PDA

View Full Version : БОЛЕЗНЕНА МЕНСТРУАЦИЯ



normalisboring
06-18-2013, 13:32
Момичета,моля ви помогнете!
заболя там долу,яйчниците и то някаква ужасяваща болка!Не се търпи.Изпих аналгин ,но-шпа и сега най-много да се натровя,вместо да ми мине!!!! Не знам какво да правя!Сама съм вкъщи и се превивам като куче!Цялата станах вир вода!Нямам идея какво да правя!Сложих си топло на корема и легнах.Нито са ми студени краката нито нищо,даже напротив.Не знам какво ми става и имам чувството ,че няма да ми мине!! Моля ви за помощ!!!!

lDoLLl
06-18-2013, 21:47
И аз съм така, много е гадно. :(
Цаката е да пиеш различни обезболяващи, за да не ти се претоварва организма. Примерно първо взимаш Но-шпа, след няколко часа Спазмалгон/Аналгин и така, а не примерно да изпиеш 3 Спазмалгона за един ден..
Иначе при мен помагат упражненията. Като усетя, че съвсем леко почва да ме боли, правя малко пилатес, за коремните мускули специално, малко ми минава след това.

mlf
06-22-2013, 12:23
Даа и аз пия обезболяващи и то все различни и действат, ама после ти тече като Ниагара ... затова по- добре се къпи често с топла вода и ми прави масажи на стомаха (обратно по часовниковата стрелка) :)

nyxu
06-22-2013, 17:51
пробвай с Алгозон :)

tanchu
06-25-2013, 18:18
На мен много ми помага Спазмалгон с 3 витамина C.

antevasin
06-25-2013, 20:12
Никога не надвишавай оптималната дозировка, тъй като някои от медикаментите са съдоразширяващи и могат да предизвикат кръвоизливи. Както ти казаха по-горе по 1 хапче през 2 часа.
При болезнена менструация помага взимането на горещ душ, слагане на топло шише (примерно) върху корема,също така и леките тренировки, както каза " lDoLLl"

П.П. На мен ми помага пиенето на бира, по време на менструация или ако имам леки до умерени болки :D

heartshapedbox
06-26-2013, 13:47
^ И на мен бирата ми помага ;д
Иначе пия Ибупром и до 15 минути нищо нне ме боли вече. Но-шпа и Спазмалгон не ми действат нещо.