PDA

View Full Version : Ревността ми край няма :((



berna9
06-16-2013, 17:10
Здравейте! Регистрирах се в сайта само за да споделя положението в което съм изпаднала и да помоля за съвет :( Имам сериозен приятел от повече от година сме заедно, обичаме се като луди, но страшно много го ревнувам. Ревнувам го от всичко и от всички, дори от майка му. Ревнувам го когато излиза, когато е на училище, когато се среща с приятели, когато говори или се снима с приятели и качва снимки в социални мрежи или пък си пише/чати с някое момиче.. А пък, не дай си боже да се снима или говори с момиче. Ревнувам го от най-малкото нещо. Напоследък изпадам доста често в депресии, искам да се самоубия не ми се живее, избухвам в сълзи само при мисълта за него. Плача по цяла нощ и сякаш имам камък на гърдите, тежко ми е, не мога да дишам, задушавам се и не мога сутрин да отида на училище. До такава степен съм се вманиачила, че не мога да опиша с думи и дори самата аз мисля че е болестно състояние. Относно него, той не ми дава поводи за ревност, кълне се, че ме обича, излиза рядко, но въпреки това се самоизяждам. Имам чувството, че ако бих могла щях да му затворя очите, някак си ако може да не вижда нищо друго освен мен. Понякога, когато се караме искам да умре за да не е с никоя друга, ако не е с мен. Идея си нямам как да постъпя. Знам че има много теми като тази във форума, но моето наистина е много сериозно и не знам как да се справя. Моля ви дайте ми съвет!

br0ken
06-16-2013, 17:35
Защо го ревнуваш ако той не ти дава поводи.Та вие се обичате.Ти сама каза че си сигурна че те обича.Когато започнеш да ревнуваш просто си кажи че той обича само и единствено теб.

Другото което е..Защо ревнуваш ако се снима с приятели? Дори да се снима с приятелки какво от това.И той има право на социален.Разгледай си снимките.Ти нямаш ли снимки с приятели и приятелки?И какво като си пише с някой?Ами ако му пише колко много те обича, че ти си единствената за него?

И защо искаш да се самоубиеш?Това че ревнуваш не е повод за това.Стегни се момиче!Няма смисъл заради едно момче да правиш глупости.Може би съвета ми няма да ти хареса, но е за твое добро.Така..на ум ми идват 2 варианта: 1.Зарежи го.Просто го забрави.Така ще спре да ти пука за него.Ти се чустваш така заради него.Ако го забравиш всичко ще свърши.Да, но ти го обичаш.Това е проблема.Може би няма да направиш това точно зарати тази подробност.Тогава идва вариант номер 2.Поговори с него.Кажи му че ревнуваш МНОГО.Ако наистина те обича ще те разбере и ще се опита да ти помогне.А ако и това не помогне съжелявам.Не знам какъв друг съвет да ти дам.Късмет. Надявам се да се почустваш по-добре и да спреш да ревнуваш ;)

POLLINA
06-16-2013, 17:37
Имаш нужда от специалист.
Сериозна съм, не ти се подигравам.

FuCKkK13
06-16-2013, 18:08
Имаш нужда от специалист.
Сериозна съм, не ти се подигравам.

+... щото така вредиш на теб,на него,на връзката ви.. ако искаш да сте заедно се вземи в ръце и посети специалист
не че нещо ама и аз съм много много ревнива,но 1во не го показвам винаги,2ро - писане с момичета ?! ако са просто : как си,какво правиш дрън дрън - не виждам никакъв смисъл да ревнуваш 3то - ОТ МАЙКА МУ ?!?!?!?! сериозно ?
просто наистина ако искаш да сте заедно ще е добре да ходиш на специалист,да говорите,да споделяш,да си изливаш ''мъката'' .. как може да си влюбен в някой,да ти е хубаво и да искаш да умреш и той да умре ?!?!?!.. все тая,няма какво да ти говоря,казах ти кой е най-добрия вариант

lamia
06-16-2013, 18:42
Виж сега... Да го ревнуваш толкова много е прекалено. Аз също съм ревнива, но чак като теб... Не сте ли щастливи заедно?! Твоето по-скоро ми прилича на избиване на комплекси, на чувство за малоценност. Като се обичате като луди не би трябвало да има толкова ревност.Това, че ревнуваш от майка му, приятелите му, снимки и т.н. е много лошо. Та ти не искаш той да има социален живот.Егоистично е просто. Не трябва така. Не разбирам защо толкова се впрягаш, че да плачеш, да се разстойваш до такава степен, че да ти е тежко и да не можеш да дишаш. Не трябва да искаш да му затвориш очите само и само да вижда само теб и никой друг. Това е много егоистично от твоя страна. И не разбирам как като го обичаш ще искаш да умре... Ти толкова ревнуваш, че чак безпричинно.Сама си написала, че той не ти дава поводи. Ами тогава спри. Така той ще се отдръпне от теб,защото всеки човек си иска свободата и никой не иска до себе си такава параноична ревност.По този начин ще убиеш всичко хубаво м/у вас. Спри,защото тази ревност ще провали връзката ви,всичко ще отиде по дяволите и после ще съжаляваш. Това, което правиш (да го ревнуваш така вманиачено) е голяма грешка. Всеки човек има нужда от социален живот. Не го ограничавай да е само с теб. Не е редно. Едва ли той постъпва така с теб. Постави се на негово място, задай си въпроса какво му е на него. Задай си въпроса защо ревнуваш като няма повод. Трябва да има някакъв баланс. И да не си му казала, че го ревнуваш толкова той го е усетил и не му е приятно. За съвет... Мога да те посъветвам да опиташ да се промениш, винаги когато започнеш да го ревнуваш се постави на негово място. Или не мисли толкова за него. Намирай си занимания. Излизайте с общи приятели, прекарвайте време с други хора. Пак ти казвам не го ревнувай и не го откъсвай така от социалния му живот. Това няма да доведе до нищо хубаво. В краен случай, ако продължаваш на него ще му писне и ще иска да се разделите. Ако го обичаш толкова, колкото казваш не допускай това да стане. По този начин с твоята ревност не ти е гадно само на теб, помисли за него, на него какво му е... Ако искаш говори с него, кажи му какво чувстваш. Попитай го той как се чувства от твоята ревност. Изяснете се. За край искам да ти пожелая успех и не се напрягай така. Това са само негативизми. По този начин ти не си щастлива. Самонараняваш се, момиче. Успокой се и опитай да не ревнуваш толкова.

FuCKkK13
06-16-2013, 19:16
^ съгласна съм... щом ти показва,че те обича и мис свят да му сложат пред него няма да я отрази.. това,че има хора около него не показва,че той ги ВИЖДА в пълния смисъл на думата - винаги ще има хора около него,не може да сте само ти и той .. просто погледа му минава и до там... щом не ти е дал повод за ревност няма смисъл да се тормозиш излишно
ако не искаш да си развалиш връзката просто спри .. покажи му,че ти си най-добра в каквото и да е отношение,показвай му хубавите неща,че ще му е хубаво с теб.. а не да му показваш,че около теб е само депресия,реване,караници за простотии ( щото с тая ревност 100% се карате) - така само ще го отблъснеш...
приеми,че това е най-отрицателното нещо за една връзка и ти просто трябва да го елиминираш
заради теб самата,заради него,заради отношенията ви

Amore-Mio*
06-16-2013, 20:11
Не ми се вярва да го обичаш, не.
Твоето е някакво егоистично чувство и то силно, някаква мания за комплименти и внимание от комплекс за малоценност. И е време да проумееш това, инак няма да си още дълго с него. Човек търпи до определено време, след това му писва и си заминава. А при такава ревност, при такова отнема на живота му - не вярвам да продължи още дълго.

berna9
06-16-2013, 20:36
^ съгласна съм... щом ти показва,че те обича и мис свят да му сложат пред него няма да я отрази.. това,че има хора около него не показва,че той ги ВИЖДА в пълния смисъл на думата - винаги ще има хора около него,не може да сте само ти и той .. просто погледа му минава и до там... щом не ти е дал повод за ревност няма смисъл да се тормозиш излишно
ако не искаш да си развалиш връзката просто спри .. покажи му,че ти си най-добра в каквото и да е отношение,показвай му хубавите неща,че ще му е хубаво с теб.. а не да му показваш,че около теб е само депресия,реване,караници за простотии ( щото с тая ревност 100% се карате) - така само ще го отблъснеш...
приеми,че това е най-отрицателното нещо за една връзка и ти просто трябва да го елиминираш
заради теб самата,заради него,заради отношенията ви
Караме се постоянно и непрекъснато за най-малките неща.. Не мога да понеса, че обръща внимание на друго същество от женски род, било то майка му.. Просто не мога да го деля с никого :(

POLLINA
06-16-2013, 20:39
Аз ще ти задам само един конкретен въпрос на който много бих искала да отговориш.
Защо го ревнуваш от майка му????

kr373n
06-16-2013, 20:46
@berna9: Прочетох ти цялата история, и моето мнение е същото като на @POLLINA, трябва да се обърнеш към специалист.
Недей да отлагаш, защото може и да го загубиш.

ЕДИТ: Между другото, на колко години си?

berna9
06-16-2013, 20:47
Аз ще ти задам само един конкретен въпрос на който много бих искала да отговориш.
Защо го ревнуваш от майка му????

Защото когато не е с мен не ми е приятно да излиза вън с приятели и следователно стои вкъщи с майка си и и обръща много внимание .. или по-скоро тя на него .. просто такъв тип жена е и това ми дразни ;@

berna9
06-16-2013, 20:59
Виж сега... Да го ревнуваш толкова много е прекалено. Аз също съм ревнива, но чак като теб... Не сте ли щастливи заедно?! Твоето по-скоро ми прилича на избиване на комплекси, на чувство за малоценност. Като се обичате като луди не би трябвало да има толкова ревност.Това, че ревнуваш от майка му, приятелите му, снимки и т.н. е много лошо. Та ти не искаш той да има социален живот.Егоистично е просто. Не трябва така. Не разбирам защо толкова се впрягаш, че да плачеш, да се разстойваш до такава степен, че да ти е тежко и да не можеш да дишаш. Не трябва да искаш да му затвориш очите само и само да вижда само теб и никой друг. Това е много егоистично от твоя страна. И не разбирам как като го обичаш ще искаш да умре... Ти толкова ревнуваш, че чак безпричинно.Сама си написала, че той не ти дава поводи. Ами тогава спри. Така той ще се отдръпне от теб,защото всеки човек си иска свободата и никой не иска до себе си такава параноична ревност.По този начин ще убиеш всичко хубаво м/у вас. Спри,защото тази ревност ще провали връзката ви,всичко ще отиде по дяволите и после ще съжаляваш. Това, което правиш (да го ревнуваш така вманиачено) е голяма грешка. Всеки човек има нужда от социален живот. Не го ограничавай да е само с теб. Не е редно. Едва ли той постъпва така с теб. Постави се на негово място, задай си въпроса какво му е на него. Задай си въпроса защо ревнуваш като няма повод. Трябва да има някакъв баланс. И да не си му казала, че го ревнуваш толкова той го е усетил и не му е приятно. За съвет... Мога да те посъветвам да опиташ да се промениш, винаги когато започнеш да го ревнуваш се постави на негово място. Или не мисли толкова за него. Намирай си занимания. Излизайте с общи приятели, прекарвайте време с други хора. Пак ти казвам не го ревнувай и не го откъсвай така от социалния му живот. Това няма да доведе до нищо хубаво. В краен случай, ако продължаваш на него ще му писне и ще иска да се разделите. Ако го обичаш толкова, колкото казваш не допускай това да стане. По този начин с твоята ревност не ти е гадно само на теб, помисли за него, на него какво му е... Ако искаш говори с него, кажи му какво чувстваш. Попитай го той как се чувства от твоята ревност. Изяснете се. За край искам да ти пожелая успех и не се напрягай така. Това са само негативизми. По този начин ти не си щастлива. Самонараняваш се, момиче. Успокой се и опитай да не ревнуваш толкова. Ние сме се изяснили.Той знае как стоят нещата и каза че каквото и да стане няма да ме остави и че ми обича повече от всичко на света, но някак не му вярвам.. Доколкото социалния му живот ... всичко възможно съм направила да го сведа до минимум.. Той няма много приятели, а неговите ''приятелки'' са 80% негови роднини (братовчедки).. не излиза много, но на скоро се наложи да отиде на събиране със съучениците и имаше няколко снимки с момичета. Направо имах чувството че умирам бавно.. боли много..

berna9
06-16-2013, 21:03
@berna9: Прочетох ти цялата история, и моето мнение е същото като на @POLLINA, трябва да се обърнеш към специалист.
Недей да отлагаш, защото може и да го загубиш.

ЕДИТ: Между другото, на колко години си? 15
:|

POLLINA
06-16-2013, 21:06
Защото когато не е с мен не ми е приятно да излиза вън с приятели и следователно стои вкъщи с майка си и и обръща много внимание .. или по-скоро тя на него .. просто такъв тип жена е и това ми дразни ;@
Ти наистина имаш много сериозен проблем.

berna9
06-16-2013, 21:08
Ти наистина имаш много сериозен проблем. ИМАМ! Но никой не ме разбира :(

FuCKkK13
06-17-2013, 11:36
а твоята майка не ти ли обръща внимание :? :? :? егоистично и глупаво се държиш

girlwithblueeyes
06-17-2013, 11:38
Осъзнай се
ако не спреш да го ревнуваш и от въздуха с гаранция ще ти бие шута ако ще й да умира от любов
Нормална е едан граница на ревност във всяка двойка я има ама това твоето вече е болестно .

fenastz
06-17-2013, 11:41
Прочети внимателно следното изречение:

Ти си тъпа путка и трябва да се осъзнаеш докато е време.

и сега изпълнявай.