PDA

View Full Version : Местене в друга гимназия



rebellion.
06-11-2013, 17:03
Здравейте (: Искам да попитам възможно ли от една езикова гимназия да се преместя в друга със същия език? Някой правил ли е това? Осми клас съм.

BrainlessROCKBABY
06-11-2013, 17:04
Да, ако профилът на другата гимназия е същия, даже не би трябвало да има нужда да полагаш приравнителни изпити.

cartwheelzombie
06-11-2013, 18:28
Мисля, че трябва да са обявили свободно място в другата гимназия.

rebellion.
06-11-2013, 19:02
Много ви благодаря за отговорите. Имате ли идея как става самата процедура обаче? Когато говорих с приятелките ми за това, те предположиха, че може биродителите ми трябва да говорят с директора/заместник-директора...?

bigcityprisonx
06-11-2013, 19:14
Да.Родителите ти трябва да говорят с директора на въпросната гимназия.Трябва да се отпишеш от там и да отидеш в гимназия със същия профил,като си носиш документите,за друго не знам. :)

scrooper
06-11-2013, 19:53
Защо искаш да се местиш?
Аз лично исках да се местя след 8-ми клас, защото не се разбирах със съучениците си. Сега завърших и съм си изключително благодарна, че устисках на същото място.

rebellion.
06-12-2013, 17:12
Защо искаш да се местиш?
Аз лично исках да се местя след 8-ми клас, защото не се разбирах със съучениците си. Сега завърших и съм си изключително благодарна, че устисках на същото място.
По абсолютно същата причина. Познавам доста хора от другото училище и съм приятелка с тях, просто го правя за моето щастие, нивото на гимназиите е кажи речи едно и също. (:

Благодаря ви за помощта!