PDA

View Full Version : Малко помощ относно "БД" !



Furriouss
06-08-2013, 17:27
Тъй като се двоумях къде да пусна темата тук или в "Тийн Учител - есета, теми, съчинения..". Реших да я пусна тук.
Ако някой може да ми помогне с една задача която госпожата ми даде.. Става въпрос за база данни!
Ето я и задачата (ПРЕЗЕНТАЦИЯТА Я ОСТАВЕТЕ!):

САМОСТОЯТЕЛЕН ПРОЕКТ

ЗАДАНИЕ "Автосалон"

1. Постановка
Дейността на фирмата е продажба на стари автомобили
2. Анализ
- За всеки автомобил се води картон с № рама, марка, модел, догина производство, страна производител, цена.
- За всеки клиент - име, ЕГН, адрес, телефон.
- Дилър - служебен номер, имена
3. Основни дейности с обектите
- Регистрация на данни за нов клиент
- Регистрация на данни за автомобил
- Продажба на автомобил
4. Задачи - Да се направят следните заявки
- Азбучен списък на клиентите
- Списък на наличните автомобили подредени по възходящ ред на цена
- Списък на продажбите за месеца
- Отчет за дилъра с най-много продажби
- Създайте компютърна презентация на БД Автосалон

Забележка: Данните да се въвеждат чрез форма, в която поне една от данните да се въвежда чрез комбобокс.


Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен, защото упражнението ще е за годишна оценка..

Furriouss
06-09-2013, 20:52
Никаква помощ ли няма да получа?

dimitar_ak
06-10-2013, 06:09
Каква платформа ползвате?

Furriouss
06-10-2013, 08:26
Microsoft Access ползваме за упражненията.

MaGuSs
06-10-2013, 19:48
Миналата седмица и ние имахме проект. Един от класа ми даде 40 лева да му я направя. Ако искаш да ти направя цялата база данни за 5-6 трябва да се уговорим някак си.

Успех ;)

Furriouss
06-12-2013, 11:44
Значи никой няма да ми помогне.. Не знаех, че в днешно време българите си помагат така в тези кризи :)

MaGuSs
06-12-2013, 13:58
Не просто всеки труд си има цена. Не можеш по никакъв начин да ме накараш да отделя 5-6 часа ей така за тебе, за да ти направя базата данни безплатно. На мен никой не ми е правил бази данни, сам се учих и си ги правих...