PDA

View Full Version : Обилно потене, помощ!!



tetriss
06-11-2013, 10:46
Здравейте, значи аз съм на 14 години, момиче съм, и от година и половина се потя доста обилно. Първо беше само под мишниците, след това започна и по дланите, а сега и по краката. Чувствам се ужасно некомфортно, когато трябва да се здрависам с някого, или когато трябва да подбирам дрехите си, за да не се личи потта, или когато си събуя обувките и чорапите ми са мокри. Искам да попитам дали при вас е било така през пубертета, дали ще утихне след време.
Също така много хора препоръчват Одорекс, но той запушва порите чрез алуминиеви соли, което е много вредно, а и потта, която не излиза от дланите, примерно, ще си намери друго място, така че за мен Одорекс не е вариант, нито други такива мазила, които запушват порите.
По-скоро, ако знаете, да ми препоръчате някакви билки или пиене на много вода, не знам и аз вече, много съм чела в интернет и това е болест наречена хиперхидроза, но силно се надявам да не е така и да е просто от пубертета
Помогнете- при вас така ли е било, как се справихте с този проблем, предполага ли се, че ще отмине??
Много ще съм ви благодарна наистина, а ако намеря и решение още повече :)
Макар че съм споделяла с майка си миналото лято и тя каза, че е заради лятото и високите температури, но не, дори и зимата е така :(
Благодаря предварително :)

sexa_na_kompleksa
06-11-2013, 10:51
Според мен е от пубертета. Просто внимавай, как се обличаш - ходи с отворени обувки, не се навличай с много дрехи, лятото ходи с потничета. Използвай рол-он и дезодорант целогодишно (трябва да откриеш подходящия за теб, може да се наложи да смениш няколко, докато намериш този, който е най-подходящ за теб). Къпи се често и пий много вода.

bigcityprisonx
06-11-2013, 19:11
От пубертета е.Споко!Само не се навличай много,а ходи с колкото можеш по големи блузи и др,тоест не по теб. :)

Minwu
06-11-2013, 20:05
Пробвай да намалиш боклуците в храната си. Демек - яж повече сурово (зеленолистните нормализират температурата на тялото). Аз имах същия проблем даже искаха да ме угояват с хапчета, ама като сведох до минимум млякото и месото всичко се оправи.

fifito19
06-14-2013, 13:35
Мога да ти кажа как да махнеш миризмата ДОКАЗАНО Е- просто вземи малко сода за хляб и я втъркай сутринта в проблемната зона. До вечерта няма да усещаш никаква воня, освен ако не е някаква специална и токсична воня, която устоява на содата. А за потните петна- носи тъмни материи и проверявай когато ги купуваш с капка вода или плюнка колкото и гнусно да звучи колко си личи че са намокрени. Избирай по-широки дрехи и се къпи по-често. :д

behroozwolf
06-23-2013, 08:15
Няма как да се избяга от потенето, аз съм даже по-зле от теб. Понеже вероятно е наследствено, и няма оправяне. Аз се потя буквално по цялото тяло и още на 100-я метър вече все едно изглеждам да не казвам какво. Доста е неудобно особенно когато гащите са ти все мокри, тениската буквално извадена все едно от пералнята. Да не говорим, че на мен освен че се потя обилно, но ми винаги горещо и в тази жега и задушно..... При толкова развита медицина и технология, все още се чудя как не са открили някакво рекарство против потенето.

Izabela97
07-07-2013, 04:59
Аз също имам този проблем, но аз се потя и по гърба, под гърдите. Наистина е много неприятно. :(