PDA

View Full Version : Невероятно спешно е, моля за бързи отзиви!



Renesme Cullen
06-15-2013, 22:02
Котката ми имаше проблемно раждане вчера-от 6 оцеляха само 3 котенца. Уж когато всичко се нареди, едното от живите изведнъж отказа да бозае и няма енергия... Когато го доближа до цицката, то започва да симулира смукане, но изобщо не я лапва дори! Не мога да понеса още едно да умре. Според вас дали е нормално, след като останалите две се хранят през 2 часа? Утре ще го заведа на доктор, но все пак бих искала да ви попитам за мнение преди това...

antineutral
06-16-2013, 04:53
Не искам да те обезнадеждавам, но на толкова крехка възраст шансът да му се помогне от специалист е много малък. Още повече, че в момента майката е най-важното за него и всяко отделяне от нея, пипането на котенцата и притеснението на котката не е полезно. Нищо не пречи да се консултираш с ветеринар, поне да знаеш въобще може ли да се направи нещо за малкото, но не го отделяй от нея.
п.п. от личен опит ако някое котенце има проблеми с бозаенето или просто е много слабичко, може да се храни с капкомер, макар че съм го правил с поне прогледнали котенца, а и майчината кърма не може да се замени с нищо

Renesme Cullen
06-16-2013, 20:59
Умря два часа, преди да дадеш съвета си, но все пък благодаря, за напред ще знам :)

draid
06-17-2013, 06:42
Първо кажи каква е котката. Второ кажи кое раждане и е това. Отделно котетата по принцип не се пипат много много, така че избягвай да ги разнасяш, премяташ и т.н.

heartshapedbox
06-17-2013, 19:25
Умря два часа, преди да дадеш съвета си, но все пък благодаря, за напред ще знам :)

Съжалявам за котенцето.

hristo99
06-17-2013, 20:09
А като не знаеш нищо за бременността и раждането, защо си си заплодила котката?

Котката не може ли сама да ги изроди без помощта на никого, все пак е същество, създадено да може да извършва това нещо. :)

scrooper
06-17-2013, 20:27
Котката не може ли сама да ги изроди без помощта на никого, все пак е същество, създадено да може да извършва това нещо. :)
Ставаше дума, че стопанката е трябвало да се информира, преди да позволи на котката си да се сноши с котарак. Или поне да поразучи това-онова, докато котката е още бременна.

Че са оцелели майката + 2 котенца е съдба, дето се вика. Две да са, ама да са здрави :)

Renesme Cullen
06-17-2013, 21:51
А като не знаеш нищо за бременността и раждането, защо си си заплодила котката?

Три котета се родиха мъртви и според лекарите това е нормално при породистите (тя е персийка). Знам абсолютно всичко за бременността и раждането, самата аз им махнах плацентата на живите, за да дишат, защото котката ми не им обръщаше внимание и ей ги на нищо им няма. Ражда за втори път и съм 100% наясно с процеса. Така че като не знаеш, моля не се обаждай :)

anonymous895156
06-18-2013, 05:59
Едно е котка в града, друго е на село.. Баба имаше една котка, която живя 14 години (почина преди година и нещо). Там няма как да ги спреш да се развъждат, често беше бременна. Само че и там си има естествен подбор: мъжките котки, бялките и змиите изяждат малките котенца, когато разберат за тях. Та искам да кажа, че си е нормално, ние никога не сме й помагали при раждането и отглеждането, а тя си отгледа стабилно поколение. Мисля, че всички женски котки, дори и тези, израснали в плен, имат вроден инстинкт за грижа за малките :)

anonymous895156
06-18-2013, 06:02
Защо да кастрираш горкото животно о.О

anonymous895156
06-18-2013, 06:12
Ама разбира се. Нека да гъмжим от бездомни кучета и котки, защо да ги кастрираме, та това е ужасно!

:)

girlwithblueeyes
06-18-2013, 06:25
Ясно е колко си запозната с котките и ражденето при тях

Кастрацията опраделено прави нещата по лесни . Кофти е но на никой не му се иска да хвърля котета и кучатат до безкрай . И после защото било пълно с такива ми то след всяко котило ксато се изхвърлят 4 котета и готово .

Renesme Cullen
06-20-2013, 22:28
От първия ти въпрос си личи колко си веща по темата.


С нетърпение чакам момента, когато със закон ще се забрани на всеки втори селянин да си развъжда домашното животно, за да изкара някой лев или защото 'то е животно, трябва да роди'. Ужас.


hristo99, то и жените така сме създадени, ама твоята ще я придумваш ли да ражда сама вкъщи?

Violenza, по-спокойно, не се заяждай с всеки. И защо трябва да се обиждаме? Котенцето умря от хипотермия, защото беше изстинало, след като от болницата (където роди две от мъртвите), ни ги върнаха покрити с урина, защото не ги бяха вадили от кашона. И не видях смисъл в това, което каза за закона и прочие. Какъв ти е проблема, във всеки коментар се заяждаш с хората!
П.С.: А да знаеш, че кастрацията е вредна? По-скоро тя трябва да се забрани, не може да отнемаш нечии органи и да възспираш жизнен процес, защото не обичаш животни!

didi327
06-21-2013, 10:21
Подкрепям мнението на Violenza. Дори дружествата за спасяване на бездомни животни съветваха хората да кастрират животното, което ще осиновяват. Имаше кратък период (май 1 седмица), през който кастрираха животните от дружествата безплатно. Не виждам каква е вредата от това. Даже има голяма полза. А и на животното не му отнемат орган, без който не може да живее. Имала съм 3 котки и никоя не ми е правила проблеми, заради кастрацията. За да не умират невинни котенца, кастрирай котката си. Така помагаш даже на животните на улицата.

Renesme Cullen
06-21-2013, 16:31
Значи казвате, че не мога да пусна котката си да ражда и да дам шанс за живот, след което да ги дам на сигурни семейства, които да се грижат за тях, когато пораснат, защото има риск, да умрат? По света всеки ден умират човешки бебета, и за това ли трябва да се кастрираме и жените? Няма значение, затварям темата, защото изобщо не се пише по самата тема, чиито проблем се разясни отдавна.

didi327
06-21-2013, 17:27
Ти не гледай хората, а гледай животните. Хората не раждат по 5 - 10 пъти като котките и то по няколко бебета наведнъж.. А не се ли сещаш, че помагаш на другите животни от улицата, когато кастрираш своята котка? Погледни го така: имате примерно 10 котки навън. И двама човека искат да осиновят 2 котенца. Те взимат твоите котенца, а навън остават тези 10. Ако си беше кастрирала котката, щеше навън да има 8 бездомни котки. Така спасяваш живота на 2 от тях. Не мислиш ли, че с кастрацията значително ще се намали броя на страдащите животни навън? И няма да срещаме още повече трупчета в кофите? С кастрацията на своето животно спасяваш живота на улично животно!

marilyn
06-21-2013, 19:34
Подкрепям Виоленца. Авторке, не знам как може да си против кастрацията, много е готино ежедневно да се изхвърлят на улицата невинни животинки, нали??? Думи нямам.

you're.never.walk.alone
06-21-2013, 22:10
Абсолютно ЗА мнението на Violenza !

Renesme Cullen
06-21-2013, 23:49
Котката ми се гледа в апартамент на 7 етаж, никога не излиза навън и мрази външни пространства, никога не бих позволила потомците й да са улични! Стига ми говорехте за улични котки, това какво общо има? Ама айде веднага, не съм била образована и какво ли не. Котката ми и двата пъти роди в домашни условия първия път на, втория път до леглото ми. Аз какво да направя, че са се родили мъртви? Или пък че в болницата (забележи, не на улицата) са я оставили да пикае върху бебетата, при положение че дадохме 200 лева разходи там, и то умря от изстиване? Държах му топла бутилка вода до края, аз да не съм врачка да предположа, че ще стане така? Написах тази тема, защото не знаех какво му е, разбрах чак сутринта, когато беше късно. Нито знаете какви са условията, нито нищо, и айде-селяндур (по думите на Violenza) дето я е оставил сама на улицата да ражда ме изкарахте! Амън вече, на всичкото отгоре затворих темата!

Auriss
06-22-2013, 07:30
Ей ... изядохте момичето. Може да отваря ориенталски ресторант, знае ли човек. let her be