PDA

View Full Version : кандидатстване в мвр



buddhaa
06-17-2013, 21:52
"претеглих" няколко варианта къде да кандидатствам и като,че ли в МВР ми се счита най-удачно държавна работа и т.н.
но само,че реших да не е кой знае какво а именно "следовател" или там както се води разбрах,че във Варна има оферта да се учи което за мен е чудесно само,че искам да разбера повече влизах в сайта им точно по тая специално и като цяло за никоя специалност точно не намерих информация с какви изпити (освен физически и психически) се влиза имам някакъв бегъл спомен,че беше история (българска) ако е така или някой ако има някаква информация моля да сподели или поне да ме упъти къде точно в сайта да погледна (ако може директен линк да ми даде ще съм му много благодарен) и не че ме мързи но просто съм скаран с интернет.

Guilty
06-21-2013, 09:26
Здравей.
Първо искам да ти кажа,че доста трудно се влиза в системата.Най-сигурния начин да влезеш е,ако се запишеш в Симеоново.
За да станеш следовател,първо трябва да има обявени външни свободни места,и след това да се явяваш първо на физически,после отиваш на психо, евентуално,ако се справиш с тях стигаш до комисия.Иначе,до колкото знам ти трябва история и география (може и да греша за географията,но за историята съм на 100% сигурна).
Успех ти пожелавам. :)

girlwithblueeyes
06-21-2013, 09:30
http://www.academy.mvr.bg/default.htm

Защо просто не провериш тук

Психо тестовете са досат труднички но не са невъзможни за взимане .
Освен това има и условия за ръст и тегло и пир момчетат и при момичетата .

nexttt
06-21-2013, 11:37
Специално за следовател можеш да учиш във ВСУ "Черноризец Храбър". Специалността се води криминалистика. После за самото влизане в системата на МВР предполагам,че става с конкурси.
П.С. Ако си момче,не трябва да си взимал добавки през последните 6 месеца някъде.

buddhaa
06-21-2013, 11:45
мерси за инфото но се отказах :D вече се записах на други изпити :П