PDA

View Full Version : Подготовка за кандидат - студентски изпит по История



Nesta
06-15-2013, 14:30
Другата година ще съм 12 клас и съм се ориентирала към правото. Бихте ли ми обяснили с какво точно трябва да се подготвя за изпита.. Уроци, литература и т.н. :)))))))

girlwithblueeyes
06-15-2013, 14:32
Не съм много запозната . Знам само че в СУ се влиза с БЕЛ и История . По добре почин от сега уроци защото знам че изпитите въобще не са лесни .

Nesta
06-15-2013, 14:34
Именно за това искам от сега да започна да се подготвям. Навсякъде е с Бел и История.

girlwithblueeyes
06-15-2013, 14:38
Ми труднички са изпитите . Съжалявам не съм запозната много много . И аз ще уча право но не в Бг ако си се насочила към чужбина бих могла да ти бъда повече от полза . Знам че материала по История не много лек .

vladyman
06-15-2013, 16:15
Има си помагала за матурата по история - с примерни тестове, фактологическа информация и т.н. Зубкането обаче е много голямо, да знаеш. Вместо да се набляга на разсъжденията (защо се е случило нещо, какви последствия има от него, каква е връзката между това и онова) у нас за съжаление все още се набляга на тъпата фактология - кога е станало еди какво си, кой е направил еди какво си и т.н. Безмислена простотия...

kosder
06-15-2013, 23:01
Има си помагала за матурата по история - с примерни тестове, фактологическа информация и т.н. Зубкането обаче е много голямо, да знаеш. Вместо да се набляга на разсъжденията (защо се е случило нещо, какви последствия има от него, каква е връзката между това и онова) у нас за съжаление все още се набляга на тъпата фактология - кога е станало еди какво си, кой е направил еди какво си и т.н. Безмислена простотия...На нея не и трябва матура по история. Ако си се ориентирала към СУ си сядаш на дупето и почваш да четеш сериозно. Някои хора изкарват изпита, че е много труден, но не е точно така. Добре е при подготовката да пишеш теми, а не само да четеш. На мен това най-много ми помогна тази година. Предимство е, ако ходиш при добър преподавател на уроци, но и без тях може да се изкара добра оценка. Просто в темите е важен всеки един компонент фактологията, изводите от дадените събития, логическите връзки между определените периоди. В общи линии е това. Ако имаш някакви по конкретни въпроси питай.

nyxu
06-16-2013, 10:48
Литература и история е за правото.
Научи от кога до кога са управлявали владетелите, битки, договори, спогодби.. общо взето всичко, защото има и въпроси за развиване.
п.п. забравих да добавя и да наблегнеш на термините, както от езическия период, след покръстването и Виз. и ОИ период :)

Nesta
06-16-2013, 13:00
Благодаря ви:) иначе искам в БСУ ;д
А каква допълнителна литература трябва да чета? Някъде бях засякла, че някакви допълнителни книги могат да са ми от полза.