PDA

View Full Version : Професия



teen_427
06-08-2013, 16:27
Здравейте!Според вас коя професия има по-голямо бъдеще в България- еколог или ветеринарен лекар?Питам ви, защото се колебая каква специалност, свързана с биология да избера. :)

sexa_na_kompleksa
06-08-2013, 16:57
Избери това, което искаш да работиш, това, което ще правиш с удоволствие, и ти се отдава. Ако избереш професия, само защото има "бъдеще", няма да пожънеш голям успех.

teen_427
06-08-2013, 17:01
Да, съгласна съм.Обичам природата и животните, но просто се колебая между еколог и ветеринарен лекар.Мисля, че и двете професии ще ми доставят удоволствие

AliceSw
06-08-2013, 17:17
няма нужда да се забиваш в СтЗ

иначе, по-удачно ми се струва ветеринар...винаги можеш да отвориш клиника/ аптека

vladyman
06-08-2013, 17:33
Виж сега, "еколог" е наука, ветеринар е професия. Екологията може да ти бъде много полезна, но освен нея ще трябва да учиш и допълнителни неща като да кажем езици, история, психология, биология и т.н. Ветеринарната медицина от своя страна ти дава моментален достъп до (неособено перспективна в повечето случаи) професия.

Изборът си е твой. Ако искаш просто да работиш с животни - ветеринарство. Ако искаш да работиш нещо свързано с животни/природа - екология.

yakuza_
06-08-2013, 17:36
Ветиринар естествено, ще имаш достъп до лекарства !

sexa_na_kompleksa
06-09-2013, 14:45
Не съм съгласна с твърдението, че ветеринарен лекар не е престижна професия. Всеки, който има домашен любимец, знае, колко финансови средства се изразходват, и то ежемесечно. Според мен, това е по-добрата професия от двете. Особено ако имаш възможност да си отвориш собствена клиника.

BrainlessROCKBABY
06-09-2013, 19:36
ветеринар
какъв ще го дириш с тая екология?