PDA

View Full Version : Проблем с бившата му



HollyGolightly
06-18-2013, 03:14
С приятелят ми сме заедно от година и половина и до скоро всичко си беше нормално, но тъй като е военен му се наложи да замине за 6 месеца. Малко преди да замине бяхме излезнали на разходка в един парк и срещнахме една жена с дете, те нито се поздравиха, нито нищо, просто той след това ми каза, че това била бившата му приятелка, бях чувала за нея, но не я бях виждала до тогава.
С нея са ходили за много кратък период от време, да кажем два-три месеца, на него му се е наложило да замине за 8 месеца, тя му е изневерила броени дни след заминаването и са скъсали. Ние се запознахме именно след тези 8 месеца.
От тази ни случайна среща в парка до сега тази жена не ме оставя на мира. В началото само ми пишеше във facebook най-различни заплашителни съобщения, наричаше ме имена, каза ми, че съм откраднала мъжът на живота и, потенциалният баща на детето и(само да вметна, че приятелят нито е баща на това дете, нито е имал намерение да бъде) и какви ли не още глупости. Аз разбира се я блокирах, но тя започна да си прави различни акаунти и от тях да ми пише. Накрая най-вероятно и омръзна и спря за няколко дни, след това се започна с имейли, смених си го, не дълго след това СМС-и и обаждания посреднощ. Оставяше ми гласови съобщения, аз си смених и номера на телефона. Казах на приятелят ми, той страшно много се ядоса, но нищо не може да направи в момента. Тя започна да се обажда на майка му и да пита как е той, да и говори и на нея глупости за мен. Намери къде живея, сега всеки ден минава по моята улица с колата или с колело. Преди няколко дни, докато брат ми разхождал кучето, тя минала с колелото покрай тях, оплюла го и отпрашила.
Освен това, може и аз вече да си въобразявам, но всеки път щом отида до някой от околните магазини, само след броени минути я засичам и нея там. Нарочно ми засича път, блъскала ме е с пазарската количка в супермаркета, оставяла ми е бележки по колата, обяснявайки ми що за боклук съм и какво ли още не.
Вече наистина не знам какво да правя, казах на родителите ми, но тяхната реакция беше, че трябва да се срещна с нея и да поговорим, а аз не мисля, че това е добра идея. Мислила съм да се обадя в полицията, но може би това е прекалено крайно. Търпя го това нещо от Януари месец, вече имам чувството, че съм в някакъв филм, като я видя и се чудя да се смея ли, да плача ли.

Съжалявам, че стана много дълго, знам, че няма кой-знае как да ми помогнете, просто имах нужда да го споделя с някого всичкото това.

И само да кажа, че не става дума за поредната тийн глупост, жената е доста по-възрастна от приятелят ми, той е на 26, тя е на 32

girlwithblueeyes
06-18-2013, 05:20
Мацка имах в същият проблем преди време но при мен въпросната бивша се опитавше да ме изкара че моят ми слага рога . Е нямаше как да ъ повярва понеже той беше вече на мисия:lol:

Жената не знам дали има чувстав към него на истина или просто се е превърнал в някаква фикс идея за нея . Жените сме такива същества че ако искаме някой мъж можем да станем невъзможни .Наистина е досадно но според мене тя няма какво да направи за да ви развали отношенията . Нито тези с приятелят ти ,нито тези с майка му . От прочетенето ми изглежда че и той и тя те подкрепят тебе . От Януари наистина си е вече дълаг период но може би просто иска да те дразин и провокира и засега май няма ефект ниот към теб нито към приятелят ти . Преспокойно можеш да подадеш жалба в полицията за налагане на психически тормоз ако наистиан се чувставаш зле от нейните действия .
Все някога ще й омразне вие просто не трябва да й се давате защото иначе ще е постигнала целта си .

LadyDi
06-18-2013, 06:42
Обади се в полицията. Щом е на 32 години, значи може да поеме отговорност за менталното си развитие. Не е крайна мярка, не си направила нищо, за да те тормози по този начин. Оплачи се, подай жалба, поискай, ако трябва, ограничителна заповед (не съм наясно какво и как се прави, ама ми хрумна :cool:)

girlwithblueeyes
06-18-2013, 06:46
Да може да си поиска ограничителан заповед в пълното право си е
Но не знам в САЩ как стават тези неща .

r0073x
06-18-2013, 06:47
Върви в полицията, обясни цялата ситуация и може да издействат ограничителна заповед. Тая да не би да е схизофреничка ?

xXxPETYAxXx
06-18-2013, 10:01
Как пък ти е разбрала адреса и телефона? Луди хора. Заплашвай я и ти.

granger
06-18-2013, 10:56
Това вече е болестно състояние. Обърни се към органите на реда,там поне не си поплюват.

HollyGolightly
06-18-2013, 11:48
Мисля, че наистина трябва да ви послушам и да се обадя в полицията, поне ако нещо стане, те да са били осведомени.
Колкото до ограничителна заповед, изисква прекалено много преиграване и свободно време(което аз нямам напоследък) от моя страна, за да се издаде. До колкото знам трябва да се срещна с терапевт, който да докаже, че съм подложена на постоянен стрес, който ми влияе зле на психиката. Загубена работа.

И да, той ме подкрепя на 100% , даже се чувства виновен, че един вид той ми го е натресъл това нещо, но кой би предположил, че това ще стане. Ако той си беше тук, може би наистина одавна щеше да спре.

girlwithblueeyes
06-18-2013, 11:51
Ограничителан заповед но се дава току така но ако наистина излезе че ти влие на психиката тогава няма да има проблем да се издаде
А тя докато си е бил той тука правила ли е така ?

FuCKkK13
06-18-2013, 11:51
Тази е болна. Въобще не я оставяй да се държи така ненормалницата. Обърни се директно към полицията, дотук достатъчно си й търпяла глупостите.


Каааак мразя нагли бивши...........
+

HollyGolightly
06-18-2013, 12:03
Ограничителан заповед но се дава току така но ако наистина излезе че ти влие на психиката тогава няма да има проблем да се издаде
А тя докато си е бил той тука правила ли е така ?
Не, тя за първи път ме видя, когато и аз нея, или поне така си мисля, тъй като тя живее в друг град, на около 20 мин път от моята къща.

girlwithblueeyes
06-18-2013, 12:04
Според мене иска да те провокира едав ли ако си е той тук би правила така
Той кога трябва да се връща ?

HollyGolightly
06-18-2013, 12:19
Той принципно трябваше да си дойде преди 8 дни, но така стана, че ще си дойде другия месец :(

girlwithblueeyes
06-18-2013, 12:22
Ох милата знам какво ти е
онази тогава може и да спре

Amore-Mio*
06-18-2013, 14:46
Обади се в полицията, подай жалба.
Достатъчно време я търпиш, време е вече да се направи нещо.

102
06-18-2013, 15:59
Обади се в полицията. Щом е на 32 години, значи може да поеме отговорност за металното си развитие. :cool:)

Кво е тва развитие...? Железният човек минал ли го е..?

По темата: Мъжът ти няма ли приятели.....

TrueStory
06-18-2013, 16:43
Мъжът й пък и тя самата. Няма ли кой да й скръцне със зъби на тая особа. Едва ли е чак толкова страшна.

marilyn
06-18-2013, 18:32
Ужас, това звучи като от филм. И жена на 32 години...

Ясно е, че си търпяла достатъчно, обади се в полицията, явно тази си е луда. Дори да говориш с нея на дали ще се оправи положението.

LadyDi
06-18-2013, 20:20
Кво е тва развитие...? Железният човек минал ли го е..?

По темата: Мъжът ти няма ли приятели.....

пхахахаххаха
мале, много съм зле.... :lol:

102
06-18-2013, 20:25
пхахахаххаха
мале, много съм зле.... :lol:

А дори не е след 00:00.

LadyDi
06-18-2013, 20:27
От седмица и половина не мога да се наспя като хората. Явно вече си казва думата...

102
06-18-2013, 20:31
Нямаш повод за оплакване, на някои хора ги преследват бивши с деца....

LadyDi
06-18-2013, 20:31
Така си е :cool:

fenkaaa
06-18-2013, 22:17
Ами ти защо не говориш с тази жена,да и обясниш как стоят нещата и другият път тя да се плаши от теб? :D

HollyGolightly
06-18-2013, 22:27
Проблемът е, че дори да се обадя в полицията тя не ми е нанесла никаква материялна или физическа щета-тоест нищо не може да се направи.
Приятели имаме достатъчно, но не искам да им навличам проблеми. То ако беше до саморазправа и аз мога да я поставя на мястото и, но после ще ме съди за нанесени физически и психически щети, иди обяснявай, че тя от преди това не е била наред с главата. А нямам никакво намерение да и плащам.
Днес пак е бил до нас, докато съм била на работа и казала на брат ми, че "сестра му краде чужди мъже".

ilikenestea
06-18-2013, 22:45
С приятелят ми сме заедно от година и половина и до скоро всичко си беше нормално, но тъй като е военен му се наложи да замине за 6 месеца. Малко преди да замине бяхме излезнали на разходка в един парк и срещнахме една жена с дете, те нито се поздравиха, нито нищо, просто той след това ми каза, че това била бившата му приятелка, бях чувала за нея, но не я бях виждала до тогава.
С нея са ходили за много кратък период от време, да кажем два-три месеца, на него му се е наложило да замине за 8 месеца, тя му е изневерила броени дни след заминаването и са скъсали. Ние се запознахме именно след тези 8 месеца.
От тази ни случайна среща в парка до сега тази жена не ме оставя на мира. В началото само ми пишеше във facebook най-различни заплашителни съобщения, наричаше ме имена, каза ми, че съм откраднала мъжът на живота и, потенциалният баща на детето и(само да вметна, че приятелят нито е баща на това дете, нито е имал намерение да бъде) и какви ли не още глупости. Аз разбира се я блокирах, но тя започна да си прави различни акаунти и от тях да ми пише. Накрая най-вероятно и омръзна и спря за няколко дни, след това се започна с имейли, смених си го, не дълго след това СМС-и и обаждания посреднощ. Оставяше ми гласови съобщения, аз си смених и номера на телефона. Казах на приятелят ми, той страшно много се ядоса, но нищо не може да направи в момента. Тя започна да се обажда на майка му и да пита как е той, да и говори и на нея глупости за мен. Намери къде живея, сега всеки ден минава по моята улица с колата или с колело. Преди няколко дни, докато брат ми разхождал кучето, тя минала с колелото покрай тях, оплюла го и отпрашила.
Освен това, може и аз вече да си въобразявам, но всеки път щом отида до някой от околните магазини, само след броени минути я засичам и нея там. Нарочно ми засича път, блъскала ме е с пазарската количка в супермаркета, оставяла ми е бележки по колата, обяснявайки ми що за боклук съм и какво ли още не.
Вече наистина не знам какво да правя, казах на родителите ми, но тяхната реакция беше, че трябва да се срещна с нея и да поговорим, а аз не мисля, че това е добра идея. Мислила съм да се обадя в полицията, но може би това е прекалено крайно. Търпя го това нещо от Януари месец, вече имам чувството, че съм в някакъв филм, като я видя и се чудя да се смея ли, да плача ли.

Съжалявам, че стана много дълго, знам, че няма кой-знае как да ми помогнете, просто имах нужда да го споделя с някого всичкото това.

И само да кажа, че не става дума за поредната тийн глупост, жената е доста по-възрастна от приятелят ми, той е на 26, тя е на 32
издай ограничителна заповед в полицията да не може да се приближава на еди колко си метра от тебе

AnzaRe
06-19-2013, 09:23
Подай сигнал в полицията ограничителна заповед да поискаш.

fenkaaa
06-19-2013, 15:31
Добре де,не можеш да се оплачеш от физически тормоз,но от психически да.. та то това си е точно такова !

HollyGolightly
06-19-2013, 22:31
Добре де,не можеш да се оплачеш от физически тормоз,но от психически да.. та то това си е точно такова !
Да, но ми трябват доказателства, а извадки от facebook и email в повечето случаи не се приемат за такива, тъй като това е едно от най-лесните неща за преправяне. Но да, решила съм и още в Събота ще отида до полицията да подам жалба

naksdy
06-20-2013, 06:57
Ок де, тормоза го има. Що пък не я предизвикаш. Следващия път като те засече, й кажи:
"Слушай какво мила, набий си го в тъпата глава, че той е МОЙ и САМО МОЙ! При мен ще се прибере, не при тебе. На мен ще подарява цветя и ще ме целува. А твоето място в случая ще е само да гледаш и да злобееш. Поне ако имаше малко срам не от нас, ами от детето си, нямаше да правиш така. Дете, което няма да види баща в очите на моя приятел, по простата причина, че не му е такъв, защото майка му е пропиляла шанса си и е отишла да си я начеше с някой друг. Така че приятен живот ти пожелавам, преследвай ме коооолкото си искаш, но освен да ме видиш в прегръдките на МОЯ приятел, нищо друго няма да постигнеш" http://i1209.photobucket.com/albums/cc395/scout03060/smileys/bth_girl-smiley-kiss.gif

LadyDi
06-20-2013, 08:32
^ Май сериалите са ти дошли в повече...?

HollyGolightly
06-20-2013, 11:05
Свидетели?
По принцип пред полиция не минават "лични" доказателства така или иначе. Само при подаден сигнал обаче, най-малкото ще я викнат на разпит. В такава ситуация не могат да й наложат санкции, но това, че ще я поразпитат би трябвало да я сплаши.
Имам някои приятели, които са я виждали как се държи с мен, когато ме срещне някъде, както и 14 годишният ми брат, когото тя си позволи да оплюе. Но поне за жалба не се искат свидетели.


...
Обикновено когато я видя не и отговарям, дори не я отразявам, нямам желание да и доставям удоволствието да ме вижда ядосана и да и се обяснявам какво имам аз и какво няма да има тя. Тя вече си го знае.

sneering
06-20-2013, 12:36
Приятеля ти толкова ли е замалял,та не може като мъж да я постави на мястото и? Май го устройва това положение и не иска да я маха от живота си,или е прекалено безхарактерен за да го стори?
Всичко се решава с 3-4 изречения,без да се стига до ония дебели мързеливи лентяи,полицаи ли как ги наричаха хората...

girlwithblueeyes
06-20-2013, 12:41
Приятелят й не може да направи нищо в момента защото е на мисия .

Chacho
06-20-2013, 12:54
Добре, казваш, че даже те е блъснала с количката и ти препречва пътя. Ти какво правиш в тоя момент, обръщаш се и си тръгваш ли, какво?

В смисъл, аз даже бих я взел с насмешка и щях да я редя всеки път като я срещна.

Следващият път като ти препречи пътя, вкарай й един шамар, плювни я два три пъти, кажи й, че следващият път ще е повече и си тръгни, хахахха :D

girlwithblueeyes
06-20-2013, 12:56
Шамар ,заплюваници абе човек става дума за момичета не за животни:D

psyStatic
06-20-2013, 12:58
Запазваш смс-ите, емеилите, бележките и в районното.

Chacho
06-20-2013, 12:58
Шегувам се, разбира се, ама ми е чудно как не са се изяснили досега. В смисъл с такова поведение, първите три думи, които ще ти дойдат на акъла, ще я заврат в кучи гъз и няма да иска да се покаже пред хора.

girlwithblueeyes
06-20-2013, 12:59
явно въпросната бивша е с психични наклоности

Chacho
06-20-2013, 13:01
Добре, мен все пак ми е интересно Hollyто как точно е реагирала, когато се случват тея неща.

girlwithblueeyes
06-20-2013, 13:03
Нека тя да каже ама ако й е мълчала то онази се е настървали още повече

fenastz
06-20-2013, 21:31
Купи си нож и я спипай като няма свидетели - не е нужно да я убиваш, но я наръгай здраво, вземи ѝ страха

HollyGolightly
06-20-2013, 23:55
В началото всичко почна от фейса, там ме намери и започна с писмата, аз не и отговарях, понеже не ми се занимаваше. Така като се замисля на нито едно съобщение не съм и отговорила, нито на обаждане.
Като я видя в някой магазин отдалече се правя на разсеяна, като ме бутне дори не я поглежда. Повечето случаи това става точно след работа и нямам сили да се занимавам с хора като нея. Веднъж съм си позволила да си изпусна нервите пред нея, беше точно след деня, в който е срещнала брат ми и го е оплюла ненормалницата, като че ли след това имаше малко затишие, но не след дълго, пак се започна. За сега до съд не ми се иска да стигам, понеже аз ще трябва да си плащам за адвокати и т.н. но ако я нябия или наръгам с нож (fentastz, искрено се надявам това да е било шега 8-) ) тя определено ще ме съди, факта че е самотна майка ще и уреди безплатна защита и познайте кой ще трябва да плаща и за делото и за щетите нанесени от мен- аз. Не съм се опитвла спокойно да говоря с нея, понеже то е все едно да обясняваш на една овца, дори овцата може да вдене по-бързо за какво иде реч.

sneering, повярвай ми на него въобще не му харесва цялата тази ситуация, просто няма много неща, които да може да направи, докато е в Афганистан.

Chacho
06-21-2013, 13:41
"Мъж се развел с жена си и се оженил за младата съседка. Бившата му жена решила да му отмъсти чисто по женски. Тя пък се омъжила за бащата на съседката и така му станала тъща! "

lyuba991
06-22-2013, 11:53
Тая очевидно е някаква психопатка, може би е по-добре да се обърнете към полицията и към социалните служби да и вземат детето, с такава майка нищо чудно да има психически отклонения за в бъдеще!

HollyGolightly
06-22-2013, 21:14
Днес подадох жалба, полицаят на гишето ми каза, че сега ще я привикат да си поприказват и ще и обяснят, че при още едно оплакване от моя страна, ще се стигне до съд. Надявам се да се стресне малко или много и да се спре.