PDA

View Full Version : бело петна по ноктите



skate
06-07-2013, 22:30
Какво точно означаваха тия белите работи по ноктите? Май беше липса на някакви витамини ли ддз,ама точно какви незнам.Някой ако се сеща да каже,че в чичо Гугъл(той не е много чичо де 98 е роден)нещо не мога да намеря

Supermassive____
06-07-2013, 22:53
В чичо ти Гугъл има доста информация за този проблем. Ако имаш бели петънца по ноктите означава: - ниски нива на витамин А; ниски нива на цинк в организма или може да са причинени от удар в основата на нокътя. Хубаво е да се приемат повече витамини, за да не се стига до бели петънца.

pepa97
06-08-2013, 10:20
В чичо ти Гугъл има доста информация за този проблем. Ако имаш бели петънца по ноктите означава: - ниски нива на витамин А; ниски нива на цинк в организма или може да са причинени от удар в основата на нокътя. Хубаво е да се приемат повече витамини, за да не се стига до бели петънца.

+

victoriassecret1
06-08-2013, 10:39
И аз ги имам на абсолютно всеки един нокът по няколко даже и не знам защо. :(

lqlq89
06-08-2013, 11:17
Герикапс доста ги хвалят тук и в другите форуми. Козметичката пък ми препоръча тези: http://apteka.framar.bg/30016026/%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%BA-%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-60
И по няколко хапченца Витамин Ц.

Minwu
06-11-2013, 20:17
Ноктите са отпаден продукт на костите. Надлъжни бразди по ноктите свидетелстват за лошо всумкване на веществата в храносмилателната система. Напречните бразди са признак за недоимъчно хранене или за дълготрайно заболяване. Понякога ноктите са издадени напред, изпъкнали и неравни като върха на барабанна палка. Това са така наречените „барабанни пръсти", които са симптом на белодробна и сърдечна недостатъчност. Нокти с форма на лъжица, които са така вдлъбнати, че върху тях се задържа капка вода, се появяват при недостиг на желязо в организма. Бели петна по ноктите са признак на недостиг на цинк или калций.

На всеки от пръстите съответства определен орган. Палецът има връзка с мозъка и черепа. Показалецът - с белия дроб. Средният пръст има отношение към тънките черва, а безименният - към бъбреците. Малкият пръст е свързан със сърцето.

Бяло петно на безименния пръст говори за калциеви отлагания в бъбреците. Ако има такова на нокътя на средния пръст, това означава, че в червата има нерезорбиран калций. Бяло петно на нокътя на показалеца показва калциеви отлагания в белия дроб.

heartshapedbox
06-12-2013, 15:05
Аз пих мерц преди време, страшни са.