търсих по-ниски, но се оказа, че си харесах точно 12-сантиметрови. И ходих много по-лесно с тях, защото имаха около 2см платформа отпред. А сандалите ми бяха 8-сантиметрови, без платформа и много ми се набиха краката с тях за два часа. Много по-трудно ми беше с тях. Като се има предвид, че бях ходила само на равни обувки преди това.

dark_girl
06-08-2013, 15:31
Нормално е,просто трябва да свикнеш.За да ти е по-лесно започни да носиш такива с по-малка височина.

POLLINA
06-08-2013, 16:47
Както казаха вече, височината няма никакво значение. Важна е най-вече извивката на самата обувка и материала, от който е изработена. Обувките,които носих на бала си бяха 15 см и ми бяха супер удобни, носила съм ги и след това и нямам никакъв проблем, докато други 10 сантиметрови са ми правили краката мармалад за 1-2 часа :д