PDA

View Full Version : ГПЧЕ "Екзарх Йосиф I" или ПМГ "Васил Друмев"



rubyfashion
06-07-2013, 21:02
Здравейте! Тази година завършвам VII клас. Ще ви бъда много благодарна, ако изкажете мнение за следните гимназии: ГЧЕ "Екзарх Йосиф I"(АЕ/НЕ и АЕ/ФЕ) в Ловеч и ПМГ "Васил Друмев"(Биология и Химия) във Велико Търново. Благодаря предварително! :)

Arrondissment
06-07-2013, 21:22
Зависи какво искаш да учиш. И двете училища са на изключително високо ниво. Аз, обаче, съм завършил ЕГ в Търново, помисли и за нея, тя е по-престижна като цяло от ловешката, като изключим немския, там Ловеч са доста напред.

rubyfashion
06-08-2013, 07:58
Какво е нивото на АЕ/ФЕ в ЕГ "Проф. д-р Асен Златаров" във В. Търново? Има ли добри учители по общообразователните предмети - химия, биология, история и т.н.? :)

Arrondissment
06-08-2013, 18:10
Аз съм завършил ФЕ и АЕ. И на двата езика подготовката е изключително силна. Влязох като човек незнаещ френски и за една година се превърнах в един от най-добрите в страната. Всяка година стигах до нац.олимпиада, на матурата изкарах 6.00. Едва в 11 клас взех един от най-престижните сертификати. Още повече, че тази година завърших и ако пишеш френски като първи ще ти е класна жената, която беше моя класна. Тя е един от най-добрите преподаватели по френски в България, като наскоро получи награда от президента за успехи.
Колкото до английския, там учителите са изключително подготвени. Всяка година има хора на национална олимпиада, на матурата по английски няма човек, който да не е изкарал над 5.50. Вземат се всякакви сертификати, аз лично взех TOEFL с доста висок резултат.
Ако имаш въпроси, дай ми скайп на ЛС и ще ти разясня абсолютно всичко.

rubyfashion
06-08-2013, 20:28
Благодаря за изчерпателната информация! Ако имам някакви конкретни въпроси, ще ти пиша на ЛС! :)

Arrondissment
06-08-2013, 20:50
Благодаря за изчерпателната информация! Ако имам някакви конкретни въпроси, ще ти пиша на ЛС! :)

Ще се радвам и изобщо не се притеснявай.