PDA

View Full Version : Кандидат-студент



diamant4eto66
06-10-2013, 11:28
Здравейте. Кандидат-студентка съм, с хубави матури и интереси в различни области. Записах се на изпит по журналистика, но напоследък получавам отзиви, че СУ работи по остаряла система и реално трябва да се бориш със зъби и нокти за някакъв стаж. Друга опция ми е психологията. В УНИБИТ съм си набелязала две специалности - печатни комуникации и комуникации и информиране, като там имам инфото, че осигуряват стаж. В НСА има някаква специалност спортен коментатор, за която нямам голяма яснота, но и това е вариант. Та бих помолила някой компетентен в каква специалност от тези или някоя друга (примерно филология) да запиша? Наистина съм много разколебана. Благодаря.

kosder
06-10-2013, 12:15
Като решиш какво искаш да кандидатсваш тук можеш да видиш предимствата и недостатъците на всеки университет в обучаването на съответната специалност.
http://rsvu.mon.bg/

marilyn
06-11-2013, 10:57
Няма как да ти кажем какво да учиш. Журналистите сами си търсим стажовете, намират се. Не знам някой мой колега да е имал трудност с намирането на стаж, пробваш, пробваш все някъде те вземат.

Филологиите не са лесни специалности, особено чуждите.

sexa_na_kompleksa
06-11-2013, 17:30
Мацка, хората вече ги приеха, ти още се чудиш, какво да учиш...
За всеки университет ще ти изброяват и плюсове, и минуси. Помисли си, какво искаш да работиш, какво ти е интересно и след това виж, къде може да учиш съответното нещо.

sOniO
08-30-2013, 21:50
А някой запознат с 'печатна комуникация'? Интересно ли е? Има ли реализация?