PDA

View Full Version : При кандидатстване в гимназии ...



mlf
06-08-2013, 15:07
Така, ако си влзнал в дадена гимназия в интензивно изучаване на дадено нещо и има 2 паралелки (примерно "а" и "б") можеш ли да си избереш в коя да си и можеш ли да видиш кой се е записал там ??

cartwheelzombie
06-08-2013, 15:11
Мисля, че не. Не съм сигурна на какъв принцип ги подреждат, но май училището определя това.

blAckperl
06-08-2013, 15:45
Всички приети се разбъркват в двете паралелки. Ако не направят това, примерно А ще са отличниците, а Б - двойкаджиите, ще настане пълна анархия. :D

anonymous895156
06-08-2013, 15:50
Не, в желанията пишеш само специалността, например "Математика с английски". Ако има много кандидати и училището е съгласно, правят се две или повече паралелки с профил "Математика с английски", в които приетите са на някакъв принцип (може и случаен, но обикновено се гледа да са уравновесени паралелките)

mlf
06-08-2013, 19:31
А като вече си класиран ( влезнал си ) по дадено желание (примерно биология и зо + ае) и има 2 паралелки (не защото пускат още една, а защото просто си има 2) не е ли в която се запишеш ти ... така беше преди като се записвах в прогимназията ...
Цялата философия е че искаме с гаджето ми да сме в един клас :д

cartwheelzombie
06-08-2013, 19:42
Ще вземете да си омръзнете :ДД (шегувам се). Не може да си избираш в коя от двете паралелки да си. Училището си ги формира на някакъв принцип - било то случаен или по бала ( в някои училища се опитват да уравновесят паралелките така). Пък и кой знае, може да се паднете в една паралелка.

WPotter
06-08-2013, 22:10
Аве да ти кажа,по-добре е да не сте в един клас с гаджето,ще ви е по-интересно,а и рано или късно сигурно ще скъсате и ще ти е гадно да го виждаш всеки ден по няколко часа..

weheartiit
06-09-2013, 08:26
Аз съм чувала,че след като вече ви приемат може да се подаде молба
до директорката с определен човек да сте в един клас.Познати на една
приятелка така са направили.Но наистина по-добре е да не сте в един клас
с гаджето,ще си омръзнете,а пък и като сте в едно училище ще се виждате достатъчно
често.

mlf
06-22-2013, 12:43
Аз много ревнувам и за това го искам в класа ми :д Ами пък, ако не сме в един клас ще се преместим в един .. примелно аз да ида в неговия или той в моя :д

lyuba991
06-22-2013, 12:47
Аз много ревнувам и за това го искам в класа ми :д Ами пък, ако не сме в един клас ще се преместим в един .. примелно аз да ида в неговия или той в моя :д
може и да не ви разрешат да го направите, затова по-добре, като се записваш да си с него, за да е по-голяма вероятността да сте в един клас ;)

~The Smile~
06-22-2013, 13:07
Не мисля, че може да си избираш в коя паралелка да се запишеш и дали може да се видят кои са учениците. Не знам дали е добре или не да сте в един клас с гаджето ти... Но ако е само, за да го държиш под око, не се записвайте заедно.

WPotter
06-23-2013, 12:30
Аз много ревнувам и за това го искам в класа ми :д

Ревнуваш => не искаш да го загубиш
Ама като си постоянно при него и го ревнуваш от всяка => ще му омръзне,ще си иска личното пространство => ще скъса с теб.
Или спираш да го ревнуваш от всяка или не очаквай дълго да сте заедно.

mayaaa
06-23-2013, 14:54
Ревнуваш => не искаш да го загубиш
Ама като си постоянно при него и го ревнуваш от всяка => ще му омръзне,ще си иска личното пространство => ще скъса с теб.
Или спираш да го ревнуваш от всяка или не очаквай дълго да сте заедно.
+1

По темата: По принцип, ако подадете молба мисля, че може. Братовчед ми и един негов приятел така са направили. Отидете и говорете с директора. И все пак, наистина е по-добре да не сте от един клас.

BloodyDreamer
06-24-2013, 08:50
В гимназията, където аз уча, имаме две паралелки Биология с английски. Когато се записвахме, ни питаха дали имаме някакви предпочитания в коя паралелка искаме да сме. Или поне така ми бяха казали, аз направо отидох при учителите, които бяха там, и им казах, че искам да съм с тоз, тоз и тоз в един клас :D