PDA

View Full Version : оставане на изпит по математика



weheartiit
06-14-2013, 20:14
Тази година не се разбрахме нещо с г-жата,признавам си и,че не учих и се усетих сега накрая,
та оценката ми за годината се оформя за 2,93 (и не,това нашата г-жа не може да го приеме за 3
защото ако го направи ще ми го изкара през г*за до 12 клас) и ще остана на изпит предполагам.
Освен ако оценката ми по някаква случайност на изходното не е 3.
Не са ми ясни нещата как стоят,върху какво ще е изпита,колко време продължава,
ако не мина и него какво става ? Та ако някой е запознат ако може да ми разясни. :)

OoVasKoO
06-14-2013, 20:42
Ох, дано да изкараш 3 ;)

weheartiit
06-14-2013, 20:55
и аз на това се надявам :х

draid
06-14-2013, 20:58
И 2.99 да е пак си е 2
Иначе нищо страшно няма да има на изпита

weheartiit
06-14-2013, 21:17
^ знам,че е така,но попринцип всяка госпожа по математика,която съм имала до сега
не е била толкова стриктна и за 2,90 пак е пишела 3.Даже на някой хора със сумати
2 са пишели 3.Но не,не съм познала тази година (за втора година съм толкова слаба по математика)
и сега ми е малко кофти.

AnzaRe
06-14-2013, 21:31
Госпожата ти е строга нещо

Supermassive____
06-14-2013, 21:52
Е как може така бе.. Математиката е толкова лесна в средното.

weheartiit
06-14-2013, 21:55
нищо не разбирам аз,признавам си
само системните линейни уравнения,биквадратните уравнения,корен квадратен и транслация
разбрах тази година :д
геометрията ми е пълна Индия,някой неща за първи път ги видях днес на изходното

draid
06-15-2013, 09:23
Не разбираш щото надали си си седнал на задника да прочетеш теорията, да решиш примерите и т.н. Пък и да питаш госпожата след часа ако нещо не си разбрал. Вината си е изцяло твоя и тук не става въпрос за оценката дали е 2 или 3, то е все едно и също.

Rabalka
06-15-2013, 14:08
Споко аз след 5 двойки по математика и аз съм на изпит.Ама от понеделник тръгвам на частни че нищо не разбирам

dark_girl
06-15-2013, 14:11
А ти защо не направи някакво усилие?Не може веднага да се откажеш,математика така не се учи.Четеш си теорията,преглеждаш си задачите от клас,пререшаваш ги и се упражняваш,ако ли не питаш госпожата.За този предмет трябва практика,това не ти е литература.В началото не можеш една задача да решиш,после още една/защото изобщо не се занимаваш/и накрая на изходното ниво се чудиш дали си учил такова нещо .. Аз като не разбера някоя задача се прибирам,отварям си учебника,чета теорията,гледам си задачите от клас/като и там съм внимавала/,пререшавам ги,сверявам и пак отначало .. Блъскам си главата докато не стане и после решавам още задачи .. Така се учи математика!

М/у с тази тактика завършвам 2 години подред с шестица,предишните бях с петица.

anonymous895156
06-15-2013, 14:14
Споко аз след 5 двойки по математика и аз съм на изпит.Ама от понеделник тръгвам на частни че нищо не разбирам

:lol: на време си се сетила обаче

weheartiit
06-15-2013, 22:11
Къде съм казала,че не си заслужавам оценката ?
Да знам си,че съм за 2,но в моето училище не е толкова лесно .
В езикова съм и се предполага,че на първо място трябва да ми е езика ,само че
госпожата по математика не мисли така! Накара ни да си купим два сборника и
преди всяко контролно трябва да и носим всеки съответен дял от сборника (а те са по 100-150 задачи).
Отделно ако един път си без домашна - 2.Ако излезеш на дъската и не можеш да и решиш задачата - 2.
Не знам как стават тези неща ,имам две 2 от домашна и две 6.Двойките разбира се са зачетени,но 6 никакви ги няма.
На всичкото отгоре изобщо не си обяснява добре уроците (като се има на в предвид,че
във всеки клас ,който преподава ще останат поне по 5 човека) и не ,не е само заради нас,
и заради нея е.Препоръча ни да сме си учели уроците от някакъв сайт,не и
се занимава на жената явно :Д
Много взех да се обяснявам :Д
Не това ми беше въпроса.Исках просто да разбера какво става ако остана на изпит и колко време трябва
да ходя.

dark_girl
06-16-2013, 07:43
Щом не преподава като хората,се оплачете от нея на директора!
Другият вариант е да се оправяш сама.

Nakadah
06-16-2013, 07:53
То така е като сте по цял ден по кафенцата...

2 Сборника по 150 задачи и били много ахахахаха. Това го решавам за 1 weekend в университета... Оплаква се, че има 2-ка след като са я изпитали на дъската и не е знаела урока. Ахахахахаха. Езика и било първостепенно и за това, не трябва да учи математика... АХахахаха.

Ебати разглезените деца...

А сега да ти отговоря на въпроса. На поправителния ти ще се падне нещо от това което сте учили през цялата година. Така, че като не си учила през цялата година сега трябва да научиш всички за няколко дена...

weheartiit
06-16-2013, 08:52
Не ходя по кафенца.
И съжалявам,че не мога да напиша 300 задачи.
Никъде не съм казала,че като съм в езикова не трябва да уча математика ама поне
мало да се съобразява,може да ни дава по лесни неща и да не изисква толкова.
Разглезени деца,добре бе големияя.
Като почнете така да се правите на интересни,едва ли си бил примерен по всичко в училище ,
нужен е и социален живот.
оплаквали сме се на директорката ама тя е приятелка с госпожата и нищо не иска да направи ;Х
Родителите ни даже правиха подписка и се надявам догодина да я махнат.

П.С. мерси иначе,че ми отговори

muci_shalqlq
06-16-2013, 11:45
аз изкарвам 3-ки по математика с други методи, вече 5 години. мн сте старомодни, сорка.

muci_shalqlq
06-16-2013, 11:45
дано останете на изпит още поне 3 пъти. овце такива. беееееееееееееееееее!

weheartiit
06-16-2013, 13:21
е ,не с лошо :D

Amore-Mio*
06-16-2013, 15:31
2.93 си е двойка. 2,99 също.

Дано да имаш тройка на изходното, инак не знам как би могла да си вземеш изпита, който ще ти е супер труден, след като не си учила и нищо не ти е ясно.

weheartiit
06-16-2013, 19:48
ами да ,надявам се ама надали ...

Chacho
06-17-2013, 08:16
Добре, какво точно искаш да ти се каже? За 3 дена ще научиш целия материал, айде стегни се. Елементарно е. Не е въпрос на приоритети, езикови, глупости, тва са толкова лесни неща, че един ден ще е срамно да не разбираш поне толкова. За цялата училищна математика говоря. Е ти тема малко по-горе, сядай, чети, решавай, като се запънеш - питай и толкова.

По геометрия, за да не знаеш за 3ка, трябва да не си си виждала формулите за материала през живота. Кво остава за задачи, където трябва да се помисли? А се иска толкова, ама толкова малко, че да я вземеш тая математика.

И, да, когато бяхме колкото теб, имахме време за социален живот, повече, отколкото на вас мъничките ви стиска, щото сте сравнително кротки последно време. И пак сме си изкарвали 6ците на не по-ниски критерии.

girlwithblueeyes
06-17-2013, 08:22
Математиката и на мен винаги ми е била трудна особено геометрията . Но винаги съм се старала да си напиша на едно картонче формулите и да разглеждам уроците и теоремите и т.н . Без проблем си изкарвах между 5-6 . Трябва желание нищо не пречи да отделиш 1 час да порешаваш задаци . И защо вес учителите са ви винновни ей как веднъж не казахте че вината си е у вас . Ама да те все учителите са лоши .

scrooper
06-17-2013, 09:10
Много хубаво прави жената, че ви напъва, докато е време. И аз съм от езикова, и от самото начало бях потресена от изискванията, особено като сравнявах с кварталните училища. Даже ми е минавало през ума да се преместя. Сега обаче съм благодарна на даскалицата ми по Математика, която ни научи на второ равнище и ни даде представа що е висша математика. Да видиш как й простихме всички стряскащи контролни и двойки за отсъствие, като се оказа, че на мнозина от нас преподаденото ни е безценна помощ за университета.

girlwithblueeyes
06-17-2013, 09:14
Много хубаво прави жената, че ви напъва, докато е време. И аз съм от езикова, и от самото начало бях потресена от изискванията, особено като сравнявах с кварталните училища. Даже ми е минавало през ума да се преместя. Сега обаче съм благодарна на даскалицата ми по Математика, която ни научи на второ равнище и ни даде представа що е висша математика. Да видиш как й простихме всички стряскащи контролни и двойки за отсъствие, като се оказа, че на мнозина от нас преподаденото ни е безценна помощ за университета.

Ще го разберат тва но ще е вече късно или може би няма да е от нея си зависи .

weheartiit
06-17-2013, 16:10
Заколете ме направо щото не разбирам математиката ...
Признавам си мързи ме ,не ми харесва предмета,нямам желание да го уча,НО
знам,че е важен и ми трябва.Не обвинявам единствено госпожата,знам че и аз си
имам вина ,обясних по-горе защо.Няма нужда да се зъбите ,във форума всички
се изкарвате примерни,но надали е така.И вие не сте харесвали дадена госпожа,и
вие сте били слаби по даден предмет.И едва ли по абсолютно всичко си учите с кеф
както го изкарвате ама айде...Не ме интересуваха тези неща да ми ги кажете,
интересуваше ме само какво представлява поправителния.Разбрах вече и може темата да
се заключи.

Chacho
06-17-2013, 19:13
Ние не ти казваме просто, че проблемът е, че не си учила. Казваме ти, че ако се обвързваш с формата на изпита, само ще си изиграеш лоша шега, не се занимавай с такива подробности. Имаш достатъчно време да си минеш материала и да си вземеш изпита само с четене. Връщаме ти фокуса към онова, което не ти се прави, щото са малко усилия, ма ще си изпуснеш момента.

А формата на поправителния си е задачи. Дават ти и решаваш.

girlwithblueeyes
06-18-2013, 05:26
В тоя живот сме принудени да правим мноог неща който не ни харесват или са ни трудни просто трябва да стиснем зъби и да ги направим . Естественно че така ща кажеш че се зъбим и че ти е било трудно е то всеки човек има дадена сфера където не е добър но е важното какво е направил за да стане поне една идея по добър .

BrainlessROCKBABY
06-18-2013, 08:45
^ знам,че е така,но попринцип всяка госпожа по математика,която съм имала до сега
не е била толкова стриктна и за 2,90 пак е пишела 3.Даже на някой хора със сумати
2 са пишели 3.Но не,не съм познала тази година (за втора година съм толкова слаба по математика)
и сега ми е малко кофти.

е, съжалявам, че ще ти го кажа, но проблемът е в теб
ако се беше стегнала малко, нямаше да се молиш на даскалите за 3-ки
имам слаби и неприятни предмети, но не съм се излагала така, че да остана на изпит

zlatko98
06-18-2013, 10:18
Аз също съм в езикова. Със сигурност математиката не трябва да е на ниво СМГ, ама пък не може да не ви напънат малко. Моята учителка също не обяснява хубаво, но това не означава, че аз не трябва да се потрудя. В часовете може да не правя нищо, но когато се прибера вкъщи сядам и решавам. Както ти казаха по-горе с практика става. Съвсем спокойно може да изкарваш хубави оценки дори учителката да не обяснява като хората. Четеш си теорията, пререшаваш задачите от клас и сядаш да решаваш, а ако нещо не е ясно питаш - за тая цел има приятели, роднини, във форума има тема за математика. С няколко часа на седмица без особено напъване не 3ки, ми 5ци и 6ци ще можеш да изкарваш.

weheartiit
06-18-2013, 12:09
Изкарахххххххх !
Имам 4 !!!!!!
оценката ми преди изходното беше 3,43 и ми каза,че ако на изходното имам 2 направо ме оставя,само
че на изходното съм изкарала 3,61 и ми писа 4 за годината :)
та мерси за мненията,догодина ще се подготвя по от рано ,
но наистина не знаете какъв проблем ми е госпожата,просто такава злоба няма никъде другаде.
И не не я определям като злобна заради оценките,които пише,а заради многото
други неща,които прави .

girlwithblueeyes
06-18-2013, 12:12
Поздравления !

Дано догодина не се стига до тук

anonymous708973
06-18-2013, 12:22
Като почнете така да се правите на интересни,едва ли си бил примерен по всичко в училище ,
нужен е и социален живот.

С това смешно оправданийце можеш да минеш, ако имаш петица.
За да имаш двойка като СРОЧНА оценка, а не като текуща, означава, че ти липсва каквато и да е заинтересованост към предмета. Единствено и само отличниците по предмета имат право да съдят дали учителят преподава добре, мнението на двойкаджиите никой не го зачита.

Завърших езикова, впрочем. Когато приоритет ти е езикът, можеш да допуснеш петица по математика, дори четворка. Ама двойка... айде стига наглост.

girlwithblueeyes
06-18-2013, 12:30
Ина сега и да й говорим няма да има смисъл . На мен също са ми казвали че двойкаджиите нямат право да съдят учителите защото са двойката са си виновни те не само учителите . Защото отличниците имат представа от предмета . И с това завърших езикова гимназия е оправдание . И на мен бг езика ми беше труден като го учих но не съм плюла по учителите ми.