PDA

View Full Version : Някой ако даде съвет.. за една дъълга история...



blitzz..
06-16-2013, 15:36
Хай ,от сега да кажа че писанките ми ще са малко дълги ,та на който не му се занимава - да не чете. ;)

Много дълго време се чудих дали да си пиша проблемите по разни форуми ама викам кво пък толкоз ,може някой да ми помогне ,така или иначе от никъде не ми идва на ум как да се справя а не получавам от никой съвет ,може би ще се получи тук ,ако ли не - поне ще ми олекне.. малко.
Запознах се с нея преди 4 години... даже не знам как да продължа. Така както я видях тогава - така я виждам и сега - все така красива. Навярно беше различна от останалите ,може би само за мен ,затова все ми правеше впечатление ,учехме в малко училище и начина по който трябваше да подходя беше меко казано - чужд език за мен.Всъщност ,тва не е най-важното ,след последвали караници ,сдобряване ,караници ,сдобряване май май станах бита карта за Нея. Дето се вика "паднах им в очите" ,не че съм направил нещо лошо ,там е проблема ,че не правех нищо ,може би от страх знам ли ,за пръв път ми се случваше..
Понеже беше много отдавна (поне за мен ,доста дълги ми се видяха тея 4 години..) ,и идея си нямам през колко 'приятеля' мина тя ,не съм ги броял ,ама аз все така исках да си я върна.
След всеки следващ който я оставяше се питах дали ако бях аз щеше да е така ,дали щях да я оставя ,колко дълго би продължило и докато се чудя как да взема завоя наново ,бам - тя пак с някой. Казвах си че ще чакам ако ще да е с месеци ,да дойде точния момент и да опитам отначало да си поправя грешките..
Последната година може би ,много се отчуждихме и т'ва много ме натъжава поради факта че бяхме наистина близки ,колкото и да се карахме ,споделяхме си за всичко ,писали сме си по цели нощи за какво ли не...
В последно време въобще ни няма.. здрасти - здрасти ,как си и тва е ... не ми е никак приятно ама го приемам някак си ,явно не мога да го променя..
Последното им момче (така да се изкажа) бяха заедно от 2012 ,януари .. даже 1ви ,как ли такива неща ще запомня - не знам. Наскоро са се разделили ,мисля че ,не знам ,не я питам. Той доколкото знам тази година завърши ,може би отива да учи някъде ,знам ли ,само предполагам ,все тая..
За момент видях светлинка в тунела ,е да ама не ... след като опитах да си направя "някаква среща" с нея ,поне да я видя ,да видя как е ,що е ,не че толкоз искам да бързам а просто да я видя ,едва ли не ме отряза ,поне аз така го приех пък как го е мислила тя - май по същия начин..
Вярно че през тея 4 години рядко съм видял хубав ден поради факта ,че така и не успях да си я върна а друга честно казано не искам ,мм.. не че не искам ,викали че "любов с любов" се забравя ама как по дяволите като във всяка една като погледна и виждам нея ,постоянно името им ми е в устата ,постоянно я търся като излезна ,видя някоя с коса като нейната и чувството което изпитвам е за секунда все едно ме блъска влак ,целия претръпвам и ме държи няколко минути пък ми мине ,и така до следващата. Просто съм се отказал да се оглеждам за някое друго момиче защото явно не искам ,не че не мога..
Та доста време мина ,а и последните дни са ми честно казано - ужасни ,чудя се как по-точно да подходя ,някак си да "лепна счупеното" ама нищо не ми идва на ум.
Всъщност ,бих отишъл до у тях ,по всяко време ,не ме е страх да я попитам ,просто не съм сигурен тя какво ще ми отговори.
Предполагам че мога да седна с нея и да поговорим като големи хора защото тя е наистина много умна и интелигентна и какво ли още не ,аз също съм "поозрял" (даже главно от тая случка май станах на човек..) ,ама знам ли кво ще ми отговори ,от това ме е страх..
Няма с кой да споделя ,няма кой да помоля за съвет пък и от всеки чувам едно и също което не ме устройва много много - "С времето всичко ще се оправи" ,ама аз от толкова време по-добре не съм се почувствал ,все на по-зле отивам а и тя май го знае ,или поне аз си мисля че знае...
Е ,поне малко ми олекна докато щраках по копчетата ,ама след малко като им видя някоя снимка или чуя някоя песен и пак ще съм като в началото ,кво да се прави..
Надявам се на чудо..
(Аз съм 95 ,тя е 97.)

FuCKkK13
06-16-2013, 16:26
не разбрах,заедно ли сте били ? колко време ? от колко време сте разделени ? виждали ли сте се по-сериозно ? (имам предвид само двамата,да си говорите,цял ден да сте заедно) през тия 4 години и тя яко е 97 това значи че сега е на 16 (навършени/ненавършени) което значи че преди 4 години е била на 12,та не разбирам на 1 кое ви е било сериозното ? ти си бил на 14.. и все пак.. я малко разяснение по въпросите ?

blitzz..
06-16-2013, 16:31
не разбрах,заедно ли сте били ? колко време ? от колко време сте разделени ? виждали ли сте се по-сериозно ? (имам предвид само двамата,да си говорите,цял ден да сте заедно) през тия 4 години и тя яко е 97 това значи че сега е на 16 (навършени/ненавършени) което значи че преди 4 години е била на 12,та не разбирам на 1 кое ви е било сериозното ? ти си бил на 14.. и все пак.. я малко разяснение по въпросите ?

Заедно но за кратко ,месец може би ,всъщност беше много объркано.От тогава насам сме разделени - декември 09'
Всъщност не са точно 4 години ,3 и половина ама на там е тръгнало че и 4 ще станат.. ,общо взето аз бях 8 клас ,тя 7 ми ,а по принцип трябваше да е в 6-ти ,т.е. една година по-рано е започнала ,мисля че ,както и да е. Мина доста време и двамата сме по-пораснали и не гледам преди какво е било а сега...

FuCKkK13
06-16-2013, 16:38
и това какво пречи да пробвате наново ? преди сте били малки,мислили сте по съвсем различен начин.. не чакай удобен момент - ако го чакаш той няма да дойде,все ще има нещо,което да не е наред щото просто никога нищо не е идеално на тоя свят .. така се просто излез от депресията,прочети по сайтове някакви изненади и такива неща,поискай да излезнете,кажи и че преди сте били малки и че искаш да пробвате пак и готово...

FuCKkK13
06-16-2013, 16:38
а да.. и това с отрязването не го разбрах - какво точно е станало ? искал си да излезете и тя е отказала ?

blitzz..
06-16-2013, 16:43
и това какво пречи да пробвате наново ?

На мен не ми пречи ,искам!
Проблема като цяло ми е в това ,че не съм сигурен тя какво иска и като цяло дали иска да се пробваме отново.
Не успявам да намеря подходящ начин да я питам ,пробвах да я поканя да се видим ,преди 3-4 дена и при въпроса ми дали иска отговора беше - "може" и това е. Разбрах го като - Не и за това ми е адски объркано дали въобще да се опитвам или съм бита карта отвред..

blue_eyes_1
06-16-2013, 17:01
Отдай се на чувствата си, но на живо. Излей душата си. Кажи, че през тези 4 тодини си мислил само за нея, колкото и налудничаво да и се стори. Няма смисъл от чакане, та ти си чакал 4 години...

br0ken
06-16-2013, 17:15
Така.Като за начало трябва да излезете.Това че е казала "може" не означава, че не иска.Попитай я пак и ако пак ти отговори така й кажи нещо от рода "Наистина искам да се видим, а това "може" ме обърква.Ако не искаш просто ми го кажи".Тогава има 2 варианта: 1. Ако ти каже, че не иска да се видите й кажи че няма проблем дори и да те боли.Това че неиска да се видите не означава че неможете да се сближите отново дори и да е в интернет.Или 2.Ако ти каже, че иска да се видите.Тогава си уговорете "срща" така да се каже.Змейте се, зававлякайте се и накрая й признаи всичко..но не забравяй НАКРАЯ, защото ако не изпитва същото към теб ще побърза да си тръгне, а и на всичкото отгоре през времето в което ще сте заедно ще ви бъде неловко.А ако и тя изпитва същото..вече знаеш какво да правиш.Тогава всичко ще си дойде от самосебе си ;)

ПП: Надявам се пак да се съберете.Късмет!А ако не стане горе главата.Огледай се и съм сигурна че ще намериш друга с която ще си още по-щастлив ;)

blitzz..
06-16-2013, 17:38
Не съм съвсем сигурен.
Ако тръгна да им пиша имам чувството че им се натрапвам и че просто им губя времето.
Вариант ли е да изчакам малко ,просто може сега да не им е до връзки или играта е "сега или никога"?..

FuCKkK13
06-16-2013, 17:40
На мен не ми пречи ,искам!
Проблема като цяло ми е в това ,че не съм сигурен тя какво иска и като цяло дали иска да се пробваме отново.
Не успявам да намеря подходящ начин да я питам ,пробвах да я поканя да се видим ,преди 3-4 дена и при въпроса ми дали иска отговора беше - "може" и това е. Разбрах го като - Не и за това ми е адски объркано дали въобще да се опитвам или съм бита карта отвред..

може не е НЕ ! ... просто сам си го правиш.. не се отчайвай така,давай смело.. все пак няма да ти светне от небето дали тя иска да сте задно.. трябва да пробваш,да говориш с нея,да опитате.. просто излез с нея,бъди мил и ако всичко мине добре и тя не се държи дръпнато и т.н. можеш някоя изненада да и направиш ( примерно)

FuCKkK13
06-16-2013, 17:41
Така.Като за начало трябва да излезете.Товз че е казала "може" не означава, че не иска.Попитай я пак и ако пак ти отговори така й кажи нещо от рода "Наистина искам да се видим, а това "може" ме обърква.Ако не искаш просто ми го кажи".Тогава има 2 варианта: 1. Ако ти каже, че не иска да се видите й кажи че няма проблем дори и да те боли.Това че неиска да се видите не означава че неможете да се сближите отново дори и да е в интернет.Или 2.Ако ти каже, че иска да се видите.Тогава си уговорете "срща" така да се каже.Змейте се, зававлякайте се и накрая й признаи всичко..но не забравяй НАКРАЯ, защото ако не изпитва същото към теб ще побърза да си тръгне, а и на всичкото отгоре през времето в което ще сте заедно ще ви бъде неловко.А ако и тя изпитва същото..вече знаеш какво да правиш.Тогава всичко ще си дойде от самосебе си ;)

ПП: Надявам се пак да се съберете.Късмет!А ако не стане горе главата.Огледай се и съм сигурна че ще намериш друга с която ще си още по-щастлив ;)
а твоя правопис е 6+ 8-)

FuCKkK13
06-16-2013, 17:43
Не съм съвсем сигурен.
Ако тръгна да им пиша имам чувството че им се натрапвам и че просто им губя времето.
Вариант ли е да изчакам малко ,просто може сега да не им е до връзки или играта е "сега или никога"?..

ъъъ що говориш в мн.ч. .. им ?! кои са ТЕ ?
няма не съм сигурен.. нямаш избор,трябва да опиташ.. или ще си минат още години и ще се питаш '' дали искаше да излезне с мен ? какво щеше да стане ? ами ако е искала ? какъв щеше да и е отговора ? дали не съм сгрешил ? дали е минало прекалено мн време че пак да пробвам? '' и т.н. ... 4 години изобщо не са малко време и е време вече да опиташ.. не можеш само щото те е страх от отговора да си в депресия още не знам колко време/години. вземи се в ръце и и покажи какво чувстваш.. ако не стане - здраве да е,поне ще знаеш, че си опитал,че няма за какво да се залъгваш,че трябва да си намериш вече окончателно др и т.н.

blitzz..
06-16-2013, 19:14
Явно "насила хубост не става" ...
При въпроса ми дали желае да се видим утре,с който подходих по-тактично от предния път отговора беше че е заета утре и чак другата седмица може.
Дори малкото капацитет в главата ми разбра намека че просто няма да се получи..
Карай ,ще видя кво ще стане "другата седмица" ,ще чакам ,тей тей съм свикнал ама вече не е същото.

Благодаря искрено на всеки който писа в темата ,живи и здрави! ;)

FuCKkK13
06-16-2013, 19:20
тогава просто и кажи '' когато можеш,звънни един телефон'' така нито си прецакваш входа ( ако има такъв) нито се натрапваш.. ако има желание ще ти се обади ( ако наистина е заета) ако не - няма да и досаждаш

blitzz..
06-16-2013, 19:23
Реално погледнато ако има желание да ме види не мислиш ли че ще ме потърси?
Ти ако не искаш например да се виждаш с някой ,по ред причини а той настоява да се видите ,вероятно за да не го отрежеш просто ще му кажеш по-късно ,както в случая.
Ще видя кво ще стане "другата седмица" ама моето мислене е такова - просто не желае а на сила няма да я карам.
Просто щом не иска - значи няма да стане.

FuCKkK13
06-16-2013, 19:26
аз ти казах нещо...иначе да.не бих досаждала

sneering
06-16-2013, 19:30
Ще видиш как след като се запознаваш с нови хора,тя ще ти се стори най-обикновенно момиче което даже изостава от други,които ще ти харесат повече като хора...
Просто си се вглъбил в нея,мисли обективно и ще видиш че е така.

blitzz..
06-16-2013, 21:06
Ще видиш как след като се запознаваш с нови хора,тя ще ти се стори най-обикновенно момиче което даже изостава от други,които ще ти харесат повече като хора...
Просто си се вглъбил в нея,мисли обективно и ще видиш че е така.

Силно се надявам! :)
И в двата случая ще е по-добре от сега.
Ако се съберем ще е супер ,прекрасно.
Ако не се съберем поне ще зная че има "точка" ,а не "запетая" и ще започна начисто.
:)