PDA

View Full Version : Преместване в друго училище поради наказание...



Mrs. Robinson
06-13-2013, 09:39
Здравейте. Нека започна направо - загазих жестоко заради ужасно тъп гаф. 9-ти клас съм. Не си заверих извинителната бележка за 3 дни отсъствия. Ту не успявах да намеря лекарката, ту се налагаше да върша други неща в междучасията (тази седмица правихме дузина контролни и беше невероятно натоварено в училище). Та - просто незаверена бележка. За над 15 отсъствия обаче. Класната ми, понеже е доста загрижена, каза да напиша засега молба към нея за тези отсъствия, и да се надяваме да се получи (тоест да мине номерът, защото молба се подава ПРЕДИ отсъствията все пак). Днес ще я предам тая молба на класната, пък нататък да видим.
НО трябва да имам предвид, че е супер възможно, да не кажа 90 процента, че може би... ще ме изхвърлят. И какво правим тогава. Бих искала да ви помоля за съвет и информация относно следната работа.
Уча в Национална гимназия за хуманитарни науки и изкуства, Варна. 9-ти клас, профил Български език и литература, с интензивно изучаване на немски език, английски - втори език. Успехът ми е доста добър, годишният ми успех засега нахвърля 5,50. Мога ли, вследствие от наказанието, да се преместя в езикова гимназия със същия профил /БЕЛ и немски/? Става дума за Пета езикова гимназия, ако има значение (ако има някой от Варна, разбира се). Та, мога ли, преди началото на следващата учебна година да се запиша там някак, ако има свободни места в тази паралелка? Или там, или в Четвърта езикова, Първа също евентуално... Въобще ако някой може да ми обясни тая процедура... И силно се надявам да не се наложи и да мине номерът с молбата. Защото ей така да смениш училището, в което си от 5-ти клас... Не искам още да го повярвам, но, мамка му, случи се. Нагазих лука яко и ще съм супер благодарна на всеки, опитал се да помогне с нещо. :)
П.С.: Знам за приравнителни изпити нещо, но и там ми е мъгла като цяло. Кога, къде, как, що. И те така. Айде, отивам да агонизирам в училище ;д ... Мерси предварително!