PDA

View Full Version : Piercing на пъпа.Малко помощ?



vikenceto1212
06-08-2013, 10:48
Здравейте.Искам да попитам дали ще е проблем, ако ходя на басейн после? И ако да колко време ще трябва да чакам, за да мога да ходя. Няколко човека ме разубеждаваха, че много боляло и после постоянно течало гной. Вярно ли е? Моля някой запознат с пиърсинга на пъпа да ми ги обясни тези неща. Решила съм да ходя другата седмица.

FuckingFreak
06-08-2013, 12:02
Въобще не боли. Дали ще тече гной и като цяло зарастването си зависи от теб и това какви грижи ти полагаш за пиърсинга. Според мен малко късно си се сетила, тъй като скоро плажния сезон започва и е възможно да не зарасне, а от мръсната вода в басейна/ на морето може да ти се възпали.

POLLINA
06-08-2013, 16:42
Aбсолютно никаква болка не е имало при мен, даже и след пробиването. И гной нямаше, но не е препоръчително да ходиш по басейни докато зарастне.

tori
06-08-2013, 17:37
Басейните и плажовете са зона забранена за пресни, незараснали или разранени пиърсинги. Айде, морето не толкова, но точно по нашето Черноморие не е особено чистичко, така че и те, да.

Зайче..
06-08-2013, 17:43
мен ме боля пиърсинга на пъпа, но не беше болка за умиране
гной течеше поне 1 месец и половина, да не кажа 2, ама тва беше защото козметичката ми каза само със спирт да го промивам, а пък то трябвало и да се пръска с оксикорд
иначе като цяло не е препоръчително докато не ти зарасне да ходиш на плаж/басейн, а дори и след това има риск да се възпали

POLLINA
06-08-2013, 17:44
Тия неща не се правят при козметички.

Зайче..
06-08-2013, 17:46
Тия неща не се правят при козметички.

тя по принцип се води медицинско лице, но се занимава и с козметични процедури.

POLLINA
06-08-2013, 17:47
Зайче, само и единствено в студио се прави.
Малко е странно медицинско лице да ти каже да го промиваш със спирт.
С какво те пробива?

FuckingFreak
06-08-2013, 18:11
Е, сега ако каже, че и с пистолет е пробивана, ще бъде върха :D

tori
06-08-2013, 18:18
Зайко, не е трябвало при козметичка-лекарка да се пробиваш. Има си пиърсъри за тая работа. Оксикорта окей ама спирта изсушава здраво.

Зайче..
06-08-2013, 18:19
С абокат, с кво :lol:

tori знам душице, ама тя по принцип що пъпове и езици е пробила, мислих си че си знае работата ;д в смис тя за пробиването е ок, ама за тва как да третираш мястото не е ок :D

POLLINA
06-08-2013, 18:20
Питам ,щото козметичките пробиват с пистолет попринцип.
Изобщо не им влиза в работата тва

tori
06-08-2013, 18:21
С абокат, с кво :lol:
Някои козметички ползват и обецострелни оръжия.
Иначе се пробива с игла за пиърсинг.

Зайче..
06-08-2013, 18:22
Знам, ама трябва да си много побъркан да позволиш да те пробие с пистолет ... даже не искам да си го помислям

BrainDamage
06-08-2013, 18:49
Знам, ама трябва да си много побъркан да позволиш да те пробие с пистолет ... даже не искам да си го помислям
и такива ги има
чувала съм за пробиване на вежда с пистолет .. НЯМА ТАКАВА ПРОСТОТИЯ .. иначе отделно за хрущялите на ушите и т.н. .. ама това с веждата просто ме изуми хаха

tori
06-08-2013, 20:11
Хрущял и аз съм дупчила като по-малка. Още съжалявам горчиво всеки ден. Веждата да си надупчиш с пиштак е направо извращение. :хх

POLLINA
06-08-2013, 20:17
Слава богу, че не са почнали и език да пробиват с пистолет :D

vikenceto1212
06-09-2013, 14:05
Значи цяло лято да не ходя на море или басейн????

POLLINA
06-09-2013, 14:12
Kaто ти зарасне раната си ходи. Но за препочитане е морето

Spider4eto
06-09-2013, 15:28
6 месеца след пробиване на пъпа не е желателно да ходиш на басейн, тъй като хлора във водата ще дразни пиърса и ще му пречи да заздравее. А от морската вода уж заздравявал по-бързо, но не бих пробвала.

tori
06-09-2013, 20:14
6 месеца след пробиване на пъпа не е желателно да ходиш на басейн, тъй като хлора във водата ще дразни пиърса и ще му пречи да заздравее. А от морската вода уж заздравявал по-бързо, но не бих пробвала.
Ами да, само дето е малко мръсничко и най-много да пипнеш инфекция.

Зайче..
06-09-2013, 20:28
и между другото, ако ходиш на плаж преди да е зараснало мястото - малко или много ще имаш допир с пясъка, оттам мястото се замърсява с пясък и след това не искаш да знаеш колко гнусна картинка става всичко (понеже докато не е зараснало все още го мажеш/пръскаш и т.н. и е мазно/лепкаво където си пръснала и полепва пясък и да)
*от личен опит!* :)

dqvolcheto9
06-10-2013, 17:45
Понеже и аз мисля скоро да се пробивам и все пак ще питам има ли проблем като след това 10 дена отивам на море ?
Зайче ти имала ли си проблеми с басейните и морето освен това ,което си написала ? Много искам,но ако кажат,че не е добре ще го оставя за сиг края на лятото...Няма да си седя у нас и да не ходя на басейн...

tori
06-10-2013, 18:09
Пиърсинги и татуировки се правят края на лятото/началото на есента. На пиърсите им пречат точно басейни и морета, а на татусите - слънцето. Проблеми можеш да имаш с пясъка, мда, и освен това може да си докараш инфекция.

Зайче..
06-10-2013, 19:52
Понеже и аз мисля скоро да се пробивам и все пак ще питам има ли проблем като след това 10 дена отивам на море ?
Зайче ти имала ли си проблеми с басейните и морето освен това ,което си написала ? Много искам,но ако кажат,че не е добре ще го оставя за сиг края на лятото...Няма да си седя у нас и да не ходя на басейн...

забираше гной и това си е баш проблем да ти кажа... ;д

тори, ти понеже си по-запозната та затова към теб се обръщам (соре за спама) - мисля следващия татус да си го правя юли или август, като се има на предвид че на плаж 100% няма да ходя, като цяло това че времето е изключително горещо тогава ще пречи ли? Спомням си, че на майка ми татуса стана на мехури (единия, който направи посред лято), но така и не се разбра дали е било от това

tori
06-10-2013, 19:58
Чак на мехури не съм чувала да стават, но избеляват от слънцето.