PDA

View Full Version : Инвестиране



Schumacher1
06-13-2013, 22:06
Здравейте пускам темата тук , защото мисля че този раздел е най-много посещаван и ще има повече отговори . Ами накратко чудех се за някво инвестиране на пари примерно до към 10 хиляди не повече в някой успешен сайт/фирма или наркатко след като ги инвестирам да спя до 2 следобяд и да си зимам секи месец няква сума пари печалба и така. Чудя се дали някой футболен сайт който има добра посещаемост , или някой за хранителни добавки които в близките години ще са на печалба поне според мен , та какво трябва да направя да се свържа с собственика и да кажа пич искам да купя част от фирмата или , не съм запознат какво се прави ако има повече запознати давайте съвети и мнения : )

Bank$
06-13-2013, 22:14
Тъпо е да инвестираш в нещо което не разбираш още по тъпо е да питаш в форум където повечето са на 14 и от Варна или други села. По скоро питай в форума на investor.bg, макар че тъпо е да правиш каквото ти кажат другите също помисли си в какво разбираш най-много и инвестирай в него :)

TrollFaace
06-13-2013, 22:49
от Варна или други села

:lol: :lol: :lol:
Интересно ми е различаваш ли град от село, почти съм сигурен че умственият ти капацитет не ти стига за тая работа ама да питам

Bank$
06-13-2013, 22:50
:lol: :lol: :lol:
Интересно ми е различаваш ли град от село, почти съм сигурен че умственият ти капацитет не ти стига за тая работа ама да питам

Всичко извън София е село :)

TrollFaace
06-13-2013, 22:51
Теорията ми се потвърди

Bank$
06-13-2013, 22:52
Теорията ми се потвърди

Да !

tireheb
06-13-2013, 22:54
интересно ми е би ли посмял да кажеш на някой, че е селянин
ей така, както се разхождаш в софия и виждаш некви диви селяни от пловдив, примерно
ше отидеш ли да им кажеш "абе, ей, шш, селяни"

Bank$
06-13-2013, 22:55
интересно ми е би ли посмял да кажеш на някой, че е селянин
ей така, както се разхождаш в софия и виждаш некви диви селяни от пловдив, примерно
ше отидеш ли да им кажеш "абе, ей, шш, селяни"

:) Зависи ако ме е подразнило нещо защо да не им кажа ?

tireheb
06-13-2013, 22:57
щото си мишка :)
истината е, че ще погледнеш засрамено настрани, пък ако ти кажат и кафенце ще им донесеш
после ще дойдеш тука и ше изпишеш 1 тон простотии, от които само ще си проличи още повече ква купчина отпадъци си

TrollFaace
06-13-2013, 23:04
Най-вероятно като малък са го тормозили някой "селяни" и затова сега избива комплекси

Bank$
06-13-2013, 23:20
щото си мишка :)
истината е, че ще погледнеш засрамено настрани, пък ако ти кажат и кафенце ще им донесеш
после ще дойдеш тука и ше изпишеш 1 тон простотии, от които само ще си проличи още повече ква купчина отпадъци си

Много вярно !!!

Supermassive____
06-13-2013, 23:45
:lol:

machoka
06-14-2013, 07:20
Ако инвестираш 10млн, може и да си позволиш да спиш до обяд. 10хил са дискотечни пари за инвеститорите, с които не можеш да направиш нищо повече от това да си купиш 10год кола или да излезеш няколко вечери както си трябва.

Освен това не можеш да инвестираш в нещо, което не разбираш?!?

Ivaaaaa
06-14-2013, 07:38
мдае сигурно :lol:
то и акционерите, които са инвестирали минимум 10млн за банка си спят до 2
нема такава песен да не правиш нищо и парите да ти идват отгоре

Schumacher1
06-14-2013, 07:39
Ако инвестираш 10млн, може и да си позволиш да спиш до обяд. 10хил са дискотечни пари за инвеститорите, с които не можеш да направиш нищо повече от това да си купиш 10год кола или да излезеш няколко вечери както си трябва.

Освен това не можеш да инвестираш в нещо, което не разбираш?!?


Първо не мисля,че това което казваш е така и да важи за българия и с точните примери които дадох ? 10 милиона да инвестираш са много пари( и не са инвестирани в къщи на плажа в Калифорния),а примера който ти дадох с футболните сайтове които имат добра посещаемост и реклами , значи се печели нещо също и сайтовете за хранителни добавки които според мен също имат бъдеще, та какво ми пречи както ти казах да инвестирам тия пари и какво ми трябва да разбирам след като съм купил няква част от печеливша фирма/сайт и ми носи няква печалба на месец ? За това не знам какво има да му разбирам, това не е свързано с задачи по математика примерно :Д.. че да ги разбирам .. и конкретния ми въпрос на който нямаше отговор беше ( Какво трябва да направя примерно да се свържа с собственика на даденото нещо и да го попитам дали мога да купя част от неговата фирма и един вид да ми носи пари и на мен , или какво ако някой е запознат да отговори )

Schumacher1
06-14-2013, 07:42
мдае сигурно :lol:
то и акционерите, които са инвестирали минимум 10млн за банка си спят до 2
нема такава песен да не правиш нищо и парите да ти идват отгоре


Хахаха нищо лично,но не си много наясно с нещата купи 5 къщи на плажа в Калифорния и им зимай наем, да видим какво ще ти трябва да правиш друго че да не спиш до 2 ?

yakuza_
06-14-2013, 07:44
мдае сигурно :lol:
то и акционерите, които са инвестирали минимум 10млн за банка си спят до 2
нема такава песен да не правиш нищо и парите да ти идват отгоре

има има




Може да се пробваш на сайта на трейдар БГ първо с вирутални пари, да видиш как стоят нещата. Там те пуска точно с 10к лв. Аз за една седмица преди 2-3 години, ги бях направил 170 000. Ама няма нищо сигурно.

machoka
06-14-2013, 08:27
Първо не мисля,че това което казваш е така и да важи за българия и с точните примери които дадох ? 10 милиона да инвестираш са много пари( и не са инвестирани в къщи на плажа в Калифорния),а примера който ти дадох с футболните сайтове които имат добра посещаемост и реклами , значи се печели нещо също и сайтовете за хранителни добавки които според мен също имат бъдеще, та какво ми пречи както ти казах да инвестирам тия пари и какво ми трябва да разбирам след като съм купил няква част от печеливша фирма/сайт и ми носи няква печалба на месец ? За това не знам какво има да му разбирам, това не е свързано с задачи по математика примерно :Д.. че да ги разбирам .. и конкретния ми въпрос на който нямаше отговор беше ( Какво трябва да направя примерно да се свържа с собственика на даденото нещо и да го попитам дали мога да купя част от неговата фирма и един вид да ми носи пари и на мен , или какво ако някой е запознат да отговори )

ти май не можеш да разбереш някои основни неща..

1. Кой ще ти продаде част от нещо печелившо, та да печелиш и ти, а не само собственика?
2. Продават се губещи неща - за да налееш своите свежи средства и чрез конкретни свои виждания да поемеш риска да направиш от едно губещо предприятие - печелившо.
3. Няма такъв филм да спиш до 2ч, ако искаш да правиш пари.
4. Всички щяхме да спим до 2ч, ако това беше начина. Не си измислил нещо революционно.

klimatronik
06-14-2013, 09:04
Хахаха нищо лично,но не си много наясно с нещата купи 5 къщи на плажа в Калифорния и им зимай наем, да видим какво ще ти трябва да правиш друго че да не спиш до 2 ?

Ти докато стигнеш да имаш 5 къщи в Калифорния ще да е кат инвестираш 10 хил лева плюнка в нещо , което и ти не знаеш, а после спиш до 2 :Д смях

Schumacher1
06-14-2013, 10:02
Ти докато стигнеш да имаш 5 къщи в Калифорния ще да е кат инвестираш 10 хил лева плюнка в нещо , което и ти не знаеш, а после спиш до 2 :Д смях



Ти си зле.. оная горе каза че с 10 милиона не може да спиш до 2 , и дадох примера с къщите в Калифорния не че аз ги имам 10 милиона , но тук говорим за българия не за Сащ и не всеки инвестира 10 милиона( а работата е там че ти със сигурност няма да стигнеш къщите в Калифорния )

Schumacher1
06-14-2013, 10:06
ти май не можеш да разбереш някои основни неща..

1. Кой ще ти продаде част от нещо печелившо, та да печелиш и ти, а не само собственика?
2. Продават се губещи неща - за да налееш своите свежи средства и чрез конкретни свои виждания да поемеш риска да направиш от едно губещо предприятие - печелившо.
3. Няма такъв филм да спиш до 2ч, ако искаш да правиш пари.
4. Всички щяхме да спим до 2ч, ако това беше начина. Не си измислил нещо революционно.

Не съм измислил, но елементарен пример ти давам че никой спортен сайт новинарски и т.н. няма само един собственик - съответно те са няколко , дали са 2,5,10 няма значение ( идеята както ти казах вече ми беше да иам част от някъв сайт за който със сигурност не се искат финансиране от 10 милиона ( някои хора да намалят филмите ) а много по малко : )

klimatronik
06-14-2013, 10:35
Ти си зле.. оная горе каза че с 10 милиона не може да спиш до 2 , и дадох примера с къщите в Калифорния не че аз ги имам 10 милиона , но тук говорим за българия не за Сащ и не всеки инвестира 10 милиона( а работата е там че ти със сигурност няма да стигнеш къщите в Калифорния )
Aз може би няма да стигна, но и ти с това мислене
- ,,Ами накратко чудех се за някво инвестиране на пари примерно до към 10 хиляди не повече в някой успешен сайт/фирма или наркатко след като ги инвестирам да спя до 2 следобяд и да си зимам секи месец няква сума пари печалба и така.'' - не те виждам, дори 10 милиона да имаш пак лесно се губят.

Schumacher1
06-14-2013, 10:42
Aз може би няма да стигна, но и ти с това мислене
- ,,Ами накратко чудех се за някво инвестиране на пари примерно до към 10 хиляди не повече в някой успешен сайт/фирма или наркатко след като ги инвестирам да спя до 2 следобяд и да си зимам секи месец няква сума пари печалба и така.'' - не те виждам, дори 10 милиона да имаш пак лесно се губят.


Дай ми 10 милиона и няма да ги инвестирам никъде : )

Chacho
06-14-2013, 11:32
Инвестирай ги в образование. Тва са малко пари. Намери си качествен доход, задели, изтегли пари и се пробвай. 10 хил. лева са нищожни пари за инвестиция.

Schumacher1
06-14-2013, 12:01
От личен опит ли говориш ? щото май не така като гледам .. ти къде си инвестирал 1 милион ? предполагам в нищо : ) ( Затова казах хора,които са запознати или са инвестирали нещо .. но в тийн форум .. иначе на приказки и аз мога да ти кажа баналните неща които ти изброи , но не си направил нищо)

Ivaaaaa
06-14-2013, 12:21
ти целия си едно клише..

Schumacher1
06-14-2013, 12:40
ти целия си едно клише..

Да, ти си тая клишираната която казва че и да има 10 милиона нямало да спи до 2 ..

klimatronik
06-14-2013, 12:58
а ти ако имаш 10 милиона како ше ги праиш?

Chacho
06-14-2013, 13:02
От личен опит ли говориш ? щото май не така като гледам .. ти къде си инвестирал 1 милион ? предполагам в нищо : ) ( Затова казах хора,които са запознати или са инвестирали нещо .. но в тийн форум .. иначе на приказки и аз мога да ти кажа баналните неща които ти изброи , но не си направил нищо)

Щото си трупам доходите и всичките ми планове за инвестиция изключват варианти до 10хил. лева, като изключим образованието, в което наливам и което за момента се изплаща подобаващо с работата ми.

От друга страна, имам опит в бизнеса със сайтове, тоест видях как един сайт съвсем спокойно си умря, въпреки че беше на бая по-късен и добре планиран етап от твоя и видях колко е трудно да се биеш с конкуренцията и да си извоюваш посещаемост, което общо взето е главната цел.

Тоест, тръгвайки сам, не виждам как ще те спасят 10хил лева. Дори да имаш 1 пич за съпорт, ще ти ги изяде тия парички за по-малко от половин година със заплатите си. Ако искаш да участваш във вече разработен проект като инвеститор... 10хилки ли? Ако тръгнеш да си го разработваш сам, съм почти сигурен, че ще издъхнеш на маркетинга.

Да не говорим, че футболен сайт или такъв за хранителни добавки ще има смазваща конкуренция. С bb-team, stamenov и sportal ли ще се бориш?

И пак казвам, 10 бона не са никви пари, щото в ИТ се изкарват за под половин година, което не коства кой знае какво образование и за 2-3 години можеш да събереш и сравнително по-сериозен капитал. За къде бързаш?

yakuza_
06-14-2013, 13:02
Аз бих ги сложил на безсрочен депозит, при положение, че годишната лихва на таквиа е около 2%, за 10млн, това са 200000лв. на година. А това е една добра сума, за да си живея, без да работя.

Ivaaaaa
06-14-2013, 13:10
при безсрочните депозити лихвите са по-малки, а по-големите депозити не се гарантират от фонда, мисля че над 100000 хил.лв. беше
а и сега със този данък се прибират 10 процента


колкото до автора не съм казала това, ами това:


мдае сигурно :lol:
то и акционерите, които са инвестирали минимум 10млн за банка си спят до 2
нема такава песен да не правиш нищо и парите да ти идват отгоре

даже и така да е както ти казваш - ми да няма да спя до 2 много ясно
така не се изкарват пари..

Chacho
06-14-2013, 13:12
Малък бизнес - по-голям бизнес - недвижимо имущество - наем - спане до обед.

:D

Ivaaaaa
06-14-2013, 13:13
Малък бизнес - по-голям бизнес - недвижимо имущество - наем - спане до обед.

:D

:lol:

yakuza_
06-14-2013, 13:14
Именно, че при безсрочните е по-малък %, те и затова са такива. Доколкото знам ако е срочен лихвата е около 5%.
А 10% от 200000, са си 20000, пак мога да си живея със 180к. За 10млн не ми трябва гарантиране, банките не фалират ей така.

За ДСК
Безсрочен влог в Лева Лихвен процент
Над 25 000,00 лв. 1,85%

След лихви пак ти остават 166 500 лв. Което е 13 875лв. на месец.
Само трябва да имаш 10млн.

Chacho
06-14-2013, 13:16
Бтв, оня ден с приятелите си говорехме кво ще направим, ако ни паднат 6 милиона. Съгласихме се всички:

3млн - частен бизнес и други инвестиции
2млн - за лични харчове
1млн - курви

yakuza_
06-14-2013, 13:18
Аз лично с 1 млн. ще си поживея, като ще обиколя света. А останалите 5 в някоя банка.

yakuza_
06-14-2013, 13:20
Даже не виждам смисъла да влагаш такива пари в бизнес... Защо ще си създаваш излишен стрес и риск ?

Ivaaaaa
06-14-2013, 13:26
Именно, че при безсрочните е по-малък %, те и затова са такива. Доколкото знам ако е срочен лихвата е около 5%.
А 10% от 200000, са си 20000, пак мога да си живея със 180к. За 10млн не ми трябва гарантиране, банките не фалират ей така.

За ДСК
Безсрочен влог в Лева Лихвен процент
Над 25 000,00 лв. 1,85%

След лихви пак ти остават 166 500 лв. Което е 13 875лв. на месец.
Само трябва да имаш 10млн.

нали знаеш, че банките никога не са на загуба и не си мислиш, че ще ти дават ей тъй пачките

винаги си преебан, повярвай ми :lol:
да има логика да ползват привлечени средства от клиенти и да дават по-малко лихва, отколкото когато ги нямат трябва да теглят заеми и да плащат по-големи лихви,
а и тези данъци и такси..не отчиташ ли данъка върху спестяванията?
а пък много неразумно е да не си гарантираш депозита в щото сме адски финансово нестабилни
не съм запозната дали можеш обаче да слагаш пари във всяка банка и така всеки депозит ти е гарантиран от държавата, но сигурно и тука е така измислено, че да си прецакан

Ivaaaaa
06-14-2013, 13:32
нз може и да си прав, но не ми се струва логично..както и да е
пускам си филма ^^

klimatronik
06-14-2013, 13:33
Аз лично с 1 млн. ще си поживея, като ще обиколя света. А останалите 5 в някоя банка.
Околосветско пътуване е не повече от 30 000 лв ...

Chacho
06-14-2013, 13:34
Даже не виждам смисъла да влагаш такива пари в бизнес... Защо ще си създаваш излишен стрес и риск ?

Ми не само за трупане на богатство, бих си гонил мечтите. Ако имах много пари, щях да направя филм по Starcraft, който вероятно може и да не се изплати. Макар че това е само лигав пример, ако имах възможност, щяха да отидат за изкуствен интелект с насоченост към лингвистиката. Говорещи роботи, yoohoo!

^Само Амстердам ще ми е над 30хил. лева, хахахаха

klimatronik
06-14-2013, 13:40
Ми не само за трупане на богатство, бих си гонил мечтите. Ако имах много пари, щях да направя филм по Starcraft, който вероятно може и да не се изплати. Макар че това е само лигав пример, ако имах възможност, щяха да отидат за изкуствен интелект с насоченост към лингвистиката. Говорещи роботи, yoohoo!

^Само Амстердам ще ми е над 30хил. лева, хахахаха
:Д. Е, ако харчиш по-пътя излишно и преспиваш у най-скъпите казина - да. Иначе и аз бих ги използвал за сбъдване на мечти и за цели, а не просто да ги харча за щяло и нещяло. Казвам го, защото има някои хора, на които им са малки мечтите и почти нищо не правят с тези пари.

yakuza_
06-14-2013, 13:42
нали знаеш, че банките никога не са на загуба и не си мислиш, че ще ти дават ей тъй пачките

винаги си преебан, повярвай ми :lol:
да има логика да ползват привлечени средства от клиенти и да дават по-малко лихва, отколкото когато ги нямат трябва да теглят заеми и да плащат по-големи лихви,
а и тези данъци и такси..не отчиташ ли данъка върху спестяванията?
а пък много неразумно е да не си гарантираш депозита в щото сме адски финансово нестабилни
не съм запозната дали можеш обаче да слагаш пари във всяка банка и така всеки депозит ти е гарантиран от държавата, но сигурно и тука е така измислено, че да си прецакан

За банката това са привлечени средства, те ще направят много повече пари от тях, от колкото аз от лихвите. Коя банка може да си позволи да гарантира такъв депозит ? Според чл.57 от закона за кредитните институции, банката е длъжна да ми плаща договорения лихвен %.


Аз не желая пари, за да продължавам да трупам още, а за да си живея спокоен живот. Всичко друго е лакомия, аз примерно също бих си осъществил някакви малки желания от сорта на - да карам от тия малките двуместни самолети и тн.

klimatronik
06-14-2013, 13:46
И все пак.... колкото и пари да имаш е лошо да нямаш работа ;)

Chacho
06-14-2013, 13:47
Изкефих се на Бил Гейтс наскоро и в какъв мащаб са му идеите. Беше казал, че ако не изчезне рака (или някоя друга болест от тоя калибър), няма да смята живота си за успешен. Със сигурност с парите в себе си бих мислил по съвсем друг начин. Вероятно щях да придобия известна доза обществен дълг, имайки известна доза власт.

yakuza_
06-14-2013, 13:53
10млн за глобален мащаб, са малко пари.

Chacho
06-14-2013, 13:58
Тъй е, да. А 70млрд. благосъстояние в ръцете на един човек обаче е феномен. ^^

machoka
06-14-2013, 14:43
70млрд в активи. Никой няма такива пари да извади кеш, както звучи.

а Якуза - идеята ти няма да се случи по една причина (да си живееш с 13хил лв лихва на месец) - и тя е, че когато имаш милиони - мераците ти стават за милиони.. и 13хил ще ги хвърляш на вечер ..

yakuza_
06-14-2013, 15:23
Аз по принцип не съм с "широки пръсти". Даже съм сигурен, че мислено ще си сложа някакъв лимит до 3к лева :D По принцип съм сметкаджия стане ли въпрос за пари (все пак уча счетоводство), но не бих се определил и като стиснат.

Chacho
06-14-2013, 15:27
Абе, общо взето, паднат ли ти пари, тепърва почваш да се учиш как да ги остискваш. Колкото и да са те.

yakuza_
06-14-2013, 15:30
Помня, че пред 2 години намерих 1 заплата от нещо което работих когато бях 11 клас :D

Chacho
06-14-2013, 15:33
И аз, ма под формата на маратонки. Взема и аз да запиша счетоводство.

yakuza_
06-14-2013, 15:38
Не ти трябва, загуба на време :D по-добре финанси или мио.

Schumacher1
06-14-2013, 16:15
при безсрочните депозити лихвите са по-малки, а по-големите депозити не се гарантират от фонда, мисля че над 100000 хил.лв. беше
а и сега със този данък се прибират 10 процента


колкото до автора не съм казала това, ами това:



даже и така да е както ти казваш - ми да няма да спя до 2 много ясно
така не се изкарват пари..

Толкова ли си алчна курва ? че 10 милиона не ти стигат и ще бързаш да ги правиш повече .. дай ми 10 милиона и ще съм на Хавайте и ще яхам сърф докато умра : )

До чачо , значи 5 заплати са ти , ами не всеки изкарва по толкова, да не говорим че ти 5 заплати става въпрос ако не ядеш пиеш от тях не плащаш сметки , което не виждам как ще стане : ) така че повече време ще ги спестяваш , но за това колко бързо ще ги изкараш ако се състезаваме всеки обикновен човек в която и да е държава примерно Норвегия ще вземе по бързо тия пари от теб нали се сещаш ? темата не е такава отностно сайта аз не съм казал че ще искам да съм конкуренция и тепърва да правя сайт че да се боря , а именно казах да съм част от някой успешен сайт който в близките години според мен няма да падне , но както ти каза си видял някой сайт да пропада , ще кажеш ли кой е той щото за някой известен не се сещам да е пропаднал в близките 2,3 год, иначе ако не е бил толкова известен и тепърва са решили да го правят може : )

Schumacher1
06-14-2013, 16:23
И все пак.... колкото и пари да имаш е лошо да нямаш работа ;)


Сигурен ли си ? както казах даваш 10 милиона хващам полета за Хавайте и секи ден сърф,печене и чукане на курви на плажа :Д

klimatronik
06-14-2013, 16:29
Сигурен ли си ? както казах даваш 10 милиона хващам полета за Хавайте и секи ден сърф,печене и чукане на курви на плажа :Д

и това ще ти омръзне

и както каза machoka - така ще ти свършат много бързо парите.
а и има толкова прилично богати,хора, които страдат точно за това, че нямат работа , а мозъкът тря се тренира

102
06-14-2013, 16:34
а и има толкова прилично богати,хора, които страдат точно за това, че нямат работа , а мозъкът тря се тренира

Много вярно.

Schumacher1
06-14-2013, 16:34
и това ще ти омръзне

и както каза machoka - така ще ти свършат много бързо парите.
а и има толкова прилично богати,хора, които страдат точно за това, че нямат работа , а мозъкът тря се тренира

Няма да ми омръзне вервай ми :Д .. иначе кое няма да ми стигнат парите ? с 10 милиона ще живееш много год ( не говоря да си купя скъпи коли от злато и да сършат бързо ) специално да съм си на плажа да си карам сърф ще ми стигнат докрая на живота ми : )

yakuza_
06-14-2013, 16:36
Бе дай ми пари и виж дали ще се хвана на работа. :lol:

102
06-14-2013, 16:36
Човекът е сложно животно, явно ти си от животните в клетка.

klimatronik
06-14-2013, 16:39
Schumacher1 и yakuza_ възнамерявах да ви дам по 10 милиона, за да се радвате, ама така като ви слушам, размислих, не заслужавате

Schumacher1
06-14-2013, 16:40
Човекът е сложно животно, явно ти си от животните в клетка.


Животно в клетка си ти ако мислиш , че докарването на допълнителни неприятности + възможноста да изгубиш всичките си пари не си затворник .. парите са за харчене и без да се замисля тия 10 милиона ще бъдат изхарчени на Хавайте докато карам сърф докато съм жив , а и накрая като останат пари преди да умра мое да ги метна в океана за кеф

yakuza_
06-14-2013, 16:41
Парите са за да ти доставят удоволствие, да ти улеснят начина на живот, ако на теб ти харесва да работиш, отваряй си фирми и си работи. Аз искам примерно да разгледам света.

Schumacher1
06-14-2013, 16:42
Парите са за да ти доставят удоволствие, да ти улеснят начина на живот, ако на теб ти харесва да работиш, отваряй си фирми и си работи. Аз искам примерно да разгледам света.

Точно и аз това ще обиколя местата които искам, след тва пускам котвата на Хавайте и си гледам кефа :Д

klimatronik
06-14-2013, 16:47
Ех... yakuza_ тъжно щеше да ми стане ,ако разбера,че съм загубил 10 милиона...


Иначе парите са за харчене, но се печелят с труд. Винаги искаш още и още ... веднъж влезеш ли в играта, няма отърване и винаги изпитваш недостиг от пари.

Schumacher1
06-14-2013, 16:49
Печелят се с труд , на колко хора се паднаха по 200 милиона от тотото ..

yakuza_
06-14-2013, 16:50
Парите никога не стигат, но до този момент не съм бил алчен за пари и не съм изпитвал недостиг.

klimatronik
06-14-2013, 16:50
Печелят се с труд , на колко хора се паднаха по 200 милиона от тотото ..

само на мен

klimatronik
06-14-2013, 16:51
Парите никога не стигат, но до този момент не съм бил алчен за пари и не съм изпитвал недостиг.

да, за това и няма да ти дам 10 милиона :(

Schumacher1
06-14-2013, 16:52
Ти ако имаше толкова милиони , бих те посъветвал да не пишеш в форума повече , щот с якузата може да те намерим и да си ги вземем без да трябва да ни ги даваш :Д

klimatronik
06-14-2013, 16:54
нямате пари ,за агенти..

Schumacher1
06-14-2013, 16:54
Къв агент намираме ти йп то, другото е лесно

klimatronik
06-14-2013, 16:59
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=W1PDMkBN-jU

klimatronik
06-14-2013, 17:01
нямате пари за бензин до Варна

Ivaaaaa
06-14-2013, 18:40
Не ти трябва, загуба на време :D по-добре финанси или мио.

счетоводството не е загуба на време... един човек, който иска да работи в банка примерно не може без него
нищо, че е най-скучния предмет, но се научават доста неща(някои не толкова законни :Д)


Толкова ли си алчна курва ? че 10 милиона не ти стигат и ще бързаш да ги правиш повече .. дай ми 10 милиона и ще съм на Хавайте и ще яхам сърф докато умра : )


само един комплексар може да каже това
няма страшно не се обиждам
нито ме познаваш, нито нищо, а ме нападаш...по-добре бягай си набий една злобарка и се успокой

yakuza_
06-14-2013, 18:43
С финанси може да научи много повече неща.

Ivaaaaa
06-14-2013, 18:44
уча и финанси and i dont think so

yakuza_
06-14-2013, 18:50
аз завършвам счетоводство и контрол и съм учил и финанси и международен икономикс
говори ми още

Ivaaaaa
06-14-2013, 18:55
това няма общо с твърдението, че счетоводството е безполезно

Schumacher1
06-14-2013, 18:59
счетоводството не е загуба на време... един човек, който иска да работи в банка примерно не може без него
нищо, че е най-скучния предмет, но се научават доста неща(някои не толкова законни :Д)



само един комплексар може да каже това
няма страшно не се обиждам
нито ме познаваш, нито нищо, а ме нападаш...по-добре бягай си набий една злобарка и се успокой

Кое съм комплексар че ти не си виждала 10 милиона на една маса ? и даже 1/10 от парите също , но ако ти паднат 10 милиона веднага ще се чудиш да ги правиш повече а няма да ги харчиш и да си гледаш живота .. тъпо курве си и алчно едното без другото не може : )

klimatronik
06-14-2013, 19:00
аграрната икономика най добре :D

Schumacher1
06-14-2013, 19:00
Иначе с твоя смешен мозък ще ги изгубиш парите , след това ще бачкаш за трохи , а докато при мен ще си гледам кефа на Хавайте и ще яхам сърф и накрая преди да умра ако са останали някви пари ще ги метна в океана за кеф, щот са нищо разираш ли ? те са за харчене и да ти бъде живота по лесен

Schumacher1
06-14-2013, 19:02
Иначе с твоя смешен мозък ще ги изгубиш парите , след това ще бачкаш за трохи , а докато при мен ще си гледам кефа на Хавайте и ще яхам сърф и накрая преди да умра ако са останали някви пари ще ги метна в океана за кеф, щот са нищо разбираш ли ? те са за харчене и да ти бъде живота по лесен

klimatronik
06-14-2013, 19:02
Кое съм комплексар че ти не си виждала 10 милиона на една маса ? и даже 1/10 от парите също , но ако ти паднат 10 милиона веднага ще се чудиш да ги правиш повече а няма да ги харчиш и да си гледаш живота .. тъпо курве си и алчно едното без другото не може : )
а ти ще ги харчиш за себе си, за тва няма да получиш

Schumacher1
06-14-2013, 19:03
а ти ще ги харчиш за себе си, за тва няма да получиш

Попитай оня дето спечели джакпота в Англия 90 милиона или в Испания 60 да продъжавам ли да изброявам ? ти също няма да ги получиш надявам се го знаеш : )

yakuza_
06-14-2013, 19:03
това няма общо с твърдението, че счетоводството е безполезно

аз не казвам, че е безполезно, просто че няма смисъл да си губи времето, като има доста по-добри предмети свързани с икономика

Schumacher1
06-14-2013, 19:04
Аз не съм казал че въобще ще ги имам някога, но говорим ако ги имаш да ти паднат от тотото например пак ги имаш нали ?

klimatronik
06-14-2013, 19:12
Аз не съм казал че въобще ще ги имам някога, но говорим ако ги имаш да ти паднат от тотото например пак ги имаш нали ?

туй тото ти е голям мерак :Д
и да.. аз пари на вятъра няма да хвърлям, ами ще направя някакво поне малко дарение .

Schumacher1
06-14-2013, 19:14
туй тото ти е голям мерак :Д
и да.. аз пари на вятъра няма да хвърлям, ами ще направя някакво поне малко дарение .

Давам ти пример, че на тия дето се пада от тотото не са работили за тях ? .. и тука си говорим кой какво би направил ако ги има , естествено едвали на всеки ще му се падне да живее с 10 милиона :Д

klimatronik
06-14-2013, 19:20
всичко започна с тва че искаш да инвестираш 10 лева и после да спиш, а по тая логика няма да печелиш много

Schumacher1
06-14-2013, 19:32
Някои хора обаче объркаха за 10 те милиона работата .. щот аз няма да печеля като ги имам 10 те милиона а ще ги харча за това са парите

Ivaaaaa
06-14-2013, 20:25
аз не казвам, че е безполезно, просто че няма смисъл да си губи времето, като има доста по-добри предмети свързани с икономика

never mind


Кое съм комплексар че ти не си виждала 10 милиона на една маса ? и даже 1/10 от парите също , но ако ти паднат 10 милиона веднага ще се чудиш да ги правиш повече а няма да ги харчиш и да си гледаш живота .. тъпо курве си и алчно едното без другото не може : )

:lol:
чувствам се толкова добре, че не мисля да ти отговарям като те обиждам нито сега, нито когато и да е
не си ми толкова важен, че да си развалям настроението, заради теб

FuCKkK13
06-14-2013, 20:35
Всичко извън София е село :)

що се мъчиш ? много се радвам на такива дето не виждат по далеч от носа си

kr373n
06-14-2013, 20:39
Мобилни приложения.
Но трябва да знаеш ХТМЛ 5 "и да имаш лев" като за начало.

Schumacher1
06-14-2013, 22:33
never mind



:lol:
чувствам се толкова добре, че не мисля да ти отговарям като те обиждам нито сега, нито когато и да е
не си ми толкова важен, че да си развалям настроението, заради теб

бати злето бате