PDA

View Full Version : Неиздръжливи нерви



Mordred
06-08-2013, 11:28
Здравейте,
искам да попитам как да си сдържа нервите ? Предполагам, че някой от форума със сигурност се е сблъскал с проблем като моя. Проблемът ми е че се ядосвам рядко, но като се ядосам се ядосвам до такава степен, че ми причерняват очите и мога да направя всичко. Преди няколко дни гаджето ми ме ядоса много и щях да я задуша също така и щях да си чупя ръката като удрям по стената. Моля посъветвайте ме с нещо, защото така може да направя нещо на някой..

Bank$
06-08-2013, 11:33
Ами, аз почти винаги съм спокоен. Но примерно бих ти препоръчал някакъв спорт да си изливаш енергията.

Иначе не е хубаво да проявяваш агресия срещу приятелката си ако ще да те ядосала супер много.

Mordred
06-08-2013, 11:34
Тя не направи нищо просто каза, че се прибира вкъщи, а бяхме излезли 20 минути преди това. И не знам изведнъж, какво ми стана направо побеснях и щях да набия един мъж, който случайно минаваше и гледаше към нас...

Violenza
06-08-2013, 11:43
За лекар си.

Bank$
06-08-2013, 12:26
За лекар си.

В такъв случай колежката е права за лекар си имаш проблеми с психиката може да пробваш да пиеш някакви таблетки ама по-добре отиди на лекар

sneering
06-08-2013, 12:33
Щял да набие някакъв случаен минувач.
Ей такива превъзбудени безсмъртни филмари,направо с двуцефката

julian8787
06-08-2013, 13:25
Здравей!

Зад раздразнителността са скрити комплекси, страхове, неудоволетворение от живота, често и завист. Понеже човек е заровил надълбоко проблемите си, той не може да ги идентифицира и се вкопчва в дребни житейски ситуации, които се явяват като отдушник на гнева. Така например един нерешен проблем става причина за това да хвърлиш дистанционното, защото батериите са отказали. Ако наистина искаш да се справиш със страховете и комплексите е важно да разбереш какви са те. Да поработиш върху волята си. Добре е, че осъзнаваш проблема си, тъй като сега е времето, в което личността се формира и е много по-лесно да скъсаш с вредното мислене и навици.

- Избягвай да се критикуваш и да сравняваш себе си с връстниците си. Мислите ти трябва да бъдат положителни. Съсредноточи се върху това какви качества притежаваш, а не какви ти липсват. Помни, че всеки е уникален!

- Вероятно си си изградил някакви навици. Прегледай какви са. Ако има нещо, което вършиш с неудоволетворние и по задължение, прекъсни го. Намери му заместител. Примерно дразнят ли те шумните места наблегни на разходки сред природата.

- Изгради си правилен дневен режим. Ставай рано, избягвай излежаването до късно в леглото. Започни да спортуваш.

- Отделяй време за релаксация. Полезно е да четеш книги. Можеш да се ориентираш към такива с философска, психологична тематика.

- Помни, че най-важно е отношението ти към случващото се. Научиш ли да приемаш нещата с увереност и спокойствие, то ще изчезне и раздразнителността ти.

Успех!

Mordred
06-08-2013, 15:17
Здравей!

Зад раздразнителността са скрити комплекси, страхове, неудоволетворение от живота, често и завист. Понеже човек е заровил надълбоко проблемите си, той не може да ги идентифицира и се вкопчва в дребни житейски ситуации, които се явяват като отдушник на гнева. Така например един нерешен проблем става причина за това да хвърлиш дистанционното, защото батериите са отказали. Ако наистина искаш да се справиш със страховете и комплексите е важно да разбереш какви са те. Да поработиш върху волята си. Добре е, че осъзнаваш проблема си, тъй като сега е времето, в което личността се формира и е много по-лесно да скъсаш с вредното мислене и навици.

- Избягвай да се критикуваш и да сравняваш себе си с връстниците си. Мислите ти трябва да бъдат положителни. Съсредноточи се върху това какви качества притежаваш, а не какви ти липсват. Помни, че всеки е уникален!

- Вероятно си си изградил някакви навици. Прегледай какви са. Ако има нещо, което вършиш с неудоволетворние и по задължение, прекъсни го. Намери му заместител. Примерно дразнят ли те шумните места наблегни на разходки сред природата.

- Изгради си правилен дневен режим. Ставай рано, избягвай излежаването до късно в леглото. Започни да спортуваш.

- Отделяй време за релаксация. Полезно е да четеш книги. Можеш да се ориентираш към такива с философска, психологична тематика.

- Помни, че най-важно е отношението ти към случващото се. Научиш ли да приемаш нещата с увереност и спокойствие, то ще изчезне и раздразнителността ти.

Успех!

Не знам, защо се получава така, но напоследък сякаш всички се опитват да ме дразнят. Преди като ходех на фитнес нямах такива проблеми също така все бях навънка и с приятели от няколко месеца спрях да излизам редовно всеки ден си стоя вкъщи и като изляза всичко ми е толкова непознато и дразнещо не знам от какво се получава така. Мисля да си взема успокоителни, че нервите почнаха да не ме слушат станах по-избухлив, не мога да спя и също така не мога да контактувам вече с приятелите ми сякаш всички ме изолираха..

Bank$
06-08-2013, 16:06
Я, умен човек в форум въй напълно е си прав и аз исках да напиша подобно нещо ама ме мързеше да пиша толкова

Mordred
06-08-2013, 17:14
Прочетох няколко статии из интернет и тази агресия е причина от неизразходваната енергия. Тоест цял ден като си седя и не си изразходвам енергията ставам агресивен, а като си изразходя енергията ставам спокоен.

yakuza_
06-08-2013, 17:32
В крайна сметка тая тема за какво беше ? Да си начешеш егото, че си бияч ? Че си агресивен ?

Mordred
06-10-2013, 08:29
В крайна сметка тая тема за какво беше ? Да си начешеш егото, че си бияч ? Че си агресивен ?

Не просто исках съвети за това, какво да направя.. Не се хваля с това, че щях да скоча на възрастен мъж пък и не ми пука дали ми вярвате или не който ме познава знае какъв съм. :)

delusion911
06-11-2013, 07:13
Не знам, защо се получава така, но напоследък сякаш всички се опитват да ме дразнят. Преди като ходех на фитнес нямах такива проблеми също така все бях навънка и с приятели от няколко месеца спрях да излизам редовно всеки ден си стоя вкъщи и като изляза всичко ми е толкова непознато и дразнещо не знам от какво се получава така. Мисля да си взема успокоителни, че нервите почнаха да не ме слушат станах по-избухлив, не мога да спя и също така не мога да контактувам вече с приятелите ми сякаш всички ме изолираха..

Сам го каза? Преди си изразходвал енергията си, сега не. Аз не виждам проблем. Просто се занимавай с нещо, което да те изтощава. Това е моят съвет, успех!