PDA

View Full Version : Кандидатстване след 7 клас/помощ при избор на училище



bReAk3R
06-16-2013, 21:45
Здравейте. От Пловдив съм и дойде време за кандидатстване в гимназии, но имам следния проблем - не мога да реша какви да са ми първите желания. Значи насочил съм се към руската, хуманитарната, френската и някакви други такива по-елитни. Бях желал по едно време и английската, ама много учене разбрах имало. Та се чудя кое да сложа на първо желание. Ако пиша руската и по някаква случайност ме приемат , ще си влеза , ще е най-вероятно с френски или испански щото с тях е нисък бала и една година ще уча съвсем нов за мен език, а другите 4 години ще уча руски, отново много омразен и нов за мен език, но пък за сметка на това ще съм при повече елит, сред по-голяма интелигенция, както се води самата гимназия и така. А ако пиша на първо Хуманитарната, за нея бала ми е голям, голям е шанса и да ме приемат направо там, ще отида, ще съм при по-малко елит, но за сметка на това първата година ще си уча английски (моят език) и другите години може би ще си избера втори език немски и ще уча него, като отново е мой език.. В смисъл знам нещо от него, кефи ме, лесен ми е ;д Та това ме интересува, според вас кое повече си струва и така.. И също искам да попитам, пречи ли ми с нещо, ако някое желание е твърде надолу сред списъка? Благодаря предварително ;д

anonymous895156
06-17-2013, 05:50
За руското съм чувал, че са най-големите селяци. А защо да учиш нещо, което няма да ти харесва? Грешно си чул - в днешно време елитните училища не ти гарантират, че ще учиш сред интелигенция.

bReAk3R
06-17-2013, 09:05
А защо да учиш нещо, което няма да ти харесва?

Aми може би защото това дори да е гаден, си е език, а езиците са богатство ;д мислих, че някой така ще отговори, ако е за руската и така и аз разсъждавам. И отново ВЪПРЕКИ ЧЕ не ми харесват. Иначе това другото не съм го чул, мисля, че е така, въпреки че много приятели влизат там и се развалят с пушене , а и други такива и... Но това е друга тема

bReAk3R
06-17-2013, 11:06
Айде де, дайте някакви съвети ..

girlwithblueeyes
06-17-2013, 11:09
Е то това с пушенето си зависи от тебе където и да идеш .
английската е по добрият вариант наистина ще ви побъркват от учене но след това ще имате голяма полза от това учене . Руският език далеч не е толкова търсен .

bReAk3R
06-17-2013, 11:21
Далеч не си зависи толкова от човека, колкото от сферата, с която се събира ;д Каква е ползата от това учене толкова много може ли да ми обясниш? Смисъл с какво е по-различно от другите?

girlwithblueeyes
06-17-2013, 11:28
Човек ако ще и с престъпници да се събере няма да стане такъв освен ако той не иска .
Не говоря за зубрене нон стоп а ползата от ученеот ще разбереш след години .

bReAk3R
06-17-2013, 11:46
В крайна сметка не мога да преценя на първо кое .. ;д но смятам ... и аз не знам ;д

girlwithblueeyes
06-17-2013, 11:49
Избери на първо това което ти харесав най-много и евентуално ще ти даде старт в живота :D

BornToDie
06-18-2013, 10:50
Руския език не е търсен?ООО да , за това е 5 по ред сред най-говоримите езици в света ;) http://listverse.com/2008/06/26/top-10-most-spoken-languages-in-the-world/
По темата : Учи езика който ти харесва , а не се насилвай да учиш нещо което не понасяш.Аз бях направила тази грешка,а и отново за малко да я повторя :) Ти си се ориентирал много добре към Англ. и Немски език.
И подкрепям girlwithblueeyes , ако прецениш няма да пропушиш и да пропаднеш

anonymous708973
06-18-2013, 11:59
Сладур, ако си мислиш, че в английската и руската ще си в клас, пълен със сериозни, отговорни и учещи хора - нъцки. Ще те разочаровам. Завършвам английската, знам какво е. Пълно е с олигофрени, на моменти се чудя кой нормален ще твърди, че сме елит. Френската ги стягат много, ама много повече. При нас се преписва мощно, за другите училища не зная.
Важен съвет, който мога да ти дам е, да не се прецакваш да учиш английски като първи език, защото никога няма да научиш немски. Пиши немски като първи, английския го захващаш на курсове и след 3-4 години изкарваш сертификати.

girlwithblueeyes
06-18-2013, 12:39
Руският може и да е търсен но не по търсен от немският и английският

Ина . А ззащо си мисля ,че ти завършила немска гимназия?:D

anonymous708973
06-18-2013, 12:47
Ние нямаме немска отделно, както е в Бургас. Имаме английска с немски паралелки :)

girlwithblueeyes
06-18-2013, 14:43
Инка пак не съм разбрала нещо:D

Виоленца това е трудно да се каже на практика е по важно в коя държава отиваш . И все пак не споря :)

anonymous708973
06-18-2013, 21:20
Зависи къде. В Западна Европа е доста по-търсен всъщност.


Ами, аз като възпитаничка баш на руската гимназия, мога да те уверя, че ще направиш огромна грешка, ако идеш там. Тия долни селяндури, най-вече учителите имам предвид, даже не знам откъде ги бяха събрали. Те сигурно са се посменили, още тогава ги сменяха много и то все на по-зле. Учениците и те са пълни келеши.

Пантерке, кога пък са ги стягали в тая френска. :D Там бяха по-зле и от кварталните СОУта.

Хубаво явно, че сестра ми не ме послуша да пише руската преди английската :д

Оо, много ги стягат. Майката на една съученичка е заместник-директор там, страховити истории съм слушала. И като дисциплина в часа, и по принцип. Как ти се вижда да те гонят по коридора, за да не си ядеш кроасана в сградата? :Д

То кво излиза? Че единствените училища в България, от които имаш полза, са Американският колеж и 91 немска - дават ти чуждоезикови дипломи.
БАХ, няма да си изпратя детето в бг училище.

mayaaa
06-19-2013, 09:23
За мен в Пловдив трите елитни у-ща са руска, английска и ОМГ. Бих избрала руската с испански от тези, които ти искаш. Руският ще ти е от полза и испанският не е за подценяване. И все пак колко ти е БАЛ-а?

vlado_99
10-06-2013, 16:32
A sam 8 klas i iskam da kandidatstvam v NTBG . Iskam da znam vsi4ko za kandidatstvaneto sled 8 klas - po diploma , s priravnitelni izpiti li stava? Blagodarq predvaritelno!