PDA

View Full Version : Избор на акустична китара



Tuesday
06-17-2013, 19:55
Смятам да си взимам акустична китара кажете ми абсолютно всичко,което трябва да знам и каква точно да си взема като марка и така нататък :)

anonymous929647
06-18-2013, 11:08
До колко пари да е?

Tuesday
06-18-2013, 20:42
Еми цената като цяло няма значение,но 200 лева мога да отделя стига да знам какво взимам търся и искам някоя марка акустични китари

anonymous929647
06-19-2013, 12:49
За 200лв можеш да си вземеш маркова на Ибанез, ама не е от най-добрите китари. А иначе, ако искаш да не ти е маркова, има много хубави китари по музикалните магазини за по 100-150лв. Държиш ли да е нова или може да е втора употреба?

Tuesday
06-19-2013, 19:00
Определено държа да е нова бях видял една със марка Honher мисля че така се казва за тях какво ще кажете хубави и качествени ли са и също така ме интересува електрическите китари коя е най-хубавата марка сред тях какво ще кажете за washburn

heartsdesire
06-23-2013, 19:54
На Кремона са най-хубави, повярвай ми! Мисля, че се произвеждаха в Казанлък. Вземи си пластмасови струни, защото аз почнах с метални като бях на шест години, адски много ме боляха пръстите, не съм се превземала и все пак ми оставяха следи по пръстите. Пластмасовите нито се чуват зле, нито нищо. :) Това е моя съвет.

anonymous929647
06-24-2013, 11:19
Кремона май бяха скъпички. Те са ръчна изработка :D

JusttMee_16
06-27-2013, 07:57
NEW FACTOR sa nai dobrite ;)

NikafNqkaf
06-27-2013, 21:10
Фактор, Фендър, Ямаха ( много добри акустични китари имат, макар че за тая цена едва ли ще намериш ). Това са от по-евтините и читави китари. Всъщност ДОБРА китара за до 200 лв няма да намериш. Добрите са от 400 нагоре.
Hohner-а за който питаш са си стара марка и правят добри китари. Звукът им е по-тежък и плътен. НО най-добрият начин да си избереш китара е да отидеш до някой музикален магазин ( по възможност под ръчичка с някой, който разбира от китари ) и да изпробваш всяка една китара, която ти отговаря на изискванията за пари. Която ти хареса повече, като звук - нея взимаш.

anonymous929647
06-28-2013, 05:42
Фактор, Фендър, Ямаха ( много добри акустични китари имат, макар че за тая цена едва ли ще намериш ). Това са от по-евтините и читави китари. Всъщност ДОБРА китара за до 200 лв няма да намериш. Добрите са от 400 нагоре.
Hohner-а за който питаш са си стара марка и правят добри китари. Звукът им е по-тежък и плътен. НО най-добрият начин да си избереш китара е да отидеш до някой музикален магазин ( по възможност под ръчичка с някой, който разбира от китари ) и да изпробваш всяка една китара, която ти отговаря на изискванията за пари. Която ти хареса повече, като звук - нея взимаш.
Той като не може да свири, как ще разбере коя има по-хубав звук :D

NikafNqkaf
06-28-2013, 10:06
Аз за това казах да отиде с някой, който разбира, ама и сам да е пак няма да му е проблем. Освен, ако не е глух де. На базата на сравнение ( натискам едната струна на китарата и после същата струна, ма на другата китара, ааааааа има няква разлика ... ама ... кое ли ме кефи повече? ) и би трябвало да се справи :D