PDA

View Full Version : Каква "най-добра приятелка"...



~The Smile~
06-10-2013, 06:02
Здравейте. Моята история с тази "най-добра приятелка" е доста объркана... С нея сме приятелки вече две години. И двете сме седми клас. Винаги съм мислела това момиче за много по-различно, за по-специално. Вчера се оказа, че ме е излъгала..отново... А уж ми обеща, че повече няма да има лъжи. А ето какъв е резултатът... Миналия месец се скара с нейна приятелка. Сдобрили са се и е казала на приятелката си истината, а на мен лъжата, както винаги.. Истината разбрах от приятелката й. Става дума за оценка от външното оценяване. Миналия вторник си говорехме по телефона с "най-добрата ми приятелка" и тя ме попита колко имам. Отговорих й и после я попитах същото. Каза някакви оценки. Обаче се оказа, че ме е излъгала за математиката... (няма да навлизам в подробности, защото при нея е голяма срамота и сега не знае къде ще кандидатства...) Винаги съм се борела със зъби и нокти за тази моя "най-добра приятелка", а тя нищо не правеше. Беше й все тая. Пренебрегваше ме постоянно. А аз какво ли не правех, за да си останем приятелки..
Понеже тя се премести в друго училище, първа смяна е, а аз втора, днес ще я извикам в голямото междучасие, за да сложа поговорим за това. Ще й намекна, че вече не сме толкова близки, както преди. Наистина много я ценях, но не е както преди. Тя много се промени. Не е същата, но де да беше...
Моля ви без нападки...
Благодаря, че прочетохте историята ми.

black pearl
06-10-2013, 06:40
Все едно сте гаджета и ще късате.:Д Сега сериозно. Според мен приятелката ти има право да се сдобри и да излиза с това момиче, не е права обаче на теб да говори едно, а на нея друго. Това, че тя се е сдобрила с това момиче не бива да те тревожи, това не е причина да и се сърдиш. Всеки има право да излиза с който се поиска, но ако и покажеш , че това те дразни , в един вид че ревнуваш, още повече ще се сближи с това момиче (личен опит;д).
Колкото до оценката... Ако е ниска както ти казваш , може да я е било срам, ако ти имаш висок резултат, а тя не, но въпреки това е глупаво да те лъже за това.
Според мен се карате за глупости :Д

~The Smile~
06-10-2013, 07:48
Аз се радвам, че са се сдобрили. И това не ме тревожи. Нека си излизат.
И да, мина ми през ума, че може би я е било срам, но... какво да се прави...
Така е, простотии са... Обаче споровете все са от това, че не ми казва истината. :(

julian8787
06-10-2013, 08:09
Здравей!

В ученическите години усилено се нищи по въпроса, наречен приятелство, защото, честно казано, още не се е родил този, който не желае приятели. Стреми се да завързваш приятелства, но не прилепвай към тях. Не се хващай за него/нея като удавник за сламка в буен поток. В края на краищата е добре знаем, че всичко има свое начало, че има и край. Животът срещне един мъж и една жена, харесат се, заобичат се, а след известен период от време вече не се обичат, не се понасят, дори тайно съжаляват за връзката си, иска им се да не са срещали. Същото е и с приятелството. Като знаем как действа законът на живота, ние можем по-лесно да превъзмогнем изненадите, които ни поднася. Вярвай, че случващото се е една евтина житейска дреболия и недей мисли много, много защо те е лъгала, защото по този начин ти се обвързваш с нея — раздялата е по-трудна. Помни, че всеки е свободен в избора си. Най-сбито казано това е.

~The Smile~
06-10-2013, 08:25
Здравей!

В ученическите години усилено се нищи по въпроса, наречен приятелство, защото, честно казано, още не се е родил този, който не желае приятели. Стреми се да завързваш приятелства, но не прилепвай към тях. Не се хващай за него/нея като удавник за сламка в буен поток. В края на краищата е добре знаем, че всичко има свое начало, че има и край. Животът срещне един мъж и една жена, харесат се, заобичат се, а след известен период от време вече не се обичат, не се понасят, дори тайно съжаляват за връзката си, иска им се да не са срещали. Същото е и с приятелството. Като знаем как действа законът на живота, ние можем по-лесно да превъзмогнем изненадите, които ни поднася. Вярвай, че случващото се е една евтина житейска дреболия и недей мисли много, много защо те е лъгала, защото по този начин ти се обвързваш с нея — раздялата е по-трудна. Помни, че всеки е свободен в избора си. Най-сбито казано това е.

Много благодаря за отговора! Поставих се на нейно място за малко и осъзнах, че има право, затова няма нищо да й казвам, защото това наистина са дребни неща и не бива да си развалям приятелството за едно нищо. Благодаря още веднъж.

BloodyDreamer
06-10-2013, 10:12
Според мен трябва да поговориш с нея. Не да я обвиняваш и да се карате, а да ѝ кажеш, че винаги може да разчита на теб в трудни моменти и че няма защо да се "срамува" да говори с теб за каквото и да било. Виждам, че много ти пука за нея, но мисля, че тя не е напълно сигурна. Покажи ѝ го.

diamant4eto66
06-11-2013, 09:42
Здравей!

В ученическите години усилено се нищи по въпроса, наречен приятелство, защото, честно казано, още не се е родил този, който не желае приятели. Стреми се да завързваш приятелства, но не прилепвай към тях. Не се хващай за него/нея като удавник за сламка в буен поток. В края на краищата е добре знаем, че всичко има свое начало, че има и край. Животът срещне един мъж и една жена, харесат се, заобичат се, а след известен период от време вече не се обичат, не се понасят, дори тайно съжаляват за връзката си, иска им се да не са срещали. Същото е и с приятелството. Като знаем как действа законът на живота, ние можем по-лесно да превъзмогнем изненадите, които ни поднася. Вярвай, че случващото се е една евтина житейска дреболия и недей мисли много, много защо те е лъгала, защото по този начин ти се обвързваш с нея — раздялата е по-трудна. Помни, че всеки е свободен в избора си. Най-сбито казано това е.

+1 :) иначе щом те е излъгала веднъж, напред в годините лъжите ще стават все по-сериозни :) проверявай си приятелите, за да не страдаш по-тежко по-късно :)

~The Smile~
06-11-2013, 18:04
Според мен трябва да поговориш с нея. Не да я обвиняваш и да се карате, а да ѝ кажеш, че винаги може да разчита на теб в трудни моменти и че няма защо да се "срамува" да говори с теб за каквото и да било. Виждам, че много ти пука за нея, но мисля, че тя не е напълно сигурна. Покажи ѝ го.

Благодаря и на теб за отговора. :)
Наистина много държа на нея и още отначало я приемам такава, каквато е. И тя също ме приема. Обаче в последните дни, откакто се е издънила, изобщо не ми говори. Когато аз й се обадя, тя е много странна и студена... Не е както преди. Вчера уж я извиках, за да поговорим, пък и исках да я видя, защото не сме се виждали отдавна. Но я нямаше. Звъннах й и ми каза, че не можела. Дотук добре. Обаче ми говореше на "бе" (а преди не беше така), беше много дръпната... За пръв път я виждах в такава светлина... Надявам се скоро да ме потърси, за да й кажа, че трябва да говоря с нея и да оправим тези неща. Аз наистина искам, обаче явно тя не проявява такова желание. Започна много да ме избягва. Може би съм твърде различна, може би иска приятелка, която е подобна на нея и има нейните вкусове. Но това преди не ни пречеше...сега какво стана-нямам никаква идея.