PDA

View Full Version : ТУЕС



hristo99
06-10-2013, 10:06
Здравейте! Изкарах прилични отлични оценки за кандидатстване (БЕЛ - 5,762 МАТ - 5,671) и съм сигурен, че ще ме приемат в ТУЕС (оценката ми от вътрешния изпит е 5,357). Обаче нещо се колебая. Искам да се занимавам с компютри и математика и това училище може би е най-добрият избор, но някои хора казаха, че с оценките, които съм изкарал бих могъл да вляза в много по-добри училища - НПМГ, НТБГ, СМГ и т.н. и ТУЕС не си заслужавало. Вярно ли е, че ТУЕС не е толкова добро и не си заслужава да вляза там? И също така, ако някой знае, как е положението в час? С 29 човека от които повечето или всички са момчета лоша ли е дисциплината? А с учителите как е положението, в смисъл, дали са твърде строги и имат твърде големи изисквания или не им пука дали учениците ще научат нещо? Общо взето, ще се прецакам ли ако се запиша там?

Chacho
06-10-2013, 10:12
Моите впечатления от ТУЕС са много добри. Имах много колеги в университета от ТУЕС и бяха общо взето най-добрите ни програмисти, най-бързо си намериха работа. СМГ и НПМГ готвят добре по математика, особено СМГ. Но мисля, че ТУЕС е по-подходящият избор. Стига да влезеш в ТУЕС, да се занимаваш много, много сериозно с информатиката и да не оставяш на заден план математика, както някои начинаещи програмисти се разглезват и го правят. В СМГ ще трябва сам да се учиш да програмираш, общо взето, макар че не задължително. Така че това ти е избора според мен - ТУЕС, гонейки нивото на СМГ по математика. Ако влезеш после в университет, математиката ще се навакса по-лесно.

Въобще няма да сбъркаш както си се ориентирал сега.

hristo99
06-10-2013, 10:21
Дали е възможно нивото на училището да е паднало?

Chacho
06-10-2013, 10:23
Еми моята информация е от преди 3 години, но много ме съмнява да се е променило нещо за това време.

cherniq.ricar
06-10-2013, 10:32
По-скоро нивото се е вдигнало за тези 3 години. Ако искаш да се занимаваш с компютри - ТУЕС. Ако искаш да се занимаваш с математика - СМГ. Но най-важното нещо, което трябва да осъзнаеш е, че където и да учиш, колкото и "елитно" да ти е училището, то няма да те научи и да те направи човек. Трябва сам да си блъскаш главата с по-сложни неща през другото ти време ако искаш да постигнеш каквото и да е. Училището е важно единствено за социалната среда, в която ще попаднеш. В ТУЕС ще намериш много повече хора, които се интересуват от компютри, отколкото в СМГ и НПМГ.

Chacho
06-10-2013, 10:40
Мда, всъщност черния рицар го обобщи добре.

hristo99
06-10-2013, 19:05
Какъв втори чужд език се учи в ТУЕС?

cartwheelzombie
06-10-2013, 19:15
Мислех, че се учи само английски, но в програмата им за 10-ти клас видях руски.

scrooper
06-10-2013, 19:35
Ако искаш да се занимаваш с компютри - ТУЕС.
Това е.
Не се притеснявай колко точно елитно се води. Чувала съм страхотни неща за преподавателите и подготовката там. Е, ще липсват съученички, но има по-важни неща :р

Anonymous745
06-10-2013, 21:32
Hristo99 Приеми ме в skype: viktor.gyoshev ! И аз съм решил да влизам в ТУЕС и съм сигурен, че ще ме приемат. И на мен ми стига бала за немски, английски, математически кви ли не гимназии, но съм решил да влизам в ТУЕС, защото искам да се занимавам с компютри :)
П.С. И аз пуснах една такава тема, ама никой не ѝ обърна внимание....
П.П.С. Христо Спасов бала за ТУЕС ти е 44,861, а моят е 45,893 :Д Ако влезеш там може да сме съученици ;д
П.П.П.С. Единственото лошо, което някога съм чувал за ТУЕС е, че няма момичета ;Д

Chacho
06-11-2013, 07:53
Ако разчитате на момичета, нито в ТУЕС, нито в университета, нито на работа ще видите много, ако се занимавате с компютри. :lol:

Anonymous745
06-11-2013, 16:02
И къде да ги търсим :Д

Chacho
06-12-2013, 08:45
Пробвай по улиците, забелязвал съм неколкократно женски индивиди в тези ареали.

scrooper
06-12-2013, 11:49
То и по магистралите има.

ThunderCharger
06-20-2013, 17:17
Hristo99 Приеми ме в skype: viktor.gyoshev ! И аз съм решил да влизам в ТУЕС и съм сигурен, че ще ме приемат. И на мен ми стига бала за немски, английски, математически кви ли не гимназии, но съм решил да влизам в ТУЕС, защото искам да се занимавам с компютри :)
П.С. И аз пуснах една такава тема, ама никой не ѝ обърна внимание....
П.П.С. Христо Спасов бала за ТУЕС ти е 44,861, а моят е 45,893 :Д Ако влезеш там може да сме съученици ;д
П.П.П.С. Единственото лошо, което някога съм чувал за ТУЕС е, че няма момичета ;Д

Аз може и да не вляза в ТУЕС, защото бала ми е 37 (оценката от изпита им ми е 4.071). На изпита момичетата бяха точно 16!
Но няма за какво да се притеснявате, защото момичета има в цяла София. :)

marilyn
06-21-2013, 19:23
Дам, в ТУЕС са мъжки повечето.

whitenigga
06-21-2013, 20:50
Ако искаш да учиш за компютри, то се записваш в ТУЕС, ако искаш друго си решавай.
Заслужава си. Има дисциплина, учи се. Програмирането ти почва повече от 10-11 клас, но преди това ти дават добри основи. gl

lyuba991
06-22-2013, 13:11
зависи какво на теб ти се учи ;)