PDA

View Full Version : Много важно и много спешно!



CooL_GirL12
06-15-2013, 10:53
Ще карам направо. На нво-тата имам 5.927 и по бг, и по математика. Приета съм и в Американския колеж. Балът ми е 35.708, предполагам ще ми стигне и за Испанската гимназия (164 ГПИЕ). Желанието ми е да се реализирам на по-късен етап в университет в Англия. Но парите, които ще давам за Американския колеж за следващите 5 години са 30000 евро. Това са много пари, които мога да спестя за университет. Но не знам дали ако завърша испанската, ще изкарам изпитите в Англия и то в университети като Кеймбридж. Защото в АК още от 11 клас започвам да уча за SAT и още един изпит, май тоефл беше. А в този формат ще са ми изпитите за такива университети. Докато в Испанската няма да уча за тези изпити и шанса да влезна в Кеймбридж значително намалява. Моля, трябва ми съвет кое училище ще е по-добре за мен и за изълняване на бъдещите ми желания за университет!

zlatko98
06-15-2013, 11:13
Миналата година бях пред почти същата дилема. Бях приет в американския и другия ми вариант обаче беше не испанската, а немската. Моето желание е да уча висше САЩ, но избрах немската, защото ако влезеш в американския голяма част от времето и парите, които биха могли да отидат за частни уроци ще отиват за АК. Отивайки в АК, ще получиш наистина солидни знания по английски, но в днешно време само с английски си за никъде. Според мен е по добре да отидеш в немска, френска или испанска и успоредно с това да ходиш на уроци по английски. Така ще имаш не един, а два езика на отлично ниво (стига да си достатъчно прилежна на частните). Друг плюс е, че ако решиш да следваш в САЩ спокойно може като един от изпитите САТ II да караш езика, който ти е бил първи в езиковата( испански, немски и френски са от езиците, които се изучават добре в езиковите и за които има САТ II ). Освен това, учейки в някоя не-английска езикова, ако не те приемат в желания/те университети в Англия и САЩ ще имаш и други стабилни алтернативи.