PDA

View Full Version : Липсата на воля



fifito19
06-14-2013, 13:30
Съвсем накратко- имам огромно желание да отслабна. Имам възможност да посещавам фитнес, да ходя на тренировки- лека атлетика или тенис, мога да се храня на диета. НО няма волята да продължа. След две седмици всичко просто отива на кино. Първо, защото аз не мога да устоя. Второ, защото нямам никаква подкрепа от родителите ми- купуват си те мазните и тлъсти гадни неща и ми ги носят пред носа и аз им повтарям да се спрат малко или поне да ми напомнят, че примерно имам да карам велоергометъра или имам да правя преси и т.н. Но те си чешат ушите и въобще не ми помагат. Никой от приятелите ми не иска да се навие да ми помага да не се отклонявам от режима и накрая аз пак съм пълна и нещастна, защото нямам воля. Как сама да се впрегна, как да намеря начин, какъв е този начин, който да ме държи в диетата? ИМАМ НУЖДА НЕЩО ДА МИ НАПОМНЯ ДА СИ ВЪРША УПРАЖНЕНИЯТА И ДА ЯМ ЗДРАВОСЛОВНО. Дайте ми идеи? Съвестта и близките хора ги изключваме, те не вършат работа.

vladyman
06-14-2013, 15:13
Намери си мотивация. Без да те познаваме няма как да знаеме какво точно е подходящо за теб. Злоба, завист, любов, ниско самочувствие, високо самочувствие, егоизъм, нарцисизъм, меркантилност, страх, дисциплина - всяко едно от тези може да бъде източник на мотивация, от теб си зависи да избереш това което най ти приляга.

ПС: "Имам огромно желание да отслабна" и "нямам волята да продължа" са две абсолютни противоположности и няма как да имашп и двете едновремено.

102
06-14-2013, 15:16
Може... шизофрения.

Chacho
06-14-2013, 15:23
Волята се тренира, а мотивацията се помпа И от резултатите.

Напъваш се прекалено много за 2 седмици и после не правиш нищо. Намали напрежението. Дори 1 месец да се подготвяш, а после да почнеш с истинската тренировъчна програма, пак ще спечелиш.

Постави си дългосрочни цели и ги раздроби на краткосрочни. За седмицата да направиш 2 бягания по 1 км, 3х30 коремни преси, т.н. Следващата седмица +1бягане и +0.5км на бягане, +5 коремни преси и нещо такова. Такива прогреси седмица по седмица, трябва сумарно да дават дългосрочният ти план - 4 бягания по 6км, 4х50 коремни и подобни. Това са фиктивни числа, но си поставяй цели в самата тренировка (не цели в резултати, тоест колко кила да свалиш) и ги гони тях.

Има и още нещо. Ако издържиш 1-2 месеца, после ще си в период, в който няма да ти е писнало. Ако не стане спорта огромна част от живота ти, рано или късно ще ти омръзне. Но приеми омръзването като период на почивка. Ако ти писне - дай си 1 месец почивка и после продължи.

И не се дръж на диета, която трябва да спазваш 2 месеца и после да се върнеш към предишното хранене. Изгради си хранителни навици, които ще можеш да спазваш. Намисли си какво искаш да ядеш, отиди с майка си до магазина и й кажи "купи ми това, това и това", преди да го е купила и сготвила, за да ти го сервира на масата. Макар, че е по-малко егоистично, ако ти си готвиш своите неща, щом искаш да се храниш отделно от родителите си.

И колкото повече усилия полагаш, толкова повече воля ще придобиваш. А не обратното, да имаш готова воля, която да ти даде възможност да полагаш усилия.

Your.Passion
06-14-2013, 15:27
Влизай тука,ние ще те мотивираме 8-) !

Deadlock
06-14-2013, 15:33
Когато мотивацията ти идва от цел някъде в бъдещето, е изпитание за волята. Има опасност да се предадеш, а ако не се предадеш, ще ти е трудно. Но когато мотивацията идва не само от крайната цел, но и удоволствието от стъпките към нея, тогава не трябва толкова воля да следваш плана.

За отслабването това означава да избереш спорт, който ти харесва и с който би се занимавала и да нямаше проблеми с килограмите. Също така да подбираш храна, която е хем здравословна, хем ти е вкусна, а не да ядеш трици (в случай че не обичаш трици де). Готви си я сама, за да не зависиш толкова от подкрепата на вашите, а и готвенето прави хапването после по-вкусно. :Р Стремежът трябва да е да ти е приятно да живееш по-здравословно. Така няма да спираш.

102
06-14-2013, 15:37
Просто си хвани гадженце, няма да ти е трудно. И не, то няма да те мотивира, но ти самата ще започнеш да се мотивираш.

Izabela97
07-07-2013, 05:13
Това все едно съм го писала аз... Обаче аз се стегнах и отскоро започнах хранителен режим и когато съм подготвена ще започна и тренировките :) Всичко зависи от теб самата, аз докато тренирам слушам любимите си песни и ми е по-лесно. Намери и своята мотивация и давай! :)

abvd
07-07-2013, 09:27
Като за начало.. се запиши на мотивационен спорт ( ММА , бокс , кик-бокс , муай тай , айкидо , борба , джудо , граплинг и т.н. ) след това почни всяка сутрин преди кафе или закуска да правиш по една кардио тренировка било то бягане , лостове , фитнес , правиш си една огромна диета като след тренировка ядеш месо и си шесторка. аре успех от мен ! :)