PDA

View Full Version : Защо хората не са искрени?



wtfstfu91
06-13-2013, 07:41
Защо хората постоянно ги е страх да действат? Защо не си кажат това, което имат на сърцето? Толкова ли са жалки? Последното беше риторичен въпрос - хората са адски жалки. Нямам думи. Не мога да повярвам, че може да съществуват толкова неискреност и лъжи на едно място.

DisappointedDreamer
06-13-2013, 07:47
Как стигна до този извод?

wtfstfu91
06-13-2013, 07:52
Бил съм с достатъчно момичета, които винаги претендират и говорят колко искрени са (не говоря за кифли), а всъщност... когато дойде до мен нещата се объркват. Чудя се вече дали съм толкова страшен. Приятелите също... все премълчават нещо. Адски съм разочарован като цяло. :)

Wednesday666
06-13-2013, 07:55
Мислил ли си сам над това какво ги кара да мълчат?
Защото наистина има много голяма маса от страхливци, които не искат да поемат отговорност нито за думите, още по-малко за действията си.
Но има и други, които го правят, за да не нараняват.
Макар, че това последното често пъти се обръща срещу тях, но това е друго.

DisappointedDreamer
06-13-2013, 07:58
И ще те разочароват още доста индивиди през целия ти живот. Важното е да не пишеш по форумите, ами просто да го осъзнаеш и приемеш (което не означава да продължаваш да го допускаш). Хората лъжат, защото:

а) ги е страх от последиците от истината
б) знаят, че последиците от истината не са в тяхна полза; вместо това, съчиняват друга история, in their benefit (съжалявам за английския, не ми идват думичките :Д)

Та, няма какво да направиш освен да не им позволяваш да те разочароват/ядосват/натъжават и да търсиш индивиди, които са искрени и честни спрямо себе си и околните. :)

wtfstfu91
06-13-2013, 08:03
Да, но... и те като вас пишат такива неща... те били страхтливци и т.н., а същото време го правят и те. Какво да ги направя... да почна да ги бия ли, да им вкарвам лекарства да "пеят" истината ли :Д Както и да е, благодаря за съветите. Явно наистина трябва да се примиря, че хората не са това, което бих искал да бъдат.

DisappointedDreamer
06-13-2013, 08:08
Дадох ти причини. Това, което аз правя или не, не виждам как ще те обогати, ако ти споделя.

Светът не е това, което искаме да е.

Wednesday666
06-13-2013, 08:09
Абсолютно всеки е премълчавал поне едно нещо през живота си.
Но това не означава, че е лъжец или че е искал да те измами.
Преценявай по-добре хората и бъди по-внимателен, и най-вече недей да се връзваш толкова много.
Като са те лъгали или предали - за тях си е, не губиш ти.

wtfstfu91
06-13-2013, 08:12
Е, да ... но нали уж "дръж се така с хората, както искаш да се държат с теб". Да, ама не.

ShtrudeL
06-13-2013, 08:13
И ще те разочароват още доста индивиди през целия ти живот.

+

както и ти тях
задължително

Wednesday666
06-13-2013, 08:44
Ами да, това е прицип на доста хора, но за жалост не на всички.
Не бива да оставаш разочарован от разни такива хора, които се оказват по-различни от това, което си очаквал.
Продължаваш напред и това е.

DisappointedDreamer
06-13-2013, 08:47
+

както и ти тях


Ох.
Good point.
^

wtfstfu91
06-13-2013, 08:55
Един непрекъснат кръговрат. Потвърждава теорията за безмислеността на тази планета. Както и да е. Както се вика, слаб момент, ей така реших да видя и чуждото мнение, все пак не е изключено аз да съм този, който не е наред с главния :)

DisappointedDreamer
06-13-2013, 09:01
Звучиш като депресиран-тепърва-навлязъл-в-пубертета-младеж. Сам си си направил съществуването ти на тази планета безмислено. Промени това.

Chacho
06-13-2013, 09:04
Много големи думички използваш за действия, които се разиграват в кафенетата, паркчетата и уличките. А ти казваш ли им в очите, че са лицемери?

wtfstfu91
06-13-2013, 09:16
Не се разиграват действията там, където посочи. Не, казвам им, че лъжат и по-добре да кажат истината и да бъдат искрени с мен, както аз съм с тях. Извън тези простотии, животът си ми е 6, но не може вечен ергенски живот, нали така? Поне аз не съм устроен за вечен такъв.

Bank$
06-13-2013, 09:49
Защо хората постоянно ги е страх да действат? Защо не си кажат това, което имат на сърцето? Толкова ли са жалки? Последното беше риторичен въпрос - хората са адски жалки. Нямам думи. Не мога да повярвам, че може да съществуват толкова неискреност и лъжи на едно място.

Искреността носи само главоболия и караници. А като си много искрен те взимат на шега хахах за това най-добре е да лъжеш кът дърт циганин жена си :)

wtfstfu91
06-13-2013, 10:12
Bank$, бил съм и от двете страни на нещата, макар и за малко. Този вариант, който го предлагаш ти е по-ефективен принципно. :))

ledenakrasota
06-13-2013, 10:25
Толкова съм жалка.Всеки който ме попита как съм, все му отговарям, че съм ок. :(

Bank$
06-13-2013, 10:37
Толкова съм жалка.Всеки който ме попита как съм, все му отговарям, че съм ок. :(

Харесваш ли ме ?

fenastz
06-13-2013, 11:38
Добре дошъл в истинския живот.

wtfstfu91
06-13-2013, 13:07
Добре заварили!

AnzaRe
06-13-2013, 13:46
Щото са ограничени

Supermassive____
06-13-2013, 15:12
Слабохарактерните хора не могат да бъдат искрени.

julian8787
06-13-2013, 16:49
Когато човек критукува и изисква нещо от ближните си, то трябва да знае, че сам се задължава да действа срещу това, към което е насочена критиката/недоволството му. По-лесно ще стигнеш до отговора на въпроса си, ако: първо; замислиш се защо си/би лъгал, второ; в кои случаи си/би го правил, после; с какво ти/би е/ти помогнала лъжата. Тоест трябва да работиш върху себе си. Хората често лъжат, просто защото са развили зависимост от нея на подсъзнателно ниво. Лъжата не бива да те наранява. Когато някой те лъже, кажи: дотам се е развил, предпочита да лъже. Но не бива да мразиш хората, заради тяхното несъвършенство, сам себе си мразиш. Най-важно е да разбереш, че промяната тръгва от теб.
Защо хората постоянно ги е страх да действат? Защо не си кажат това, което имат на сърцето? Толкова ли са жалки? Последното беше риторичен въпрос - хората са адски жалки. Нямам думи. Не мога да повярвам, че може да съществуват толкова неискреност и лъжи на едно място. Не наричай този или онзи жалък, само защото не е успял да бъде искрен пред теб! Преди да го сториш, дай си сметка, ако обичаш, че този, когото наричаш жалък, е роден под същото небе, диша същия въздух, родил се е, ще умре. Излиза, че повече си приличате, отколкото се различавате.

Tsukuda_Hiroshi
06-13-2013, 19:19
"Защо хората не са искрени?" - а защо това е проблем за теб?

tori
06-13-2013, 19:24
Има някои неща, които не трябва да се обсъждат с други. Щеш, нещеш не можеш да познаваш някого напълно. И докато не разбереш тази подробност и не свикнеш с нея, има да трошишнерви на поразия. Всеки има нужда от лично пространство и време.

melany94
06-13-2013, 22:08
Защо хората постоянно ги е страх да действат? Защо не си кажат това, което имат на сърцето? Толкова ли са жалки? Последното беше риторичен въпрос - хората са адски жалки. Нямам думи. Не мога да повярвам, че може да съществуват толкова неискреност и лъжи на едно място.

Всички хора сме такива, идва момент в който просто ни е страх да кажем истината дали на някой друг или пред себе си. Просто ни е страх от последствията, затова всеки започва да лъже и маже в един момент. Хората са такива злобари, страхливци, жалкари, комплексари и все такива приятни работи. Това не е нещо ново и не знам защо се учудваш на всеки в природата е да е такъв, малко или много. Просто трябва да привикваш с мисълта, че хората са мизерници и да не им се впрягаш толкова.

mari93
06-14-2013, 08:43
Интересно и аз си задавам тези въпроси от години, но не стигам до някакъв отговор, а само с глупости се занимавам и се опитвам за известно време да не им обръщам внимание, но след известно време пак идва онзи момент,когато се разочароваш от тях. И така човек се върти в един кръг, нямам думи вече.

anonymous768631
06-14-2013, 09:11
Бил съм с достатъчно момичета...

Грешно твърдение само по себе си. :D

А по темата: хората ги е страх, дори срам понякога да се открият. Повече мислят, че няма да срещнат разбиране и се държат неадекватно...и съответно не срещат разбиране за елементарни неща. Предположенията им се потвърждават.
А колко по-лесно е човек да говори за това, което мисли, и това, което мисли.

wtfstfu91
06-14-2013, 09:36
Юлия/а/н даде много хубаво мнение.
Иначе... явно аз съм сбъркан да говоря каквото ми е на душата. Когато на някого не му харесва нещо - трябва да го каже, не да лъже. Бе, социализацията ни за над 10 000 години е на критично ниво. Червеи сме в социалното си развитие. Всеки се оправдава... не да каже: "не искам", "не ми се ходи", ами... "нямам време", "не мога сега", :D Примери давам, нищо конкретно. Радвам се, че повечето оттук сте осъзнали тези неща, аз съм живял в бая розов свят досега явно.

BlackEyedPeas
06-14-2013, 10:39
...Всеки се оправдава... не да каже: "не искам", "не ми се ходи", ами... "нямам време", "не мога сега", :D Примери давам, нищо конкретно. ..

Добре, ако мислим над тези примери, които си казал, тогава да го погледнем така:
а)Страхуват се от скандал, защото често се случва да откажеш по начина, по който си дал пример, и другите веднага му се нахвърлят.
б)Станал си им скучен, но гледат да са по-любезни.
Доста хора са искрени, но понякога се налага малко обратен отговор от истината. Не защото от скука го правят, а защото се страхуват да признаят, страхуват се от последствията или някой нов скандал. Няма напълно искрени хора в този живот, дори и най-искрения човек в дадени моменти лъже. Може и да си най-милия и да поемаш цялата истина, която ти се казва, но това няма да промени нищо към останалите да трупат и други лъжи. Дори и дворци да им поднасяш, няма да се променят.

lyuba991
06-16-2013, 18:28
всеки се опитва да излъже а аз искам просто да чуя нещо истинско искам да опозная истинската същност на човека но никога не успявам и всеки път оставам разочарована FUCK MY LIFE