PDA

View Full Version : как да постъпя?



svettito
06-08-2013, 11:00
Здравейте!
8 клас съм и харесвам едно момче от 11 клас. Учим в едно и също училище и веднъж седмично караме заедно физическо. В часовете поглеждам към него и понякога погледите ни се засичат. Много е симпатичен и изглежда мил и дружелюбен, но въпреки това ме е срам да го заговоря и не знам какво да му кажа. Вчера разбрах как се казва и му пратих покана във фейсбук, но още не я е приел може би, защото не ме познава лично.Моля ви кажете ми какво да направя.

bringitonx
06-08-2013, 12:22
В класа си имам толкова много такива приятелки.Дори вече да сме големи пак понякога ни е срам да заговорим някого най-вече защото си мислим че ще ни отблъсне.
Виж какво .. за сега най-добре изчакай да ти приеме поканата чакане .. нещо като 1-2 дни още.
Може да няма възможност да влезе онлайн.
Или пък ако не можеш да чакаш направо му пиши на лично съобщение.Нищо че не те е приел.Напиши му нещо което смяташ за удачно според теб и мислиш че нещата ще потръгнат.Ако те харесва ще ти отвърне ако ли .. остави го.Успех!

marin4itu
06-08-2013, 12:27
Остави фейсбук, запознай се с него лично. Едно "Здравей! Аз съм ... " мисля, че не е лош вариант.

LadyTerrible
06-08-2013, 18:30
Остави фейсбук, запознай се с него лично. Едно "Здравей! Аз съм ... " мисля, че не е лош вариант.

Абсолютно съм съгласна.Зарежете го тоя фейсбук.Ако евентуално започнете да си пишете,ще се започне с "ама дали наистина ме харесва като само си пишем","защо ми написа това,какво има предвид" , "да му пиша ли или да чакам той да ми пише" и тнт...много е глупаво.Още повече имате заедно 1 път в седмицата - играйте нещо заедно,примерно,ако той и приятелите му играят волейбол,баскетбол и тнт,включи се,запознай се с него или примерно го помоли да те научи да хвърляш кошове или да биеш сервис...набий му се на очи и виж как ще реагира на нещо безобидно.

fenastz
06-09-2013, 18:54
Е говори с него

Dark_Heartbreaker
06-09-2013, 19:20
Честно? Вярно, че разликата не е чак толкова голяма, ама 17-14 - малко няма ли да ви бият интересите?

Ама и аз съм една консерва. :D Когато погледите ви пак се засекат, му махни леко. После се запознайте. Чак тогава ще видиш дали има интерес или не. :)

svettito
06-10-2013, 03:01
Само да отбележа, че съм на 15. Благодаря много за съветите.

game
06-10-2013, 13:01
Като за начало му се усмихни.Усмихвай му се всеки път когато го видиш и тогава няма как да не те забележи. Няма нищо лошо да си пишете във фейсбук, но ако се запознаете лично ще е по-добре. :)