PDA

View Full Version : НСА (национална спортна академия)



buddhaa
06-13-2013, 12:51
не видях по-подходящ раздел за темата за това я слагам тук :)
Въпроса ми е има ли някой запознат с приемите на НСА,сега вкупом всички ще кажете "ми влез в сайта и провери бе търтей" ами проверих но с моите интернет познания стигнах до факта,че в сайта е написано дефакто "тря си купите справочника на НСА за да научите как стоят нещата с приемите" и понеже не ми се бият 50-60 км. път само за да си купа тая книжка реших да попитам тук :)
е някой с "планове" как се влиза в "пантеона на бъдещите светила" ?

yakuza_
06-13-2013, 17:09
единия начин е по заслуги :D

buddhaa
06-13-2013, 19:44
то навсякъде единият е такъв

marrcandy
06-14-2013, 09:25
Нса е тъпотия. Ако искаш да ставаш спортист,тренирай здраво и това да ти е приоритета в живота. Не ти трябва нса за това. Даже ще ти пречи,защото те задължават да ходиш на още 5 спорта и имаш и задължителни курсове по зимни спортове,орентиране и т.н. За който трябва да плащаш отделно още 500 лв. На курс.
Ако просто искаш да живееш в голямото село,това е друг въпрос.
В книжката не пише нищо по-различно от това ,което пише в сайта.
Отиваш до нса копуваш документите за кандидатстване и ги подаваш заедно с дипломата.
Имаш 2 изпита по бг(който е по желание ,на негово място ти взимат оценката от матурата по бг), втория е практически,некви простотии,гимнастика, и още спортове,който трябва да отидеш на консултация за да ги научиш. И това е. Така че ако искаш да влизаш,наистина ще трябва да биеш път. И то не веднъж ,а няколко пъти.

Аз също исках да влизам там,ама ще ми прецака тренировките и затова се отказах.
Успех все пак.

buddhaa
06-14-2013, 10:59
на мен мисълта ми тече другаде,искам да вляза съвсем съвсем различно нещо което е много по престижно от НСА но НСА ще ми е резервен варянт ако не ме приемат там където искам защото имам съмнения.Въпроса е просто да не губя 1 година на следващата ако влезна ще се прехвърля задочно в НСА или ще прекъсна това е :)
Целта ми е просто ако не влезна където желая,да влезна където и да е само за да не губя 1 година :D

marrcandy
06-14-2013, 11:05
Значи никакъв шанс да отидеш там и да влезеш ако не научиш практическия изпит. Все пак това е спортена академия.

buddhaa
06-14-2013, 11:19
E нали се сещаш,че не съм 150 кг. на 100 см !? спортна натура съм плувам зимно време лято ходя на трен. по волей/баскет и правя обиколки на стадиона мисля,че тия изпити няма да са кой знае какви.Знам за хора с който съм бил рамо до рамо на игрището са влиза ли там,а те горките с 4 крайника с който нито един от тях може да им послужи за нещо друго освен да пазят равновесие

marrcandy
06-14-2013, 13:58
Брат и аз съм републиканска шампионка,ама тия неща не мога да ги правя.

buddhaa
06-14-2013, 14:02
А как знаеш,че не можеш да ги направиш след като си се отказала !?
и все си мисля,че физическите изпити са различни за различните специалности който кандидатът иска да запише нали така ?!

marrcandy
06-14-2013, 15:07
Освен ако не кандидатстваш културизъм всичките са еднакви,все е този практически изпит,който е описан в книжката,която ти не искаш да си купиш. Просто ти казвам ,че трябва да отидеш на консултация и да ти ги покажат,това е. Пък ти прави квото искаш.

buddhaa
06-14-2013, 15:11
аха добре,мерси :)