PDA

View Full Version : Само Бойко Борисов



pamito14
06-16-2013, 18:34
Станишев е едно голямо лайно направо го пиша лайно мръсен комунист както и другите турци ли кви са там добре беше бойко за 4г все неяо се направи може да са магистрали ама е нещо ония комунисти толкова години нищо неможеш от държавата да си излезеш и все пак ще ги махнат и пак ще дойде Бойкои който трябва да е

klimatronik
06-16-2013, 18:39
САМО ДПС

Fisherman
06-16-2013, 19:04
In ГЕРБ we trust

OoVasKoO
06-16-2013, 19:16
Бойко е човекът, който ще ни оправи, само си избери страна :)

Fisherman
06-16-2013, 19:26
Не в тая чаша че пиеме кафе

magneticfields
06-16-2013, 20:21
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=532900020105405&set=a.323404754388267.78236.216543211741089&type=1&theater
Всичките са маскари в тоя парламент.

klimatronik
06-16-2013, 20:54
А какво искате?

а ти Герб ли искаш ? ц ц ц ... абе въобще щом си в чужбина ... не се занимавай..
Хората ще сменят правителствата докато не се научат властващите..

klimatronik
06-16-2013, 21:18
Точно ти преди два дена рева колко хубаво нещо било комунизма. :D И сега като дойдоха комунистите, набързо даде назад, а?

Ти ли ще ми кажеш с какво да се занимавам аз? Да ти имам железните доводи.

Кога съм ревал колко хубаво е било през комунизма? Просто споделих истината - през комунизма е било по - хубаво от днешната помия най-вече от икономическа гледна точка и живот на обикновения човек! И винаги съм потвърждавал ( за такива като теб) .че днешните комунистически партии нямат никакво място за сравнение с миналото по простата причина ,че СССР вече не съществува.

И да... ако искаш да направиш нещо добро за България... по-добре не гласувай отново за изгоненото правителство от българския народ..

yakuza_
06-17-2013, 05:45
Да, бъкало е от икономика по времето на комунизма, затова 10 правителства трябваше да намалят външния дълг на България от 90-та насам.

Aeternal
06-17-2013, 09:32
А какво искате?

Като за начало искаме всички магистрати да идат на летен лагер в Сибир да чукат камъни, защото за друго не ги бива.

Майтапа настрана, аз си мислех че просто си расла в саксия и като идиотите назначили Пеевски си толкова откъсната от нормалните хора че не знаеш какво се случва, ама отговора май е по-семпъл и просто си природно тъпичка.
Което, само по себе си, не е лошо нещо, обаче в комплект с безпочвеното ти самочувствие прави много лошо впечатление, защото не може да заявяваш че учиш право, после да твърдиш че не си юрист и да нямаш дори малко чувство за социална справедливост.

Значи според теб е редно да се върнат ГЕРБ поради липсата на по-добра алтернатива?
Що да не е всъщност, ще се дават пак милион и триста хиляди за 19-км отсечка която след няма и година ще се затваря за кърпене на асфалта, щото е като след бомбардировка. Ще се строят пречиствателни станции в села в които няма канализация, ще се дават обществени поръчки за облагородяване на паркове при които цената на пейка ще е около 350 лева(за справка:в областния град цената излиза към 60лв. на бройка). Изобщо рай и идилия, ако си от ГЕРБ...

yakuza_
06-17-2013, 10:20
А правителството на Бойко беше единственото, за което имаше протест в тяхна подкрепа.

И на 2та протеста, имаше платени хора. Знам за хора дето са давали по 50лв. за 1-вия и 20лв. за тоя на Бойко. Така че тия протести не ми ги хвалете :D На никой с пари, не му е проблем да извади 2-3-4 бона и да събере 200 човека. Те нали и за лифтовете протестираха, а като питаха едната жена, ми тя била от общината и кмета така им бил наредил.

Chacho
06-17-2013, 10:57
И на 2та протеста, имаше платени хора. Знам за хора дето са давали по 50лв. за 1-вия и 20лв. за тоя на Бойко. Така че тия протести не ми ги хвалете :D На никой с пари, не му е проблем да извади 2-3-4 бона и да събере 200 човека. Те нали и за лифтовете протестираха, а като питаха едната жена, ми тя била от общината и кмета така им бил наредил.

Тва са глупости, бях на протеста и не им личеше на хората да са дошли за някой лев в джобовете си.

Като казвате, че не трябва да се гласува за най-малкото зло, давам следния пример, който дадох и онзи ден:

Ако пиете ежедневно по литър вино и осъзнаете, че е вредно, ще почнете ли да пиете по 10 литра вино дневно, щото няма разлика?

yakuza_
06-17-2013, 11:08
Е единия ми съквартирант бачкаше в бар във Варна и там се събират все "персони" и там разпитвали дали някой желаел да се вкл.. И за 2-та протеста са събирали хора. Даже за тоя за Борисов, се знаеше, че парите идват от Марешки.

klimatronik
06-17-2013, 11:27
Бе, ти вчера си се родил, днес ми обясняваш какво било по време на комунизма. :cool: И какво за Бога разбираш от икономика... Не, не, хайде обясни ми малко повече за икономиката, супер интересното ми е да чуя.


А правителството на Бойко беше единственото, за което имаше протест в тяхна подкрепа.

Mойто момиче. ГЕРБ вкараха мутренската и полицейщината в държавата . Те са едни изнудвачи и това,че изхабиха държавните спестявания и фондове, за да построят няколко отсечки и нищо друго, за сметка на гладуващия народ ...
Възможно е голяма част от протестите за свалянето на ГЕРБ да бяха организирани от БСП и други партии, но ако народа имаше хляб - нямаше толкова много хора да излязат на улицата.
Аз не мога да повярвам, че има още хора, които ще гласуват за ГЕРБ.
Вие не си ли давате сметка, че ако ГЕРБ отново се върнат на власт - протестите невиждани до сега , ще има много пострадали и отново ще паднат от власт.
А за комунизма... сега не може въобще да се мерим с тогава... Все пак, преди 20 години сме имали държава :) Всичко построено стои от тогава :) факт е..
И да ви кажа.. Костов е много по-добра алтернатива от Бойко. Той също може да е крал и разпродавал, но по негово време как е било, а сега как е? Не , не кризата е виновна. я варвете в Турция например, или Германия да видите криза.
През комунистическо време Турция е била една бедна и мизерна държава, всички са я подигравали. А сега пенсиите им са по 1000 лв, а храната не е по-скъпа от тук , нямат стари къщи, всичко е подредено, а протестите там не са на икономическа основа !

Fisherman
06-17-2013, 11:43
Колкото и да се пениш тука ГЕРБ ще дойдат на власт ако сега падне комунизма.Всички го знаем тва :) комунизма заграби повече отколкото направи.И какво ми сравняваш 70 години с 4?Айде моля другарю климатик взимай си ризката с бяла дантелена яка,червената кърпа и букета с червени рози и заминавай в Турция.

Fisherman
06-17-2013, 11:45
В мръсната гейска уста на Станишев е само ГЕРБ,ГЕРБа тва ГЕРБа онова,всичко ли се стича до тия 4 години,в които управляваха те?А преди това?ГЕРБ били мутри ама мутрите кой ги създаде?Комунягите естествено

yakuza_
06-17-2013, 11:46
Какъв е смисъла да строиш нещо, от което няма полза ? Ние да не сме Македония ?

yakuza_
06-17-2013, 11:46
В мръсната гейска уста на Станишев е само ГЕРБ,ГЕРБа тва ГЕРБа онова,всичко ли се стича до тия 4 години,в които управляваха те?А преди това?ГЕРБ били мутри ама мутрите кой ги създаде?Комунягите естествено

Това е и заучен лаф на Борисов, всеки се оправдава с предишния.

Fisherman
06-17-2013, 11:52
Е не знам не съм чувал Борисов,обаче къде фанеш некой по телевизията само плюят герба независимо.Тоя палячо Бареков чак им слага думи в устата,беше казал че нямало да го оставят жив,само и само да настърви хората.Обаче не му се получава.Убедих се,че ме дията е чисто комунистическа,защо не отразяват протестите,както през зимата по цял ден с тях ни занимаваха..

klimatronik
06-17-2013, 12:01
Абе не излагай умните риби с твоя псевдоним!

Тук никой не защитава някоя партия. И аз мисля ,че БСП са по-долни от ГЕРБ, но това не означава, че кат тъпи телета трябва отново за Герб да гласуваме, И ЗА КВО?
10000% ако спечелят пак ще паднат... не разбрахте ли?

klimatronik
06-17-2013, 12:02
Какъв е смисъла да строиш нещо, от което няма полза ? Ние да не сме Македония ?

от кое няма полза? От всички пътища, които стоят от миналото?

klimatronik
06-17-2013, 12:06
Какъв е смисъла да строиш нещо, от което няма полза ? Ние да не сме Македония ?

от кое няма полза? От всички пътища, които стоят от миналото?
и че една прашинка е нямало на пътя през комунизма щото всичко е било миене и подържано

yakuza_
06-17-2013, 12:09
Е не знам не съм чувал Борисов,обаче къде фанеш некой по телевизията само плюят герба независимо.Тоя палячо Бареков чак им слага думи в устата,беше казал че нямало да го оставят жив,само и само да настърви хората.Обаче не му се получава.Убедих се,че ме дията е чисто комунистическа,защо не отразяват протестите,както през зимата по цял ден с тях ни занимаваха..

Значи през миналите 4 години не си гледал новини :lol:

102
06-17-2013, 12:13
Как може да си от ГЕРБ и да не знаеш, че "Станишев е виновен"..... педал-привърженик.

yakuza_
06-17-2013, 12:13
Добре, конкретно сега, какво искаш да ти построят ?

yakuza_
06-17-2013, 12:23
Борисов: Пенсионерите изядоха фискалния резерв, Станишев е виновен!

Цветанов: Станишев е виновен

Борисов: Станишев е виновен за отказа от Белене

ГЕРБ: Цветанов е чист, виновни са Станишев и Костов

Бойко Борисов : Станишев и Кунева са виновни за АКТА!

ГЕРБ: Станишев е виновен за скъпото парно

Примерно :lol: понякога и Костове бе виновен !

pamito14
06-17-2013, 13:09
искрено се радвам че повечето млади хора дори тук рабират че ГЕРБ трябвА да бъдат на власт и че за 4г няма как да се направи кой знае какво а за комунисчетата не сте прави не сравнявайте тогава със сега няма място за сравнение просто

102
06-17-2013, 13:13
Ти май си доста тъпо парче.... или си малка..... дано второто.

yakuza_
06-17-2013, 13:15
Мн е тъпо, като гледате само нещата, както искате вие да ги виждате. Царя като каза, че ще ви оправи за 800 дни, защо му повярваха хората, като явно това няма как да стане за толкова.

Supermassive____
06-17-2013, 15:55
Не ви ли писна да гледате стария филм на ново? Едни и същи мазни, злобни мутри бълващи само лъжи. Време е за свежа промяна. В парламента трябва да влязат млади, умни и честни хора. Ако това не се случи скоро България ще загине.

tireheb
06-17-2013, 16:52
САМО ХЕРОИН И СПИН

klimatronik
06-17-2013, 18:00
Violenza , а ти нещо смислено каза ли? Човекът, за разлика от теб, изрече много верни неща.
И не споделих за икономиката , защото ми доказа,че е безсмислено да се спори по такива проблеми с жени от чужбина..

Aeternal
06-17-2013, 18:35
Искам вълшебна пръчка. Само това става ясно от тоя пост. Ти си някакъв родственик на оная малоумница Кунева, 60 реда изписа и нищо не каза.
Типичен средностатистически българин, искащ правителството да му вкара парите в джоба. Реви си там и си оплаквай съдбата горчива.

Климатроник, бягай в прашна Анадола да те видим. А Германия не я споменавай дори, 'щото ние като нация до немците сме просто жалки. Нищо не ми каза за икономиката, пфу.
Мама и тате я пратили в чужбина да учи и нашата си повярва дотолкова че взе да обижда на "българин"
Пази боже, сляпо да прогледа.
Жалка...

Не искам държавата да ми вкарва пари в джоба, искам да не ми го празни.
Или, поне като го празни, да знам къде отиват парите. Защото в момента плащам по 120 всеки месец осигуровки, отделно данъци и не знам нито къде, нито за какво се харчат тея пари. Нито здравеопазването ни е здравеопазване, нито пенсиите ни са пенсии. За друго да не говорим...
Чувствам се измамен, тъпа путко. Собствената ми държава ме краде. Хората, които с гласа си пращам в парламента, за да защитават моите интереси ме крадът. И ми изкача някаква като тебе, млад човек, с уж претенции за образование и интелект и ми казва да се примиря? Че нямало алтернатива?
Ти нормална ли си? На кой свят живееш?
Иди и си поговори с някои пенсионер като си в България. От тея дето висят по пейките, повечето са толкова самотни че няма да повярваш как ще се зарадват на това че има с кой да разменят 2 приказки. Иди, поразпитай как живеят, как преживяват и пак ела да си вееш простотията тука.

klimatronik
06-17-2013, 18:41
Много, наистина! :D Да се присъединява към Мегленчето и ще го гласуваме!
Ааа, затова не си ми обяснил. Ясно. Пък аз си мислех, че е защото си необразован и не можеш да кажеш нищо по въпроса. Каква заблуда. :cool:


Оуу ,,Образованата '' :D

redbul2
06-17-2013, 18:42
Мама и тате я пратили в чужбина да учи и нашата си повярва дотолкова че взе да обижда на "българин"
Пази боже, сляпо да прогледа.
Жалка...

Не искам държавата да ми вкарва пари в джоба, искам да не ми го празни.
Иди, поразпитай как живеят, как преживяват и пак ела да си вееш простотията тука.
Дано не е напълно зомбирана и проумее това,което искаш да и кажеш.

klimatronik
06-17-2013, 19:47
На българин съм обиждала, хайде бе? Това, че ти явно си се засегнал е съвсем друго нещо, разликата е огромна. Смучеш си от пръстите пак и изопачаваш чуждите думи, типично.
Но май си доста по-заинтересован от личността ми всъщност, защото във всеки пост споменаваш къде живея, какво уча (и за двете не си наясно, ама хайде), а сега се оказва, че дори знаеш какви са ни отношенията с родителите ми. :D И какво общо има това? С тъпата путка не уцели, съжалявам, ама няма никакъв шанс да ме засегнеш, каквито и каруцарки приказки от ежедневието си да употребиш. Само показваш за пореден път колко неспособен си да си защитиш тезата, ако въобще имаш такава.
Препрочети си постовете - мрън, мрън, мрън и дотам. Хиляда пъти зададох въпроса каква е вашата идея?
Човекът се ядоса и малко прекали , за това че те обиди, но ти не се усещаш ,че си го просиш .... какво ще кажеш за пенсионерите и огромните суми , които държавата иска от хората , за всякакви глупости , глоби и тнт А? НИЩО . жена в чужбина...

yakuza_
06-17-2013, 20:11
Че глобите са част от контрола, от законите. Кажи ми една несправедлива глоба. ДОД е 10%, кажете колко други страни имат такъв ?

Aeternal
06-17-2013, 20:15
Извинявай, "средностатистически българин" в тоя контекст е комплимент?

Гражданско общество. Хората да упражняват контрол и чрез недоволството си и да не допускат такива самовлюбени отрепки да си разиграват коня. Няма абсолютно никакво значение за кого ще гласуваш на изборите, защото при сегашната система който и да дойде нищо няма да се промени.
Оставено без контрол което и правителство ще се изроди, "всяка власт развращава, абсолютната власт развращава абсолютно.”-барон Ектън, тва трябва да го знаеш, нали си много "образована"?
Те така, искам да има силно общество, хората да не си затварят очите пред свинщините на никой. Все ми е тая дали Бойко или Станишев ще управлява, ако има силна и независима съдебна власт и отговарят за грешките си.
Правата и свободите не се дават даром. Хората трябва да се борят за тях, това е идеята. Това е тезата.
Като някой не върши своята обществена работа всеки порядъчен човек има право да го сочи и плюе.


klimatronik, въобще не съм искал да я обиждам, просто наричам нещата с истинските им имена.
Не може млада дама твърдяща че е студентка по право в чужбина, както сама изтъкна няколко пъти да говори по тоя начин.
И да, Violenza ще ти натяквам къде и какво си казала че учиш просто защото го намирам за много смешно.

Aeternal
06-17-2013, 20:16
Че глобите са част от контрола, от законите. Кажи ми една несправедлива глоба. ДОД е 10%, кажете колко други страни имат такъв ?
Въпроса не е колко е, а къде отива и за какво.

yakuza_
06-17-2013, 20:19
Вие какво мислите, че някой ще тръгне да си прибира ДОД ? :lol:
Как мислите се издържат общините, държавните служители ?

klimatronik
06-17-2013, 20:25
Вие какво мислите, че някой ще тръгне да си прибира ДОД ? :lol:
Как мислите се издържат общините, държавните служители ?

измислят всякакви глоби и начини, с които да ти вземат парите! не знаех, това не го знаеше...... не можеш например да си отвориш магазин, защото трябва да платиш сумати пари за данъци .. В коя друга държава е така? Само тук държавата е срещу теб

Auriss
06-17-2013, 20:26
asd

Което впрочем ме кара да попитам - защо се продължава с политическия театър, вместо да се налази съдебната палата и да се търси отговорност от онези, които трябваше да защитават правата ни ?

Aeternal
06-17-2013, 20:29
Вие какво мислите, че някой ще тръгне да си прибира ДОД ? :lol:
Как мислите се издържат общините, държавните служители ?

ДОД отиваше направо в държавния бюджет, не в общините доколкото си спомям. Като каза служители, друг е въпроса каква дива бюрокрация е в тея общини.
Идеята ми не беше че някой си ги прибира в джоба по пътя към бюджета, а че държавните поръчки се дават винаги на калпави, близки до властта фирми и не се дават за да се върши работа, а за да се облагодетелстват конкретни личности.

yakuza_
06-17-2013, 20:30
измислят всякакви глоби и начини, с които да ти вземат парите! не знаех, това не го знаеше...... не можеш например да си отвориш магазин, защото трябва да платиш сумати пари за данъци .. В коя друга държава е така? Само тук държавата е срещу теб

Във всяка държава си има данъци, те са в основата на издръжката й. Глоби трябва да има също. Правиш всичко законно, не те глобяват. Елементарно е.

yakuza_
06-17-2013, 20:32
Държавните поръчки в 90% от случайте се дават на калпави фирми, близки до властта, няма значение от партията. То иначе ако не са държавните поръчки и разни субсидии, кой ще се набута да е депутат.

Aeternal
06-17-2013, 20:39
Държавните поръчки в 90% от случайте се дават на калпави фирми, близки до властта, няма значение от партията. То иначе ако не са държавните поръчки и разни субсидии, кой ще се набута да е депутат.
И аз това казвам. Всъщност на хората от това им писна и срещу това протестират, не толкова срещу конкретна партия.
Просто за много хора ножа опря до кокала и не знаят къде на къде да хванат.

klimatronik
06-17-2013, 20:43
Във всяка държава си има данъци, те са в основата на издръжката й. Глоби трябва да има също. Правиш всичко законно, не те глобяват. Елементарно е.
ти си сляп! Едно е данъци, друго е нечовешко високи данъци. ЕДНО Е ГЛОБИ, ДРУГО Е ВСЕВЪЗМОЖНИ ГЛОБИ БЕЗ ПОКРИТИЕ ...
И елементарно лотсън - в развитите страни, ако искаш да направиш бизнес или ресторант - държавата ти помагаааа дават ти средстваа а туук ти искат повече пари от колкото ще изкарваш

yakuza_
06-17-2013, 20:43
70% от хората не знаят против какво протестират и фъфлят едни и същи неща, комунизъм, 23 години преход, бедност, глад, държавата. Ей това са им заучените думи като им вземат интервю.

Aeternal
06-17-2013, 20:43
Което впрочем ме кара да попитам - защо се продължава с политическия театър, вместо да се налази съдебната палата и да се търси отговорност от онези, които трябваше да защитават правата ни ?
Защото се предполага че съдебната власт е независима и върху нея не би трябвало да е възможно да се оказва натиск.
Това едно, второ че хората нямат никаква вяра в съдебната система, мисля че няколко пъти я обявяват за най-корумпираната система в разни статистики.

tireheb
06-17-2013, 20:45
И елементарно лотсън

не искам да се заяждам (ЧЕСТНО) ама не би трябвало да имаш мнение по сериозни въпроси

yakuza_
06-17-2013, 20:45
ти си сляп! Едно е данъци, друго е нечовешко високи данъци. ЕДНО Е ГЛОБИ, ДРУГО Е ВСЕВЪЗМОЖНИ ГЛОБИ БЕЗ ПОКРИТИЕ ...
И елементарно лотсън - в развитите страни, ако искаш да направиш бизнес или ресторант - държавата ти помагаааа дават ти средстваа а туук ти искат повече пари от колкото ще изкарваш

Ама какви нечовешки данъци бе човек :lol: говориш глупости. 10% данък имаме, направо е смешен в сравнение с др държави. Какво им помагат, дай ми пример за такава държава. Всеки си тегли кредит и се оправя, това е капитализъм, не комунизъм.

Aeternal
06-17-2013, 20:47
70% от хората не знаят против какво протестират и фъфлят едни и същи неща, комунизъм, 23 години преход, бедност, глад, държавата. Ей това са им заучените думи като им вземат интервю.

Абе поне протестират, по-добре е от безсилно псуване пред телевизора.
Евреите имат една приказка, че един народ като се освободи, трябва внука на последния живял в робство да умре за да тръгне този народ напред.
Дано да не е вярна.

klimatronik
06-17-2013, 20:47
70% от хората не знаят против какво протестират и фъфлят едни и същи неща, комунизъм, 23 години преход, бедност, глад, държавата. Ей това са им заучените думи като им вземат интервю.

а за какво да протестират? аз пък мисля ,че много от протестиращите са по-умни и интелигентни от зайците в парламента

yakuza_
06-17-2013, 20:49
Само като чуя увеличаване на минималната работна заплата и ми става ясно колко са умни.

klimatronik
06-17-2013, 20:50
Ама какви нечовешки данъци бе човек :lol: говориш глупости. 10% данък имаме, направо е смешен в сравнение с др държави. Какво им помагат, дай ми пример за такава държава. Всеки си тегли кредит и се оправя, това е капитализъм, не комунизъм.

лелеее без коментар...

yakuza_
06-17-2013, 20:52
Без коментар, защото няма как да ми докажеш, че греша.

OoVasKoO
06-17-2013, 20:54
Темата нали е за боко тиквоко. Коментирайте го, в момента се опитва да мине между капките и да излезе невинен. И винаги ще има будали, които ще му се връзват :D

klimatronik
06-17-2013, 21:04
Без коментар, защото няма как да ми докажеш, че греша.

огледай се какво става с държавата ни и тогава пляскай такива глупости.. ( явно не си живеел тук )

Aeternal
06-17-2013, 21:05
огледай се какво става с държавата ни и тогава пляскай такива глупости.. ( явно не си живеел тук )

Кво да го коментираме, не си заслужава писането.
Такива като него много.

yakuza_
06-17-2013, 21:10
Kaкво става ? Нищо различно, което да не е ставало преди. Какви глупости ти плямпам, аз ти говоря за реалния живот, а не някакви песимистични глупости. Били сме имали глоби... Коя държава няма ? Коя държава няма данъци ? Много трудно било да се отвориш ресторант, държавата не те била подкрепяла, ами дай да няма проверки от РИОКОЗ и да бягат патканите от там. Аз на такова място не бих стъпал. Държавата не им била помагала. Ами има си програми, кандидатсва се за субсидии и така. Какво искате ? Държавата да дойде и да ви развие бизнеса ви ли ? Или да инвестира 300 бона защото си решил да отваря магазин. Ами тя държавата ако искаше да има верига магазини, нямаше да преминава към пазарно стопанство.

klimatronik
06-17-2013, 21:23
Не заслужавам внимание и коментар.

знам. знам ..

redbul2
06-17-2013, 21:29
Само като чуя увеличаване на минималната работна заплата и ми става ясно колко са умни.
И колко е тази минимална заплата? Прибавям работна,тоест за извършена работа. Та колко е? Милион може би? Ако искаш вземи на някой с такава заплата неговата,а той да вземе твойта. И да видим колко дни от месеца ще изкараш с нея. И пак ще повторя,говорим за работна заплата,а не за пенсия или социална помощ.

yakuza_
06-17-2013, 21:38
Тая заплата да не се увеличава ей така ? Все едно 240 човека нарочно не я бутат, че тия дето са на минимална едва да живеят. Как да стане като имаме някакъв минимален растеж за годината от 1.5% нещо от сорта ?

климатроника явно се изчерпа на "аргументи"

anonymous708973
06-17-2013, 22:07
не искам да се заяждам (ЧЕСТНО) ама не би трябвало да имаш мнение по сериозни въпроси

Абсолютно, klimatronik. За момче на 18-19 години си ужасно прост и от километри звучи стабилното вербуване от мама/тати/баба/дядо за партията. Никой не защитавал партия, айде бе. Аз където ти засека мнение за политика, виждам само "колко е било хубаво през комунизма". Като мама/тати/баба/дядо са нямали 2 стотинки преди това, техен си проблем. На много честно забогатели хора комунизмът отне всичко. Мълчи и трай, видях те колко струваш и в темата за матурите.

Нечовешко високи данъци. СМЕШЕН си, Якудза ти го каза. Я ми кажи колко е данъкът в Германия, моля?
Искам и да ми цитираш глоби от други държави.
Не можеш. Щото си тъпичък. Няма лошо, има много тъпички хора, но войнстващата простотия е нещо страшно. "Без коментар", нали? Естествено, защото НЯМАШ какъв да направиш. Айде млък вече.

Прав беше Якудза, като каза, че искате държавата да ви сложи парите в джоба и да ви развие бизнеса. Не знаел къде отиват парите му някой си... че кой ти е виновен, че не се си поинтересувал? Информация има навсякъде, достъпна за всички. Тъкмо приключих една книга на Робърт Кийосаки, той твърди, че е безкрайно глупаво и рисковано да не си финансово грамотен. Напълно съм съгласна. КАК няма да знаеш къде ти отиват парите за данъци? КАК ще си толкова нагъл да обвиниш държавата затова, че ти не си си дал труд да провериш?!

Няма да се оправим скоро, няма...

Aeternal
06-17-2013, 22:18
А, ако не е обида, значи трябвало да е комплимент. Еми виж значи как те лаская.
Готов си за конкурс за красота, приказките ги докарваш от раз.

Хайде работи по въпроса със силното гражданско общество в такъв случай. Сигурно дотук доста неща си направил в тази насока де, убедена съм. Ама политическа идея пак липсва.

Що да не работя по въпроса със силното гражданско? Към по-добър свят чрез лично усъвършенстване. Уча, работя, плащам си данъците, имам си гражданска позиция, изразявам я, ходих да протестирам когато трябва, тези дни пак ще ходя, гледам да си защитавам правата където и както мога. Какво повече да правя?
Политическата идея... каква идея? Кажи ми една партия с идея. Една партия дошла с програма и работела през целия си мандат по програмата. Няма такава. Депутати с по 20 години стаж, това го няма никъде. В нормалния свят хората идват да свършат нещо за 4 години и си отиват да си гледат работата, фирмата, градината и т.н. Реално дали ще е дясна, ориентирана към бизнеса или лява социална ориентирана политика, няма голямо значение стига трите власти да се контролират и да не се стига до преяждане с власт. Тоест да си носят отговорността за действията, ама не само политическа т.е като сгафят да не ги изберат повече, ами и наказателна при корупция, измами и прочие неща които са обществена тайна.

А, ако не е обида, значи трябвало да е комплимент. Еми виж значи как те лаская.
Готов си за конкурс за красота, приказките ги докарваш от раз.

Лявото ми мъдо желае да те уведоми, че почти получих ерекция.

Aeternal
06-17-2013, 22:42
А


Прав беше Якудза, като каза, че искате държавата да ви сложи парите в джоба и да ви развие бизнеса. Не знаел къде отиват парите му някой си... че кой ти е виновен, че не се си поинтересувал? Информация има навсякъде, достъпна за всички. Тъкмо приключих една книга на Робърт Кийосаки, той твърди, че е безкрайно глупаво и рисковано да не си финансово грамотен. Напълно съм съгласна. КАК няма да знаеш къде ти отиват парите за данъци? КАК ще си толкова нагъл да обвиниш държавата затова, че ти не си си дал труд да провериш?!

Няма да се оправим скоро, няма...

Не не не не не :D:D:D:D:D
Няма такава карикатура. :D
PinkPan7her вярвам че си финансово културна колкото гъз
и даже 2 пъти повече.
Ти знаеш ли къде отиват парите от бюджета?(щото там отиват данъците, освен местните, които отиват в общинския бюджет)
Или толкова се напъна да се направиш на интересна и начетна, че изобщо не прочете за какво става въпрос и не разбра че не говорих за това как отиват в бюджета, а за това как излизат т.е за какво се харчат. Отваряла ли си списъка с обществени поръчки? aop.bg май беше сайта на агенцията. Щото са едно голямо перо в бюджета и някой път там излизат откровено странни работи.
Ще обвинявам държавата и то не държавата, а повярвалите си лумпени които я представляват, че строят пречиствателни станции в села без канализация или че правят невъобразимо безсмислен референдум за 24 милиона, че здравната система е малоумна с изискването си в малките регионални болници да държат по 3ма специалисти от всеки вид, като реално работа няма и за един. И единственото което тези специалисти правят е да си представят дипломата и да си взимат заплатите, като съответно натоварват бюджета на съответната община с стотици хиляди левове отрицателен баланс. За нищо.
И като проверя и знам къде отиват парите, тогава кво? По-нагоре в темата бях написал за 3 конкретни недомислици(пътища,пейки и пречиствателните станции) дето са около мене, пътя ме засяга даже пряко. Мога да ти ги пратя линкове, да ги видиш като документи, това са неща които всеки знае, ама не се говорят, щото не могат да се променят.

Айде финансово културната да ме светнеш къде отиват парите от актовете на КАТ, наистина ми е много интересно.
Имам една приятелка която бачка в банката в сградата на КАТ и ми разправя че някои дни правят по 10+ хиляди лева оборот само от плащане на актове, и това не е в особено голям град.

redbul2
06-18-2013, 07:35
Тая заплата да не се увеличава ей така ? Все едно 240 човека нарочно не я бутат, че тия дето са на минимална едва да живеят. Как да стане като имаме някакъв минимален растеж за годината от 1.5% нещо
Ами като се краде в космически мащаби много ясно,че заплатите ще стават все по-минимални и микроскопични. Краде се както от безотговорни държавни служители,така и от самите бизнесмени. Те не плащат на хората това,което им се полага за труда,а цялата печалба пъхат в джоба си. Как няма да е минимална, като те не плащат данъци,укриват приходи и държавата е във фалит на практика. Защото бизнесът ни е крадлив и граблив.

Как може за една и съща работа тук да се получава от 10 до 100 пъти по-малко пари отколкото на запад? Ами явно е,че някой бута заплатите надолу,както се изразяваш. Плаща колкото се може по-малко за да сложи остатъка в джоба си. Българските бизнесмени за разлика от западните искат да забогатеят за една нощ. Западняците бяха шокирани от нашите "бизнесмени" още през 90-те години. Затова,че не инвестирали печалбата за развиване и разширяване на бизнес си,а прахосват,трошат безумни суми за луксозни джипове,скъпи замъци и екскурзии в Азия и Австралия. Е как да нямаме такива мизерни заплати като бизнесът ни краде и разхищава ресурсите? Как?

yakuza_
06-18-2013, 07:49
Минималната заплата никога не е отивала надолу. Покупателната способност да, но самата заплата не. То е да човека каква заплата да плаща, но е така че България е страната с най-голям % нетна печалба, но няма закон който да определя това, който да те накара да плащаш повече от минималната заплата, на работниците.

redbul2
06-18-2013, 07:57
На много честно забогатели хора комунизмът отне всичко.
Пффф! Бооожеее,прибери си вересиите! Честно забогатели хора? Тук в България? Честно забогатели някога по същия начин както честно забогатяват и сега! По-малоумно твърдение не съм срещал. Честно забогатели разбойници и крадци!

И какво им взеха комунистите? Взеха от крадците краденото от хората,от разбойниците отнеха заграбеното от обществото! Какво да им оставят ограбеното ли? Взеха им някои имоти,изградени с крадени пари. Самите пари не са им взели. Просто направиха една парична реформа,обмяна до еди колко си лева стари за нови и всичко отгоре изгоря,стана на ненужна тоалетна хартия.

И какво са им отнели? То нищо нямаше навремето в тая страна преди 1944 г. Къде са ни магистралите? Защо Борисов ги строи едва сега? В Германия е имало още в 1933-35 година. Къде са ни тецовете,аецовете,големите вецове? Къде са ни модерните училища,детски градини от времето преди 1944 г? Къде са ни болниците от тогава?

redbul2
06-18-2013, 07:59
Къде са ни стадионите,къде са големите ни жилищни квартали с многоетажно строителство отпреди 1944 г? В Ню Йорк има небостъргачи още от 1937 г и преди това. Къде са ни водоснабдените и канализирани, електрифицирани селища от това време? Защо хората тогава са ходели с цървули и груби аби? Къде са хубавите тухлени къщи по селата вместо кирпичените,които останаха подарък от светлия капитализъм отпреди 1944 г? Колко домове в градовете и селата имаха баня вътре и на колко "нужникът" беше навън на двора,просто една дупка в земята? Каква инфраструктура имахме? Я разгледайте стари снимки на Бегето преди 1944 г! Харесва ли ви тая мизерия,която ще видите на тях?

redbul2
06-18-2013, 08:07
България е страната с най-голям % нетна печалба, но няма закон който да определя това, който да те накара да плащаш повече от минималната заплата, на работниците.

Ами именно!!! За какво говорим тогава? Хората са ограбвани. Държат се с тях както някви животни на които се плаща колкото да не умрат от глад. Работещите хора в България са като едни свине в свинеферма. Развъждани от господа бизнесмените за да им носят печалба. Какво има да коментираме още?

yakuza_
06-18-2013, 08:12
Не бих казвал ограбвани. Всеки може сам да започне бизнес, никой не ги държи насила.

Aeternal
06-18-2013, 08:14
Голямо геройство извършваш, браво, ще каже човек, че си единствения, който ги прави тези неща. И въпреки това масата очаква да работи малко, да се осигурява на най-ниска заплата, ама да взима голяма такава, да не влага и стотинка в държавата, а тя да го хрантути. Еми, не става. Тия пари трябва да се завъртят отнякъде все пак. Но съм напълно съгласна, че недоверието на хората е абсолютно оправдано. Един политик нямаме, един. Факт. Очакванията на народа обаче, са нереални. Не може за 4 години да има някаква радикална промяна. Избираме ние всеки път нов държавен глава с надеждата, че след 4 години ще сме на нивото на немците. Няма как въобще да има някакво развитие, при положение, че в момента отказваме въобще да гласуваме правителство и единствено недоволстваме.
А ако навлязат нови хора в политиката, никой няма да им има доверие (отделно от това, че старата комунистическа система няма да ги допусне) и пак ще се изберат дъртите кучета. Да не говорим, че ми се вижда невъзможно млади и интелигентни хора, от каквито имаме нужда, въобще да искат да се замесят в системата. Утопия.
С последното изречение съм напълно съгласна.
И аз съм съгласен с повечето неща в твоя пост.
Не съм съгласен само че стредностатистическия човек, "масата" както ти го нарече, иска да е извън закона. Обстановката е такава, че ако не се правят такива врътки много хора няма да могат да вържат месеца.
Друг е въпроса за навсякъде виещите се криминални елементи, обаче и те са рожба на липсващата съдебна власт.

redbul2
06-18-2013, 08:16
... ходих да протестирам когато трябва, тези дни пак ще ходя, ...

Кажи ми една партия с идея. Една партия дошла с програма и работела през целия си мандат по програмата. Няма такава.
Ами тогава защо ще ходиш да протестираш тези дни??? И ти не знаеш. Да се намираш ей тъй на работа.

Aeternal
06-18-2013, 08:17
redbul2, не се излагай бре.
България е най-бързо развиващата се държава в Европа след освобождението си. Поне до втората национална катастрофа.
Цялата тая посредственост, бездушие и безверие са преки рожби на комунизма, който никога нямаше да дойде в България, ако не беше "братската" съветска армия "освободила" ни.

Aeternal
06-18-2013, 08:19
Ами тогава защо ще ходиш да протестираш тези дни??? И ти не знаеш. Да се намираш ей тъй на работа.

Ходя защото не искам да ме управляват престъпници.
Още повече жалки отрочета на бивши партийни номенклатури.

redbul2
06-18-2013, 08:29
Не бих казвал ограбвани. Всеки може сам да започне бизнес, никой не ги държи насила.

Точно са ограбвани. Защото тези хора нямат никакъв друг изход. Просто те са рекетирани и изнудвани. Тъй като са в една безизходица. Техните спестявания бяха очевидно съвсем умишлено унищожени при умишлено предизвиканите банкови фалити от деветдесетте. Те няма какво повече да правят и на какво да разчитат.
Отношенията между тях и работодателите са абсолютно неравностойни. Вторите злоупотребяват с това,че в страната има небивала безработица за да ограбват хората с мизерни заплати-социални помощи,дадени за прах в очите на хората. Това е един рекет,изнудване на хората. "Ще бачкаш ли за тези жълти стотинки? Или ще останеш и без тях?"

Ако печалбите на бизнеса са малки,няма да купуват скъпи луксозни джипове и строят луксозни замъци,няма да ходят на прескъпи екскурзии в Тайланд. Честно спечелени пари изкарани с пот на челото не се прахосват ей тъй с лека ръка. Когато в Америка е имало криза и Великата депресия от 1929-1933 г бизнесмени там са фалирали масово и са се бесели. Сами са слагали край на живота си. В България сега няма криза.Има грабеж от страна на бизнеса. Кризата и грабежът са две различни неща!

redbul2
06-18-2013, 08:30
Хората са бедни не защото има криза,а защото са ограбвани от бизнеса,който на практика прибира всичко на 100 %

redbul2
06-18-2013, 08:40
че здравната система е малоумна с изискването си в малките регионални болници да държат по 3ма специалисти от всеки вид, като реално работа няма и за един. И единственото което тези специалисти правят е да си представят дипломата и да си взимат заплатите, като съответно натоварват бюджета на съответната община с стотици хиляди левове отрицателен баланс. За нищо.

За нищо ли? Ти съгласен ли си примерно майка ти и баща ти да заболеят тежко или пострадат при някакъв инцидент когато са на гости в такава малка община? Или съвсем случайно минават през нея? И поради липсата на лекар-специалист да умрат? След като е било напълно възможно да бъдат спасени?

По-малоумен коментар от този не бях чел! Хората живеещи там няква по-долна категория ли са? Нямат правото на медицинско обслужване ли? А защо ти да имаш право,а те да нямат? За човешки права нещо да си чувал? А то е и до обикновената човещина,която на теб очевидно липсва,изместена от култа към златото и парите. Така става със всички за които техният бог е Златният телец. И пачката в зелено.

Aeternal
06-18-2013, 08:44
За нищо ли? Ти съгласен ли си примерно майка ти и баща ти да заболеят тежко или пострадат при някакъв инцидент когато са на гости в такава малка община? Или съвсем случайно минават през нея? И поради липсата на лекар-специалист да умрат? След като е било напълно възможно да бъдат спасени?

По-малоумен коментар от този не бях чел! Хората живеещи там няква по-долна категория ли са? Нямат правото на медицинско обслужване ли? А защо ти да имаш право,а те да нямат? За човешки права нещо да си чувал? А то е и до обикновената човещина,която на теб очевидно липсва,изместена от култа към златото и парите. Така става със всички за които техният бог е Златният телец. И пачката в зелено.

Ти нормален ли си?
Защо са и на болница в която се правят по 2 операции на месец трима анестезиолози?
Един не стига ли?

redbul2
06-18-2013, 09:02
redbul2, не се излагай бре.
България е най-бързо развиващата се държава в Европа след освобождението си. Поне до втората национална катастрофа.
Цялата тая посредственост, бездушие и безверие са преки рожби на комунизма, който никога нямаше да дойде в България, ако не беше "братската" съветска армия "освободила" ни.
Мооооля? Най-бързо развиващата се страна??? В какво по-точно е най-бързо развиващата се страна? Някви примери можеш ли да дадеш? Ето примерно тая магистрала на юг е строена не от великия Бойко,а в 1938 г. примерно. И открита там от Малинов или Кьосеиванов. Къде са резултатите от това "свръхбурно" (въх!) развитие на България,че аз нещо не го виждам? Някви примери може ли да дадеш за това невиждано и нечувано в Цялата Галактика супер-мега-хипер развитие на България? Някви снимки може ли да ми покажеш?
Щото аз мога да ти покажа една в Централна поща на Варна. Може да се полюбуваш на мизерния вид на варненския булевард Владислав. После излез от пощата и виж сега как изглежда!
Кои са тези шеметни успехи на България? Орането с дървено рало ли? Или впрягането на кон или магаре вместо волове? Или селските дикани? Виждал ли си такова чудо? Знаеш ли какво е това диканя? Знаеш ли как жените по селата са месели и пекли хляба за семейството всеки божи ден в зидана пещ на дърва? А за това е трябвало да носят на рамо кобилицата с менците за вода от 1 километър разстояние? Колко леки коли има в беге по това време и колко конски,магарешки каруци?

redbul2
06-18-2013, 09:07
Ти нормален ли си?
Защо са и на болница в която се правят по 2 операции на месец трима анестезиолози?
Един не стига ли?
А ти нормален ли си? Ние Китай ли сме? Въпрос. Към теб. Колко милиона сме в момента и с колко се увеличаваме всяка година? Та загубата на един човешки живот е няква ненужна подробност и не значи нищо за нас.
Зададох ти въпрос. Ако твоите родители умрат заради липсата на квалифициран специалист,доволен ли ще бъдеш?

redbul2
06-18-2013, 09:13
Ходя защото не искам да ме управляват престъпници.
Още повече жалки отрочета на бивши партийни номенклатури.

И как разбра,че са престъпници? Някво специално разследване ли направи? Или просто "една приятелка така ми каза". И щом приятелката е казала тя е самата компетентност. Нейното мнение е меродавно и от първа инстанция.

Всички управлявали досега,леви и десни в последните 20 години са от партийната номенклатура,но никой досега никога не е протестирал срещу това. Защо ли точно сега се сетиха? След като партийна секретарка на БКП беше председателка на миналия парламент?

Aeternal
06-18-2013, 09:17
Мооооля? Най-бързо развиващата се страна??? В какво по-точно е най-бързо развиващата се страна? Някви примери можеш ли да дадеш? Ето примерно тая магистрала на юг е строена не от великия Бойко,а в 1938 г. примерно. И открита там от Малинов или Кьосеиванов. Къде са резултатите от това "свръхбурно" (въх!) развитие на България,че аз нещо не го виждам? Някви примери може ли да дадеш за това невиждано и нечувано в Цялата Галактика супер-мега-хипер развитие на България? Някви снимки може ли да ми покажеш?
Щото аз мога да ти покажа една в Централна поща на Варна. Може да се полюбуваш на мизерния вид на варненския булевард Владислав. После излез от пощата и виж сега как изглежда!
Кои са тези шеметни успехи на България? Орането с дървено рало ли? Или впрягането на кон или магаре вместо волове? Или селските дикани? Виждал ли си такова чудо? Знаеш ли какво е това диканя? Знаеш ли как жените по селата са месели и пекли хляба за семейството всеки божи ден в зидана пещ на дърва? А за това е трябвало да носят на рамо кобилицата с менците за вода от 1 километър разстояние? Колко леки коли има в беге по това време и колко конски,магарешки каруци?

"Нито един народ по целия свят не е демонстрирал такава скорост на модернизация за последните 20-години като японците и българите" 1907, Теодор Рузвелт.
Комунизма забави развитието на България, не го ускори.

102
06-18-2013, 09:18
Времевият период май ви се различава малко.

Aeternal
06-18-2013, 09:20
А ти нормален ли си? Ние Китай ли сме? Въпрос. Към теб. Колко милиона сме в момента и с колко се увеличаваме всяка година? Та загубата на един човешки живот е няква ненужна подробност и не значи нищо за нас.
Зададох ти въпрос. Ако твоите родители умрат заради липсата на квалифициран специалист,доволен ли ще бъдеш?

Заеби, тва не е способно на рационална мисъл. Аз за кво говоря, той за кво говори. Нищо общо.

redbul2
06-18-2013, 09:37
И каква е точно рационалната ти,велика мисъл? Да резнем на малките градове и села медицинската помощ за да правим икономии за държавния бюджет. А хората там да си мрат като мухи. Така им се пада. Кой им е крив? Да не са се заселвали там преди няколко века! Те не знаеха ли,че един ден само великите софиянци ще имат право на медицински грижи?
Огромни икономии ще направим за държавния бюджет. Свръхогромни!

Разбрах ти "великите мисли". Знаеш ли една мъдра народна поговорка? "на брашното евтини,на триците скъпи". Какво ли означава? какъв ли е нейният смисъл?

Aeternal
06-18-2013, 09:55
Пиши като знаеш. Въобще не си наясно за какво става въпрос, ама си правиш гимнастика на пръстите.
Първо, общинските болници се издържат от ... общините. От общинския бюджет, не от държавния.
Второ, излишното поддържане на специалисти, които не са нужни, води до прекомерно натрупване на разходи - води до отрицателен баланс в болницата. И като и общината няма пари да покрие загубите вариантите са два: обявяване на фалит и закриване на цялата болница или закриване на отделения. В моя град закриха рентгенологията заради абсурдните изисквания, и сега като някой трябва да си направи снимка пътува 20 км.
От това вече умират хора. Работа която дълги години се е вършила от един човек, сега се върши от трима. Кому е нужно?

yakuza_
06-18-2013, 09:59
И каква е точно рационалната ти,велика мисъл? Да резнем на малките градове и села медицинската помощ за да правим икономии за държавния бюджет. А хората там да си мрат като мухи. Така им се пада. Кой им е крив? Да не са се заселвали там преди няколко века! Те не знаеха ли,че един ден само великите софиянци ще имат право на медицински грижи?
Огромни икономии ще направим за държавния бюджет. Свръхогромни!

Разбрах ти "великите мисли". Знаеш ли една мъдра народна поговорка? "на брашното евтини,на триците скъпи". Какво ли означава? какъв ли е нейният смисъл?

Ми като хората не си плащат здравниет, това е единственото решение, да се съкращава персонал или да се закриват болници. Примерно на болницата в нашия град не и достигат около 50000лв. годишно и тях ги поема общината, за да има болница.

Aeternal
06-18-2013, 10:03
Ми като хората не си плащат здравниет, това е единственото решение, да се съкращава персонал или да се закриват болници. Примерно на болницата в нашия град не и достигат около 50000лв. годишно и тях ги поема общината, за да има болница.
Проблема не е толкова в неплатените здравни, колкото в калпавата администрация.

pamito14
06-18-2013, 10:09
Колко обсъждана тема стана само :)

pamito14
06-18-2013, 10:12
102 не съм тъпо парче нито малка нито толкова голяма но виждам нещата а ти освен злобни и обидни коментари друго знаеш ли няма тема в която да не си се праил на инетересен само за мненията пишеш смешник :D

klimatronik
06-18-2013, 10:24
Абсолютно, klimatronik. За момче на 18-19 години си ужасно прост и от километри звучи стабилното вербуване от мама/тати/баба/дядо за партията. Никой не защитавал партия, айде бе. Аз където ти засека мнение за политика, виждам само "колко е било хубаво през комунизма". Като мама/тати/баба/дядо са нямали 2 стотинки преди това, техен си проблем. На много честно забогатели хора комунизмът отне всичко. Мълчи и трай, видях те колко струваш и в темата за матурите.

Нечовешко високи данъци. СМЕШЕН си, Якудза ти го каза. Я ми кажи колко е данъкът в Германия, моля?
Искам и да ми цитираш глоби от други държави.
Не можеш. Щото си тъпичък. Няма лошо, има много тъпички хора, но войнстващата простотия е нещо страшно. "Без коментар", нали? Естествено, защото НЯМАШ какъв да направиш. Айде млък вече.

Прав беше Якудза, като каза, че искате държавата да ви сложи парите в джоба и да ви развие бизнеса. Не знаел къде отиват парите му някой си... че кой ти е виновен, че не се си поинтересувал? Информация има навсякъде, достъпна за всички. Тъкмо приключих една книга на Робърт Кийосаки, той твърди, че е безкрайно глупаво и рисковано да не си финансово грамотен. Напълно съм съгласна. КАК няма да знаеш къде ти отиват парите за данъци? КАК ще си толкова нагъл да обвиниш държавата затова, че ти не си си дал труд да провериш?!

Няма да се оправим скоро, няма...
Така и не можеш да разбереш нещо , защото си страшно първосигнална..
Ако искаш да знаеш, моят прадядо е бил един от най-големите милионери в България с много имоти , земи и тнт, а комунистите са му откраднали всичко, че дори до глад са го докарали. Но това какво общо има с икономическото състояние на държавата в по-късен период от тогавашното време и сега ?
Интересно ми също така, какво видя в темата за матурите? Или , защото нямам шестица ?

За данъците ... ужасно се изложи.. Ако парите не се крадяха - нямаше да сме на това дередже отдавна..
И щом милиони българи са напуснали родината си като успешно се реализират и живеят в чужбина - тях разпитвай.
Престъпността също се увеличи многократно. Живеем на центъра в голям град и колкото пъти сложим бронзова брава - ни я крадат.. виж селата ни? Виж, всичко се руши!
И недей много надава, защото ти също си писала куп глупости във всички раздели.. срам да те хвани

klimatronik
06-18-2013, 10:32
И как разбра,че са престъпници? Някво специално разследване ли направи? Или просто "една приятелка така ми каза". И щом приятелката е казала тя е самата компетентност. Нейното мнение е меродавно и от първа инстанция.

Всички управлявали досега,леви и десни в последните 20 години са от партийната номенклатура,но никой досега никога не е протестирал срещу това. Защо ли точно сега се сетиха? След като партийна секретарка на БКП беше председателка на миналия парламент?
защото 20 години напрежението се е покачвало... и сега ескалира .. и ако не бяха престъпници всички до един в парламента .. сега нямаше да има протести

redbul2
06-18-2013, 10:34
И като и общината няма пари да покрие загубите вариантите са два: обявяване на фалит и закриване на цялата болница или закриване на отделения. В моя град закриха рентгенологията заради абсурдните изисквания, и сега като някой трябва да си направи снимка пътува 20 км.
От това вече умират хора. Работа която дълги години се е вършила от един човек, сега се върши от трима. Кому е нужно?
Нямам против. Закривайте си болниците, Ваша воля. Не бих искал това да се случва във Варна,а при вас както решите. В края на краищата вие живеете там и едно закриване засяга вас. На мен какво ми е? Правете си каквото решите.

yakuza_
06-18-2013, 10:37
А какво е твоето решение против тия фалити на болници ?

klimatronik
06-18-2013, 10:38
Пффф! Бооожеее,прибери си вересиите! Честно забогатели хора? Тук в България? Честно забогатели някога по същия начин както честно забогатяват и сега! По-малоумно твърдение не съм срещал. Честно забогатели разбойници и крадци!

И какво им взеха комунистите? Взеха от крадците краденото от хората,от разбойниците отнеха заграбеното от обществото! Какво да им оставят ограбеното ли? Взеха им някои имоти,изградени с крадени пари. Самите пари не са им взели. Просто направиха една парична реформа,обмяна до еди колко си лева стари за нови и всичко отгоре изгоря,стана на ненужна тоалетна хартия.

И какво са им отнели? То нищо нямаше навремето в тая страна преди 1944 г. Къде са ни магистралите? Защо Борисов ги строи едва сега? В Германия е имало още в 1933-35 година. Къде са ни тецовете,аецовете,големите вецове? Къде са ни модерните училища,детски градини от времето преди 1944 г? Къде са ни болниците от тогава?
Не е така! Преследвали са всички богати търговци . Назначавали са за кметове прости селяни - работническата класа е управлявала, което също е лошо....
Комунизмът се прилага успешно само в неразвитите и бедни страни, където има много гладуващи. Такава е била и България по време на капитализма, но това не означава,че е имало забогатели само с кражби.

Aeternal
06-18-2013, 10:41
Нямам против. Закривайте си болниците, Ваша воля. Не бих искал това да се случва във Варна,а при вас както решите. В края на краищата вие живеете там и едно закриване засяга вас. На мен какво ми е? Правете си каквото решите.
Така ли?

А ти нормален ли си? Ние Китай ли сме? Въпрос. Към теб. Колко милиона сме в момента и с колко се увеличаваме всяка година? Та загубата на един човешки живот е няква ненужна подробност и не значи нищо за нас.
Зададох ти въпрос. Ако твоите родители умрат заради липсата на квалифициран специалист,доволен ли ще бъдеш?

redbul2
06-18-2013, 10:51
защото 20 години напрежението се е покачвало... и сега ескалира .. и ако не бяха престъпници всички до един в парламента .. сега нямаше да има протести
Въпросът е защо ескалира това напрежение? Може би защото през тези 20 години някога някой от антикомунистическата опозиция е набивал в главите на хората едни нереални очаквания,едни бръмбари да си го кажем направо. За богатства като на западняците,за луксозен и комфортен лек живот.
България е била винаги една бедна селска страна и сега се връща оттам откъдето е тръгнала. Отново към бедността и мизерията. Смирненски е умрял от туберкулоза. И много богати хора са умирали тогава от същото. Защото туберкулозата е социална болест на бедните общества.

Комунистите се опитаха насила да правят някои неща,много от които са били добри за страната. Индустриализираха България. И така се реши и проблемът със заетостта. А сегашните с машини разбиха на парчета огромния завод ВАМО за дизелови двигатели,единствен в България. Сега там зее празно поле,а Гриша Ганчев откри завод за автомобили в световноизвестния град Ловеч. А ние тук имаме пристанище,железница и аерогара.
От какво да ви бъде висок стандарта? Западът ни разруши индустрията и заграби пазарите ни. Радвайте се на западняците! Изхранвайте се от алкохолния туризъм на същите и събирайте техните подаяния. Трохите,които ви подхвърлят за милостиня на вас балканските просяци. Нагъвайте бобеца и да ви е сладко!

redbul2
06-18-2013, 10:56
Така ли?

Едното писание не противоречи на другото. Няма как да налееш на хората в главите като с фуния нещо,което там го няма. Има разни лафове "Човек от ума си тегли,Кой каквото си направи друг никой така не може да му го направи и Бог дава ама в кошара не вкарва!" Ако вие сами не можете да се оправите,а само хулите и буйствате, друг никой няма се погрижи за вас. Времето на комунизма и на майка Тереза свърши!

klimatronik
06-18-2013, 11:00
Въпросът е защо ескалира това напрежение? Може би защото през тези 20 години някога някой от антикомунистическата опозиция е набивал в главите на хората едни нереални очаквания,едни бръмбари да си го кажем направо. За богатства като на западняците,за луксозен и комфортен лек живот.
България е била винаги една бедна селска страна и сега се връща оттам откъдето е тръгнала. Отново към бедността и мизерията. Смирненски е умрял от туберкулоза. И много богати хора са умирали тогава от същото. Защото туберкулозата е социална болест на бедните общества.

Комунистите се опитаха насила да правят някои неща,много от които са били добри за страната. Индустриализираха България. И така се реши и проблемът със заетостта. А сегашните с машини разбиха на парчета огромния завод ВАМО за дизелови двигатели,единствен в България. Сега там зее празно поле,а Гриша Ганчев откри завод за автомобили в световноизвестния град Ловеч. А ние тук имаме пристанище,железница и аерогара.
От какво да ви бъде висок стандарта? Западът ни разруши индустрията и заграби пазарите ни. Радвайте се на западняците! Изхранвайте се от алкохолния туризъм на същите и събирайте техните подаяния. Трохите,които ви подхвърлят за милостиня на вас балканските просяци. Нагъвайте бобеца и да ви е сладко!
И какво искаш да направим , как и кой? Нов източен съюз?
И някой като Пеевски да ни стане водач? Как искаш да си върнем аграрната страна?

redbul2
06-18-2013, 11:18
И какво искаш да направим , как и кой? Нов източен съюз?
И някой като Пеевски да ни стане водач? Как искаш да си върнем аграрната страна?
Едни некадърници постоянно мътят главите на хората,подстрекават ги и насъскват едни срещу други,а те си плетат кошницата. Сегашните са по-некадърни от комунистите преди 1989 г и от монархистите преди 1944 г. Като писах за завода ВАМО,се сещам,че той не е основан през комунизма, Преди 1944 г е бил малка фирма със същото име,а сетне комунистите изграждат за него цял завод. Същото е и с варненската корабостроителница. Работеща още преди 1944 г в малки мащаби. После при комунистите строяхме в нея 35 000 и 42 000 тонни кораби продавани и в чужбина,а също и 100 000 тонния наш танкер "хан Аспарух". Сега корабостроителницата е ликвидирана от некадърните,хищни и крадливи "демократи" Тя се развиваше при монархията и при комунизма.Обаче на напъните и стихията на демокрацията нищо не може да устои. Дори желязото. Тя е като торнадо помитащо всичко на пътя си. "Демократи",жалки бездарници и некадърници!

Aeternal
06-18-2013, 11:35
Едни некадърници постоянно мътят главите на хората,подстрекават ги и насъскват едни срещу други,а те си плетат кошницата. Сегашните са по-некадърни от комунистите преди 1989 г и от монархистите преди 1944 г. Като писах за завода ВАМО,се сещам,че той не е основан през комунизма, Преди 1944 г е бил малка фирма със същото име,а сетне комунистите изграждат за него цял завод. Същото е и с варненската корабостроителница. Работеща още преди 1944 г в малки мащаби. После при комунистите строяхме в нея 35 000 и 42 000 тонни кораби продавани и в чужбина,а също и 100 000 тонния наш танкер "хан Аспарух". Сега корабостроителницата е ликвидирана от некадърните,хищни и крадливи "демократи" Тя се развиваше при монархията и при комунизма.Обаче на напъните и стихията на демокрацията нищо не може да устои. Дори желязото. Тя е като торнадо помитащо всичко на пътя си. "Демократи",жалки бездарници и некадърници!

Само че в България истинска демокрация никога не е имало. Изминалите 24 години са пародия сътворена от същите глупави,посредствени, бездарни идиоти които бяха начело на държавата през комунизма. Още през 1989-та БКП трябваше да се забрани и разтури, а не да се преименува на БСП. А партийните величия да се пратят в сибир, както народа искаше -
"За да има мир - БКП в сибир".

redbul2
06-18-2013, 11:51
Само че в България истинска демокрация никога не е имало.
Аааа,това не е вярно,че демокрация в България видите ли нямало! Айде стига тъпи манипулации на хората! Видите ли това сега у нас не е демокрация,а нещо не знам си какво. От Марс паднало. Многократно съм гледал и слушал по телевизиите,как поредният американски посланик ни поздравява с изграждането на демокрацията в България и на пазарната икономика. Това са кавали и други посланици,английския, френския и други. Приеха ни в НАТО и ЕС тъкмо защото сме демокрация и айде стига тъпи подвеждащи манипулации!

Нямам нищо против за мерките против комунистите, Те ще засегнат и Бойко Борисов,Цецка Цачева,Елена Костова. И агентите на Държавна сигурност като бившият конституционен съдия и бивш зам-лидер на СДС Георги Марков (агент Николай на ДС), агентът журналиста Иво Инджев,професора историк Божидар Димитров и още много други. Като например шефът на Дарик радио. Нямам нищо против. Нека ги махнат и натикат в затвора дори!

klimatronik
06-18-2013, 11:56
Едни некадърници постоянно мътят главите на хората,подстрекават ги и насъскват едни срещу други,а те си плетат кошницата. Сегашните са по-некадърни от комунистите преди 1989 г и от монархистите преди 1944 г. Като писах за завода ВАМО,се сещам,че той не е основан през комунизма, Преди 1944 г е бил малка фирма със същото име,а сетне комунистите изграждат за него цял завод. Същото е и с варненската корабостроителница. Работеща още преди 1944 г в малки мащаби. После при комунистите строяхме в нея 35 000 и 42 000 тонни кораби продавани и в чужбина,а също и 100 000 тонния наш танкер "хан Аспарух". Сега корабостроителницата е ликвидирана от некадърните,хищни и крадливи "демократи" Тя се развиваше при монархията и при комунизма.Обаче на напъните и стихията на демокрацията нищо не може да устои. Дори желязото. Тя е като торнадо помитащо всичко на пътя си. "Демократи",жалки бездарници и некадърници!
Дядо ми е работил цял живот в този завод и много добре знам, че основните причини да фалира не е, защото някой толкова усилено го краде, ами защото са изоставали с техническия напредък , работи ли са с по първобитен начин със средства от каменната епоха . Няма как да не го са го били затворили, като техническия напредък и организация ни е била изоставала.... бе каква организация? колко смъртни злополуки са се били случвали, от некадърното ръководство.. Колко обречени и лъгани работници са сложили края на животите си.. като дишат отровни частици..
А в Девня - екологичните проблеми. нямало никакви екологични инспекции .. Варненското езеро е било рай ! Може би сега щеше да е резерват, ако не беше девненския зовод, който с изпускането на отровни химикали е унищожил не саамо всички биологични видове, но и околните села - хората са измрели

anonymous708973
06-18-2013, 12:09
Така и не можеш да разбереш нещо , защото си страшно първосигнална..
Ако искаш да знаеш, моят прадядо е бил един от най-големите милионери в България с много имоти , земи и тнт, а комунистите са му откраднали всичко, че дори до глад са го докарали. Но това какво общо има с икономическото състояние на държавата в по-късен период от тогавашното време и сега ?

Господи мили...

Не получих отговор на въпроса си. Преди да твърдиш, че данъците са големи, очаквам да чуя какъв процент от заплатата си дават германците, също така можеш да отвориш гугъл и да набереш "Жерар Депардийо стана руски гражданин".

П.С. В темата за матурите - че си се издънил (по моите представи), но това не е важното. Интересното беше, че смяташ, че сме се спукали от уроци, за да имаме 5.50+ Смешка си, казаха ти и го там :)
Някои хора без уроци си го могат/можем, други стоят отстрани и плюят на отколешния принцип "Гроздето е кисело."

Aeternal
06-18-2013, 12:15
Аааа,това не е вярно,че демокрация в България видите ли нямало! Айде стига тъпи манипулации на хората! Видите ли това сега у нас не е демокрация,а нещо не знам си какво. От Марс паднало. Многократно съм гледал и слушал по телевизиите,как поредният американски посланик ни поздравява с изграждането на демокрацията в България и на пазарната икономика. Това са кавали и други посланици,английския, френския и други. Приеха ни в НАТО и ЕС тъкмо защото сме демокрация и айде стига тъпи подвеждащи манипулации!

Демокрация замислена още като идея през 87ма от Живков и подгласниците му. Типичното комунистическо мислене, като се яви някакво движение партията не тръгва срещу него ами го яхва и така го овладява. Още тогава усетиха накъде отиват нещата и се погрижиха да не си загубят властта.
Манипулациите ги направиха същите партийни мижетурки за да не изтърват кокала.
ЕС и НАТО ни взеха щото имаха геополитически интерес от нас.

redbul2
06-18-2013, 12:15
Дядо ми е работил цял живот в този завод и много добре знам, че основните причини да фалира не е, защото някой толкова усилено го краде, ами защото са изоставали с техническия напредък , работи ли са с по първобитен начин със средства от каменната епоха . Няма как да не го са го били затворили, като техническия напредък и организация ни е била изоставала.... бе каква организация? колко смъртни злополуки са се били случвали, от некадърното ръководство.. Колко обречени и лъгани работници са сложили края на животите си.. като дишат отровни частици..
А в Девня - екологичните проблеми. нямало никакви екологични инспекции .. Варненското езеро е било рай ! Може би сега щеше да е резерват, ако не беше девненския зовод, който с изпускането на отровни химикали е унищожил не саамо всички биологични видове, но и околните села - хората са измрели

Аз не знам каква е тая работа по първобитен начин след като използвахме английски патенти и технологии за производството. Значи тогава самите англичани са работели по примитивен начин? Двигателите се наричаха Перкинс,което е английско име. Ходил съм там като бях малък. Работеха няколко хиляди души в него. Развеждали са ме в завода,имаше конвейер.Това,ако е "средства от каменната епоха" и "първобитен начин" здраве му кажи. Имаш ли представа от сегашните производства,колко по-примитивни са. И колко хора загиват всеки месец от опасни машини,необезопасени?

А чистотата на Девненското езеро зависи от химическия завод "Солвей-соди" който е белгийска собственост сега и работи по върховите белгийски технологии. Навремето американски химически завод в Индия е отровил целият индийски град Бопал и хиляди хора са умрели от отровни газове. А уж технологията е американска на световно ниво.

klimatronik
06-18-2013, 12:22
Господи мили...

Не получих отговор на въпроса си. Преди да твърдиш, че данъците са големи, очаквам да чуя какъв процент от заплатата си дават германците, също така можеш да отвориш гугъл и да набереш "Жерар Депардийо стана руски гражданин".

П.С. В темата за матурите - че си се издънил (по моите представи), но това не е важното. Интересното беше, че смяташ, че сме се спукали от уроци, за да имаме 5.50+ Смешка си, казаха ти и го там :)
Някои хора без уроци си го могат/можем, други стоят отстрани и плюят на отколешния принцип "Гроздето е кисело."

аххаххаха. Кръгом и опааа вземи се върни в темата за матурите, за да видиш,че се аргументирах, защото явно не следиш продължението .. хахах И се опитвах да защитя,един потребител с по слаб успех.. ама това е друг въпрос
Има хора, които се пукат от уроци, има и които си учат нормално през годините и не ходят на уроци, има и които палачорстват кат теб и в последния момент се пукат от учене .. Уроците какво са? Те са просто да ти покажат кое по-точно да учиш и някаква схема за учене - останалото е твое...
В чужбина германия може да имат големи данъци, но я виж заплатите им? За тях са нищо.
Къде сравняваш въобще стандарта на живот ?
Тук с 300 лв минимална заплата какво може да направиш?

redbul2
06-18-2013, 12:25
Демокрация замислена още като идея през 87ма от Живков и подгласниците му. Типичното комунистическо мислене, като се яви някакво движение партията не тръгва срещу него ами го яхва и така го овладява. Още тогава усетиха накъде отиват нещата и се погрижиха да не си загубят властта.
Манипулациите ги направиха същите партийни мижетурки за да не изтърват кокала.
ЕС и НАТО ни взеха щото имаха геополитически интерес от нас.
Ааа,не,не. Недей да манипулираш така грубо и направо да лъжеш. Живков никога не е искал демокрация и никога не е планирал такава! Той до последно се е борил против демокрацията,а първите дисиденти от 1989 година са били в затвора до самият 10 ноември. имах отличен по история и обичам да чета стари вестници и гледам стари хроники. Тъй че не можеш ме излъжеш и манипулираш Тука корабче не плува.!

Демокрацията е въведена отгоре от Горбачов и Джордж Буш баща след тяхната среща в Малта. Там горбачовистите са се споразумели с американците за пари най-вероятно. И след тяхната среща Горбачов е сменил Живков и всички комунистически лидери в Източна Европа,а румънският лидер дори е убит. Да не би и той да е въвеждал демокрация в Румъния?
Затова я няма никаква нашата държава защото много се лъже в нея! Било каквото било. Ама да драскаш тези бълнувания,че Живков въвеждал демокрация е все едно да кажеш,че Сталин е въвел демокрацията в Русия.

anonymous708973
06-18-2013, 12:32
аххаххаха. Кръгом и опааа вземи се върни в темата за матурите, за да видиш,че се аргументирах, защото явно не следиш продължението .. хахах И се опитвах да защитя,един потребител с по слаб успех.. ама това е друг въпрос
Има хора, които се пукат от уроци, има и които си учат нормално през годините и не ходят на уроци, има и които палачорстват кат теб и в последния момент се пукат от учене .. Уроците какво са? Те са просто да ти покажат кое по-точно да учиш и някаква схема за учене - останалото е твое...
В чужбина германия може да имат големи данъци, но я виж заплатите им? За тях са нищо.
Къде сравняваш въобще стандарта на живот ?
Тук с 300 лв минимална заплата какво може да направиш?

Я не си позволявай да ми обясняваш аз как съм учила. Егати наглия.
Именно. Доказваш моята теза за Германия. Германците плащат около 50% данъци, на богаташите им взимат 60%+, а заплатите им не са космически. Държавата може да си позволи доста повече, но както казва Ангела Меркел, те са длъжни да хрантутят по-бедните държавки.

klimatronik
06-18-2013, 12:34
Аз не знам каква е тая работа по първобитен начин след като използвахме английски патенти и технологии за производството. Значи тогава самите англичани са работели по примитивен начин? Двигателите се наричаха Перкинс,което е английско име. Ходил съм там като бях малък. Работеха няколко хиляди души в него. Развеждали са ме в завода,имаше конвейер.Това,ако е "средства от каменната епоха" и "първобитен начин" здраве му кажи. Имаш ли представа от сегашните производства,колко по-примитивни са. И колко хора загиват всеки месец от опасни машини,необезопасени?

А чистотата на Девненското езеро зависи от химическия завод "Солвей-соди" който е белгийска собственост сега и работи по върховите белгийски технологии. Навремето американски химически завод в Индия е отровил целият индийски град Бопал и хиляди хора са умрели от отровни газове. А уж технологията е американска на световно ниво.

Факт е ,че е можело да прекратят това унищожаването на тази еко-система..
И кога си ходил? Да не е било след 89?
да ,сега нямаме нищо.. и от вън ни грабят и ние се грабим ? предложи вариант за спасение де. ся сме като некви дядовци

klimatronik
06-18-2013, 12:37
Я не си позволявай да ми обясняваш аз как съм учила. Егати наглия.
Именно. Доказваш моята теза за Германия. Германците плащат около 50% данъци, на богаташите им взимат 60%+, а заплатите им не са космически. Държавата може да си позволи доста повече, но както казва Ангела Меркел, те са длъжни да хрантутят по-бедните държавки.

Сравнение с нашите заплати - тяхните са космически..
и ко да не ти обяснявам като ти сама си призна?

redbul2
06-18-2013, 12:41
предложи вариант за спасение де. ся сме като некви дядовци
Не е моя работа да предлагам варианти за спасение. Варианти за спасение трябва да предлагат тези които избирате. Защото затова им се плаща,а не за да бъдат живи марули в парламента. Да ми дадат техните заплати,а те да вземат моята и тогава ще предлагам мерки за спасение. Не съм добрата самарянка да правя това без пари,а те да дискутират по цял ден пушенето дали вреди или не. И пият по 100 кафета на сладки приказки.
Аз казвам какво не трябва да бъде,а какво да бъде са длъжни да измислят те. Затова им се плаща.

klimatronik
06-18-2013, 12:44
Не е моя работа да предлагам варианти за спасение. Варианти за спасение трябва да предлагат тези които избирате. Защото затова им се плаща,а не за да бъдат живи марули в парламента. Да ми дадат техните заплати,а те да вземат моята и тогава ще предлагам мерки за спасение. Не съм добрата самарянка да правя това без пари,а те да дискутират по цял ден пушенето дали вреди или не. И пият по 100 кафета на сладки приказки.
Аз казвам какво не трябва да бъде,а какво да бъде са длъжни да измислят те. Затова им се плаща.

пак бабини приказки... до сега ми говорише, че в парламента не били престъпници, а сега точно обратното ?? Е. то бива.. ама ... на Другите пък само ГЕРБ им в главата... :Д няма оправия :Д

Aeternal
06-18-2013, 12:47
Ааа,не,не. Недей да манипулираш така грубо и направо да лъжеш. Живков никога не е искал демокрация и никога не е планирал такава! Той до последно се е борил против демокрацията,а първите дисиденти от 1989 година са били в затвора до самият 10 ноември. имах отличен по история и обичам да чета стари вестници и гледам стари хроники. Тъй че не можеш ме излъжеш и манипулираш Тука корабче не плува.!

Демокрацията е въведена отгоре от Горбачов и Джордж Буш баща след тяхната среща в Малта. Там горбачовистите са се споразумели с американците за пари най-вероятно. И след тяхната среща Горбачов е сменил Живков и всички комунистически лидери в Източна Европа,а румънският лидер дори е убит. Да не би и той да е въвеждал демокрация в Румъния?
Затова я няма никаква нашата държава защото много се лъже в нея! Било каквото било. Ама да драскаш тези бълнувания,че Живков въвеждал демокрация е все едно да кажеш,че Сталин е въвел демокрацията в Русия.

:D Хайде стига с тая демагогия.
Бая хоризонтално си минал през историята.
Обясни това :
http://www.youtube.com/watch?v=Oqi1FpCs06o
Запознат ли си с "юлската концепция"?
А с небезизвестния Указ 56?
ей ти малко храна за размисъл
http://www.monitor.bg/article?id=354096

klimatronik
06-18-2013, 12:50
:D Хайде стига с тая демагогия.
Бая хоризонтално си минал през историята.
Обясни това :
http://www.youtube.com/watch?v=Oqi1FpCs06o
Запознат ли си с "юлската концепция"?
А с небезизвестния Указ 56?
ей ти малко храна за размисъл
http://www.monitor.bg/article?id=354096

Е, това видео какво доказва? Той е бил принуден да говори така ,защото е знаел ,че няма други изход и комунизма се разпада.. Това не означава, че бил с демократическо мислене. и той колкото и глупости да е правил .. е единствения, който е направил нещо ;) ;)

redbul2
06-18-2013, 13:01
:D Хайде стига с тая демагогия.
Бая хоризонтално си минал през историята.
Обясни това :
http://www.youtube.com/watch?v=Oqi1FpCs06o
Запознат ли си с "юлската концепция"?
А с небезизвестния Указ 56?
ей ти малко храна за размисъл
http://www.monitor.bg/article?id=354096
Именно! Айде стига с тая демагогия! Нали и аз това ти казвам. Всичко,което си посочил са напразните опити на Живков да угоди на Горбачов и спаси каквото може от системата,без да я променя и премахва. Това са едни негови демагогски изказвания и укази. С които симулира пред Горбачов,че върши нещо в тая посока. В действителност издава наредбите по такъв наин,че нищо да не се промени и частната инициатива да остане само на хартия. Това,ако не си го разбрал,значи не е много голям умствения ти багаж. :D

Chacho
06-18-2013, 13:03
Препоръчвам ви да прочетете "Четвърт век в УБО". Ако искате да градите мнение за комунистическа България, това четиво е добро начало.

redbul2
06-18-2013, 13:06
Е, това видео какво доказва? Той е бил принуден да говори така
Живков управлява пряко от 1962 г . Горби идва на власт през март 1985 г. Хващам се на бас за 1 милион лева,че речта и указите са след 1985 г,а вероятно дори и след 1987 г,когато Горбачов е сменил комунистическите лидери на Чехословакия и Унгария-Густав Хусак и Янош Кадар. Живков може да е бил всякакъв,но не и тъп.

Aeternal
06-18-2013, 13:07
Именно! Айде стига с тая демагогия! Нали и аз това ти казвам. Всичко,което си посочил са напразните опити на Живков да угоди на Горбачов и спаси каквото може от системата,без да я променя и премахва. Това са едни негови демагогски изказвания и укази. С които симулира пред Горбачов,че върши нещо в тая посока. В действителност издава наредбите по такъв наин,че нищо да не се промени и частната инициатива да остане само на хартия. Това,ако не си го разбрал,значи не е много голям умствения ти багаж. :D

Това е опита му да спаси собствения си задник и властта си. Не системата. Това ако ти не си го разбрал....
И докато юлската концепция си остава на хартия, като само една игра на котка и мишка с Горбачов, как обясняваш указа чиито последствия се усещат и днеска?

redbul2
06-18-2013, 13:11
Това е опита му да спаси собствения си задник и властта си. Не системата. Това ако ти не си го разбрал....
И докато юлската концепция си остава на хартия, като само една игра на котка и мишка с Горбачов, как обясняваш указа чиито последствия се усещат и днеска?
Собствения му задник няма как да бъде спасен без спасяването на самата система. Тъй че тук едното върви с другото. А тоя указ 56 получава развитие едва след 1989 г след свалянето на Живков и идването на власт на новите управници. До 10 ноември 1989 г Указ 56 остава само на хартия.

klimatronik
06-18-2013, 13:23
Това е опита му да спаси собствения си задник и властта си. Не системата. Това ако ти не си го разбрал....
И докато юлската концепция си остава на хартия, като само една игра на котка и мишка с Горбачов, как обясняваш указа чиито последствия се усещат и днеска?
И Живков е бил крайно против създаването на БСП като партия .
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=caTqHb9HJr0

Aeternal
06-18-2013, 13:30
С До 10 ноември 1989 г Указ 56 остава само на хартия.

Дори и така да е, а то не е защото още преди 10ти разграбването се е вихрело,
Кой свали Живков на 10ти ноември?
Народа? Или собственото му политбюро, което му гласува и прие оставката?
Кой взе властта след падането на Живков ? Народа или пак членовете на неговото политбюро?
Петър Младенов не беше ли член на БКП и не стана ли той генерален секретар след Живков?

redbul2
06-18-2013, 13:41
Дори и така да е, а то не е защото още преди 10ти разграбването се е вихрело,
Кой свали Живков на 10ти ноември?
Народа? Или собственото му политбюро, което му гласува и прие оставката?
Кой взе властта след падането на Живков ? Народа или пак членовете на неговото политбюро?
Петър Младенов не беше ли член на БКП и не стана ли той генерален секретар след Живков?
Кой свали и уби Чаушеску и съпругата му? Смятах те за малко по-интелигентен човек. Горбачов идва на власт през март 1985 г. Интересно каква случайност! Обикновено съвпадение,нали?
До самата 1989 г са строени големи държавни заводи,които не са подходящи за частен бизнес. За какво говори това? Има ли указ 56 в Северна Корея? Някой смени ли там системата без намесата на Горби?

redbul2
06-18-2013, 13:43
Петър Младенов и убитият Андрей Луканов през коя столица минаха преди свалянето на Живков? Не беше ли точно Москва?

pamito14
06-21-2013, 10:35
отказах те се да спорите Д: